Druskininkų gatvėse sumontuoti taupantys resursus šviestuvai (0)

Druskininkų miesto savivaldybės nuotr.

Druskininkų miesto savivaldybės nuotr.

Penkiose Druskininkų gatvėse sumontavus 300 ekologiškų ir ekonomiškų šviestuvų, miesto ižde bus sutaupyta apie trečdalis lėšų, sumokamų už šių gatvių apšvietimui reikalingą elektros energiją.

Sutaupytos lėšos bus panaudojamos kitiems druskininkiečių gyvenimo kokybės gerinimo bei miesto tvarkymo reikalams.

Druskininkų savivaldybė kol kas vienintelė Lietuvoje nupirkusi tokį didelį kiekį šiuo metu moderniausių šviestuvų. Tokį sprendimą lėmė esami savivaldybės prioritetai tausoti žaliąją aplinką ir kuo labiau prisidėti prie Druskininkų kaip žalio, švaraus ir aukščiausius aplinkosaugos standartus atitinkančio miesto puoselėjimo. Būtent tokie Druskininkai patrauklūs ir vietos gyventojams, ir svečiams bei turistams.

Per rugsėjo mėnesį planuojama sumontuoti visus 300 diodinių šviestuvų vietoje dabartinių įvairių gamintojų seno modelio natrio lempų. Didžiausi diodinių arba vadinamųjų LED šviestuvų privalumai yra taupumas, greitas įsižiebimas ir tai, kad jų degimo trukmė nepriklauso nuo įjungimų ir išjungimų skaičiaus. Šviesos diodas LED yra elektros prietaisas, paverčiantis elektros energiją į šviesos srautą.

Atsižvelgiant į tai, kad modernieji šviestuvai bus montuojami gatvėse, esančiose greta tų, kuriose šviestuvai yra ovalo formos, tokios pat formos pasirinkta montuoti ir LED šviestuvus. Tokiu būdu bus išlaikytas estetinis vientisumas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė