Šį savaitgalį šurmuliuoja pirmasis Vilniaus knygų festivalis (0)

T.Vinicko nuotr. („DELFI“)

T.Vinicko nuotr. („DELFI“)

Šį savaitgalį Vilniaus dailės akademijos dizaino inovacijų centre „Titanikas“ šurmulioja pirmasis Vilniaus knygų festivalis.

Festivalio programoje – naujienų pristatymai, diskusijos, prekyba knygomis leidyklų kainomis, filmų peržiūros, koncertai, skaitymai, slemas, performansai, dirbtuvėlės, teminės ekskursijos po Vilnių, festivalio išvakarėse – protmūšis.

Dieninė programa vyksta keturiose „Titaniko“ salėse bei kiemelyje, išsiplečia ir už jo ribų – renginiai vyksta kavinėse, baruose, knygynuose, galerijose, kino teatre „Pasaka“.

Pirmojo festivalio organizatoriai teigia sulaukę daugybės klausimų, kuo jų festivalis skirsis nuo Vilniaus knygų mugės, ir turi atsakymą – Vilniaus knygų festivalio tikslas ne konkuruoti su muge, o ją papildyti.

„Knyga nėra toks savaime suprantamas dalykas, technologinis formatas keičiasi, elektroninė knyga, milžiniškas srautas, bet šituo festivaliu norim pasakyti, kad knyga svarbus dalykas, kad uždeda ženklą, kažką gali pasidomėti ir internete, o knyga tai kokybiškas, kūrybinis produktas, o ne informacija. Čia turėtų būti tokia intelektualesnė literatūra, iššūkius kelianti, ne šiaip pasiskaitymo tarkim apie grybų rinkimą ar uogienių ruošimą“, – sako leidėjas ir vienas festivalio sumanytojų Gediminas Baranauskas, o jį cituoja LRT televizijos laida „Panorama“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė