Rugsėjo 17-ąją – D.Kuolio teismas ir pilietinė akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“ (11)

D.Kuolys. Alkas.lt nuotr.

D.Kuolys. Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 17-ąją, pirmadienį, 10 val. Vilniaus miesto trečiajame apylinkės teisme (Laisvės prospektas 79 A) vėl bus teisiamas visuomenininkas Darius Kuolys. Ši byla D.Kuoliui yra iškelta už šių metų gegužės 31 dieną Vilniaus Simono Daukanto aikštėje surengtas laisvo žodžio gynimui skirtas  „pilietines vaikštynes“ kuomet prie prezidentūros susirinkę piliečiai pasisakė prieš neteisėtą valdžios spaudimą žiniasklaidai bei nepriklausomų žurnalistų persekiojimą.

Tai jau trečioji D.Kuoliui iškelta byla. Jis taip teisiamas už vidaus reikalų ministro Artūro Meliano „drąsinimą pilietinėmis apeigomis“ bei Tarptautinės vaikų gynimo dienos minėjimą prie Valstybės saugumo departamento.

O štai šiandien, rugsėjo 15 d., lrytas.lt ir BNS pranešė, kad Laimutės Stankūnaitės advokato Gintaro Černiausko prašymu Vilniaus apygardos teismas penktadienį prokuratūrai nurodė pradėti ikiteisminį tyrimą visuomeninko Dariaus Kuolio atžvilgiu.

L.Stankūnaitė visuomenininką D.Kuolį, žurnalistę Rūtą Janutienę, aktorių Audrių Naką bei parlamentarę Aureliją Stancikienę apkaltino šmeižtu, o D.Kuolį taip pat ir įžeidimu. Teigiama, kad D.Kuolys dalyvaudamas R.Janutienės laidoje kurioje buvo aptarinėjamas teismo sprendimo dėl mergaitės gražinimo vykdymas „advokatą išvadino egzekutoriumi, kuris už esą įvykdytą egzekuciją gavo papildomą atlyginimą, liepė jam eiti į kampą ir nusimauti kelnes“, – skelbia BNS.

Laisvieji menininkai vėl primins gegužės 17 d. valdžios smurtą Garliavoje

Tą pačią dieną 19 valandą, pilietinės akcijos „Tie-SOS“ dalyviai ir laisvieji menininkai vėl pakvies piliečius Vilniaus Simono Daukanto aikštėje paminėti šių metų gegužės 17 dieną valdžios Garliavoje surengtą masinio smurto aktą.

Visuomeninė komisija, kurioje posėdžiavo Lietuvos Konstitucijos kūrėjai Kazimieras Motieka, Zita Šličytė, Narcizas Liudvikas Rasimas, įvertino šį smurto aktą kaip išpuolį prieš konstitucinę šalies santvarką.

„Aikštėje, kurioje nuolat budi prieš valdžios smurtą ir melą protestuojantys žmonės, tą dieną bus surengta meninė pilietinė akcija „Neužmiršim, nesitrauksim!“. Joje dalyvaus Pabradės fanfarinis orkestras bei žinomi Lietuvos menininkai. Dailininkai Gitenis Umbrasas ir Joana Noreikaitė ragina piliečius ateiti S. Daukanto aikštėn su žvakutėmis ir iš jų sukurti meninę instaliaciją. Bendru meno kūriniu bus išsakyta pilietinė valia priešintis grupuočių savivalei, ginti konstitucinius Lietuvos Respublikos pamatus“ – rašo lietuvossarasas.lt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė