Kaune pagerbti tarptautinių vaikų žaidynių nugalėtojai (0)

Tarptautinių vaikų žaidynių nugalėtojaiRugsėjo 13 d. Kauno miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo pagerbti liepos 12 – 15 dienomis 45-ųjų Tarptautinių vaikų žaidynių vykusių Daegu (Pietų Korėja) nugalėtojai ir jų treneriai. Vaikų žaidynių tikslas – įgalinti, vystyti ir skatinti įvairių šalių jaunųjų sportininkų susitikimą, savitarpio supratimą ir draugystę, tuo įgyvendinant Olimpinę idėją.

Į 2,5 milijonų gyventojų turintį Pietų Korėjos miestą Daeguu liepą suvažiavo per 1500 sportininkų iš 80 pasaulio miestų ir 35 šalių. Varginančią 30 valandų kelionę ir laiko juostų pasikeitimą ištvėrusių sportininkų pasirodymas buvo apvainikuotas 8-iais iškovotais medaliais. Į šias žaidynes vyko plaukimo, lengvosios atletikos ir stalo teniso jaunieji Kauno sportininkai. Kauniečiams sportininkams vaikų žaidynėse iškovojusiems puikius rezultatus Kauno meras Andrius Kupčinskas įteikė miesto padėkas.

„Džiugu, kad į Kauną su pergalėmis sugrįžo tiek daug jaunųjų sportininkų. Didžiuojamės jumis ir jūsų sportiniais pasiekimais. Siekite ir toliau sporto aukštumų, garsinkite Kauno ir Lietuvos vardą”, – dėkodamas sportininkams už puikius pasirodymus įvairiose varžybose, sakė miesto vadovas A. Kupčinskas.

Kauno delegaciją sudarė 6 plaukikai (trenerė Rasa Mažutaitienė), 6 lengvaatlečiai (trenerė Daiva Jankauskaitė) ir trenerio Viktoro Stankevičiaus vadovaujami 3 jaunieji stalo tenisininkai. Delegaciją lydėjo Kauno miesto savivaldybės tarybos narė Edita Gudišauskienė

Jogailė Rudzinskaitė (trenerė Roma Garkauskienė) mergaičių stalo teniso varžybose iškovojo bronzos medalį, Medardas Stankevičius (treneris Viktoras Stankevičius) iškovojo I-ą vietą paguodos turnyre, o III-ą vietą paguodos turnyre iškovojo Darius Stankevičius (treneris Romas Stankevičius).

Rutulio stūmikas Karolis Maisuradzė rutulį nustūmė 16.06 m ir treneriui Leonui Maleckiui jubiliejaus proga dovanų parvežė sidabro medalį. Mergaičių rutulio stūmimo rungtyje gerai pasirodė Kamilė Kunickaitė (trenerė Indrė Jakubaitytė): pirmuoju bandymu rutulį nustūmusi 12.69 m užsitikrino sau trečiąją vietą ir bronzos medalį. Monika Baliukaitė (trenerė Audronė Gavelytė) šuolio į aukštį varžybose dėl prizinės vietos kovojo su lengvosios atletikos sportininkėmis iš JAV ir Kinijos. Peršokusi 1.58 m sportininkė laimėjo bronzos medalį. Berniukų šuolio į tolį varžybose Arnas Kochanauskas, nušokęs 5.92 m, liko šeštoje vietoje. Bėgikai Tomas Docius ir Simona Galnaitytė 100 m sprinto rungtyje pateko į B finalo bėgimą.

Kauno jauniesiems plaukikams taip pat puikiai sekėsi. Lietuvos moterų rekordo savininkė Ugnė Mažutaitytė laimėjo aukso medalį 200 m nugara plaukime, o Juozas Mackonis tapo pačiu rezultatyviausiu Kauno komandos sportininku į Lietuvą iš Korėjos parsivežusiu net tris medalius: bronzos medalį 200 m nugara plaukimo rungtyje, ir du sidabro medalius iškovojo 50 m ir 100 m nugara plaukimuose. 50 ir 100 m lengvuoju stiliumi plaukęs Mantas Budrys finale pasiekė atitinkamai 5-ą ir 4-ą rezultatus. Godos Overlingaitės 50 ir 200 m finalo plaukimuose krūtine rezultatas 8-as.

Tarptautinės vaikų žaidynės yra rengiamos nuo 1968 metų. Pirmosios žaidynės vyko Celje mieste (Slovėnija) ir dalyvavo 9 valstybių sportininkai. 2004 metais Tarptautinės vaikų žaidynės vyko Klyvlendo mieste (Jungtinės Amerikos valstijos). Dalyvavo 49 valstybių, 142 miestų – 2500 sportininkai iš Azijos, Afrikos, Europos bei Šiaurės Amerikos. Kaunas šiose žaidynėse pirmą kartą dalyvavo 2004 metais ir yra vienintelis iš Pabaltijo šalių, kuris atstovauja ne tik Kaunui bet ir Lietuvai.

Kauno miesto burmistro Jono Vileišio žalvarinį medalį meras įteikė Tomui Venskūnui, tarptautinių varžybų ,,Vilniaus maratonas 2012″ 42 km 195 m distancijos laimėtojui, o šių bėgikų varžybų 21 km distancijos laimėtojui Remigijui Kančiui įteikė padėką.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė