Seime rengiama diskusija: „Ar bus Lietuvoje demokratiški ir teisingi rinkimai?“ (paskelbtas vaizdo įrašas) (14)

Mes Už! | Efoto.lt, Ronaldo nuotr.

Mes Už! | Efoto.lt, Ronaldo nuotr.

Rugsėjo 13 d. 12 val. Seimo I rūmų Konstitucijos salėje Seimo narys Gintaras Songaila, kartu su politologu Alvydu Medalinsku, kitais Seimo nariais, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarais, sąjūdininkais rengia diskusiją „Ar bus Lietuvoje demokratiški ir teisingi rinkimai?“.

Pranešimus skaitys Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Narcizas Rasimas, advokatai dr. Šarūnas Vilčinskas ir Tomas Bakučionis, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas prof. Vytautas Radžvilas, Mykolo Romerio universiteto politologas dr. Sauliaus Spurga, „Lietuvos ryto“ televizijos vadovas Edmundas Jakilaitis ir interneto portalo „Balsas.lt“ apžvalgininkas Tomas Čyvas.

Diskusijoje ketinama aptarti šias temas: Ar gali būti laikomi sąžiningais ir teisingais  rinkimai, kai vienos partijos galėjo gauti pinigų iš verslo, o vėliau dar ir valstybės dotaciją, o kitos neturi praktiškai jokių lėšų, nes juridiniams asmenims uždrausta remti partijas, kurios iš valstybės paramos negauna. Iškreipta konkurencija persimeta ir į žiniasklaidą, kai vienų partijų lyderiai ir atstovai turi lėšų, kad būtų pakviesti į privačių ir net valstybinės televizijos laidas skelbti savo idėjas, reklamuotis interneto portaluose, laikraščiuose, o kitiems suteikiamos tik minimalios galimybės pateikti savo idėjas rinkėjams. Ar esant tokiai sistemai užtikrinama ir Lietuvos piliečių konstitucinė teisė gauti visą reikalingą informaciją? Ar Lietuvos įstatymai nediskriminuoja priešrinkiminių koalicijų? Ar tikrai geriau, kai tik po rinkimų yra sudaromos koalicijos, paremtos valdžios kėdžių dalybomis, o ne priešrinkiminės koalicijos, paremtos idėjų ir vertybių bendrumu? Ką apie tai galvoja Lietuvos Respublikos Konstitucijos kūrėjai, o taip pat politologai ir politikos apžvalgininkai?

Tiesioginė transliacija bus matoma Alko kanalu, o taip pat žemiau esančiame lange:

Lrs.lt praneša, kad diskusija bus transliuojama ir Seimo tiesioginių transliacijų kanalu ČIA.

Diskusijai pasibaigus bus paskelbtas renginio vaizdo įrašas, tad kas negalės pasižiūrėti tiesiogiai galės tai padaryti vėliau.

***

Tiesioginės transliacijos vaizdo įrašai:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė