Rusijoje nustatomi vis nauji Afrikinio kiaulių maro atvejai (0)

efoto.lt, A.Dundzytės nuotr.

efoto.lt, A.Dundzytės nuotr.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo informaciją iš Rusijos kompetentingos institucijos, jog Tverės apskrityje nustatytas naujas Afrikinio kiaulių maro atvejis. Ištyrus nugaišusį šerną, kuris buvo rastas netoli kiaulių komplekso, nustatyta, kad jis sirgo šia pavojinga užkrečiamąja liga.

Tai jau ne pirmas Afrikinio kiaulių maro atvejis, todėl Tverės apskrityje ši liga tapo endemine, t.y., išplitusia srities teritorijoje. Ligos židinių likvidavimo darbus itin komplikuoja tai, kad liga pasireiškia laukinėje faunoje.

Afrikinis kiaulių maras taip pat nustatytas ištyrus nugaišusius gyvulius kiaulių komplekse Krasnodaro apskrityje, Briuchovieckovo rajone. Ūkyje buvo laikoma daugiau nei 6 tūkstančiai įvairaus amžiaus kiaulių. Viso šiame rajone laikoma virš 15 tūkstančių kiaulių.

Nuo 2007 metų Rusijos Federacijoje nustatyta beveik 50 šios pavojingos ligos protrūkių, sunaikinta daugiau nei 600 tūkstančių kiaulių. Atsakingos Rusijos tarnybos informuoja, kad iki šiol šalyje pradėta tirti jau 16 kriminalinių bylų dėl afrikinio kiaulių maro užkrato išplatinimo.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Skubios veiklos ir užkrečiamųjų ligų centro vedėjo pavaduotojo Egidijaus Pumpučio, jau keturios Rusijos Federacijos apskritys apimtos afrikinio kiaulių maro. Specialisto teigimu, ypač sunku lokalizuoti židinius ir likviduoti padarinius, kai liga pasireiškia laukinių šernų populiacijoje. E. Pumputis priminė, jog šį virusą platina ir erkės (Ornithodoros genties), kurias gali pernešti graužikai.

„Afrikinis kiaulių maras plinta ne tik per užsikrėtusius gyvūnus, virusas gali būti platinamas pervežant gyvulius, šeriant kiaules maisto atliekomis, ūkiuose nesilaikant biologinės saugos reikalavimų. Užkrečiamąsias ligas gali platinti asmenys, lankęsi gyvūnų užkrečiamųjų ligų židiniuose, medžioklėse ar pirminio apdorojimo vietose, skerdyklose, gyvūninės kilmės atliekų tvarkymo vietose. Norėčiau priminti, kad gyvulių laikytojai, kurių ūkiuose numato apsilankyti asmenys iš užsienio šalių, apie tokius vizitus privalo informuoti teritorines valstybines maisto ir veterinarijos tarnybas. Taip pat gyvulių augintojams nereikėtų pamiršti, jog ūkinių gyvūnų šėrimui draudžiama naudoti maisto atliekas iš viešojo maitinimo ir prekybos įmonių“, – sakė Egidijus Pumputis.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė