Moksleiviai lietuviškus obuolius valgys tik nuo lapkričio (0)

Efoto.lt | A.Matulaitytės nuotr.

Efoto.lt | A.Matulaitytės nuotr.

Šiemet nemokami vaisiai bei daržovės mokyklas ir darželius pasieks tik nuo lapkričio 1-osios. Žemės ūkio ministerijai nurodžius, vaikams jie bus dalijami ne penkis kartus, kaip anksčiau, o tik tris kartus per savaitę. Tiek augintojai, tiek mokyklų atstovai piktinasi, kad vietoje lietuviško obuolio mokiniams siūlomas atvežtinis bananas ar apelsinas, praneša LRT televizijos laida „Šiandien“.

Vaisių vartojimo skatinimo programa šiemet prasidės ne rugsėjį, kaip įprasta, o tik lapkritį, todėl vietoj būtinų jaunam organizmui vaisių belieka bandelės arba atvežtinė produkcija.

Kaip praneša Žemės ūkio ministerijos atstovai, programą teko pakoreguoti dešimteriopai išaugus mokyklų ir darželių, norinčių joje dalyvauti, skaičiui, nes nebeužtenka programai skirtų europinių ir valstybės lėšų.

Vietos augintojai piktinasi, jog nebuvo pasekta Latvijos keliu, kur supaprastinus  šios programos taisykles į mokyklas patenka tik vietos augintojų produkcija, o pas mus privalomai įtraukus apelsinus ar bananus, vietos augintojai buvo priversti atsitraukti.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė