Kultūros paveldo departamentas: Viktoras Uspaskichas sako netiesą (0)

Kalnaberžės dvaras | KPD nuotr.

Kalnaberžės dvaras | KPD nuotr.

Žiniasklaidai paviešinus, kokios katastrofiškos būklės šiandien yra politiko Viktoro Uspaskicho verslo įmonėms priklausantys Kalnaberžės ir Sirutiškio dvarai, jis viešai pareiškė, esą valstybė jam tuos dvarus primetė, o paskui trukdė restauruoti.

Štai viena iš V.Uspaskicho citatų, pasirodžiusių internetiniame naujienų portale Delfi: „Man tai nesvarbu tie dvarai, jie buvo mums įkišti. Žinau, kad įmonės į juos investavo, paskui valstybė sutrukdė juos restauruoti ir tuo viskas baigėsi“.

Žurnalisto paklaustas, kas tuos dvarus „įkišo“, politikas aiškino, esą „valstybinių įmonių atstovai pusę metų vaikščiojo ir siūlė po 10-20 tūkst. litų tuos dvarus nupirkti“.

Kultūros paveldo departamentas (KPD) pareiškė, kad tai yra netiesa. Kalnaberžės dvaro statinius, kitados priklausiusius garsiam Rusijos reformatoriui Piotrui Stolypinui, viena iš V.Uspaskicho verslo įmonių UAB „Lukta“ įsigijo ne iš valstybės, bet iš privataus asmens už 12 tūkstančių litų. Sutartyje nurodyta ir vidutinė rinkos vertės kaina – 238 tūkst. litų.

Nuo 2001 metų kovo 6 d., kai UAB „Lukta“ nusipirko buvusį P.Stolypino dvarą, Kultūros paveldo departamentas nėra sulaukęs iš savininko nė vieno kreipimosi dėl dvaro restauracijos ar projekto.

„Nors esu ne vienerius metus atsakinga už šiuos valstybinės reikšmės kultūros paveldo objektus – Kalnaberžės ir Sirutiškio dvarus – negirdėjau apie jokias tvarkybos iniciatyvas ir apie jokius paveldosaugininkų draudimus“, – sako Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio padalinio vyriausioji valstybinė inspektorė Asta Naureckaitė.

Rugsėjo 10 d. Kultūros paveldo departamentas buvo pakvietęs žurnalistus apsilankyti šiuose dviejuose dvaruose. Ypač prasta Kalnaberžės dvaro būklė. Išpuvę stogai, nuniokotas pastatų vidus, trūkiai išorinėse sienose – visa tai liudija, kad dvarui liko labai nedaug laiko.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė