„Pasaulis skaito Maironį“: kitoks renginys poeto metinių minėjimų gausybėje (0)

Maironis

Maironis

Rugsėjo 12 d., trečiadienį,  18 val. Vilniaus mokytojų namų Svetainėje vyks vakaras „Pasaulis skaito Maironį“, skirtas poeto gimimo 150-osioms gimimo metinėms paminėti.

Poeto eiles lietuviškai skaitys užsieniečiai, gyvenantys Lietuvoje, o vertimus į kitas kalbas skaitys lietuviai. Dalyvaus Miyuki Narumi (Japonija), Darius Leonavicius (Urugvajus), Francis Whyte (N. Zelandija/Kanada), James Elijio (Belizas), Gabrielė Ganžaitė, Saulė Ilgiūtė, Ernesta Kazakevičiūtė, Sigita Ganžienė, bus galima stebėti, kaip Maironio poeziją Rasma Paulauskaitė skaitys gestų kalba.

Į renginių, mininčių Maironio jubiliejų, gausybę įsilieja ir Vilniaus Mokytojų namuose vyksiantis skaitymo vakaras.  Tik čia kanoninis rašytojas skambės kitaip.

„Žinau, kad mokyklose vaikai teberašo rašinius, šlovinančius „didįjį mūsų tautos dainių“, bet ką tiems vaikams reiškia tokios pompastiškos frazės? Norime patikrinti, kas ir koks yra Maironis už šitų frazių,“ – sako renginio iniciatorė Ieva Krivickaitė.

„Gal pasitraukimas nuo klišių gali prasidėti dalijantis. Žmonės, kurie skaitys Maironio eilutes lietuviškai –  iš viso pasaulio, jie darys kirčiavimo ir gramatinių klaidų, jie įdėmiai skaitys iš lapo, bet jie skaitys visai kitaip nei bet kuris iš mūsų“, –  sako I. Krivickaitė.

Renginyje pagal Maironį džiazuos Ieva Pakalniškytė (LMTA), Mindaugas Dovydas Buidovas ir Kristupas Kmitas (VIKO Menų fakultetas), šoks šiuolaikinio šokio pamišėlis Denisas Kolomyckis. „Maironio eilėmis dainuojama daug dainuojamosios poezijos ir chorinės muzikos, bet su džiazu jis turi nedaug bendro.  Lygiai taip pat retai galima išvysti Maironio ir šiuolaikinio šokio derinį. Tikiuosi, kad tokios kombinacijos atvers netikėtus Maironio patyrimus ir bus įdomios net ir su poezija nieko bendro neturintiems žmonėms.“

Kategorijos: Kultūra, Literatūra, Menas, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė