Lietuvos švietimo viceministras lankėsi Punsko ir Seinų krašte (video) (2)

Vaidas Bacys | punskas.pl nuotr.

Vaidas Bacys | punskas.pl nuotr.

Rugsėjo 7 d. Punsko ir Seinų krašte lankėsi Lietuvos švietimo viceministras Vaidas Bacys. Jis viešėjo Seinų „Žiburio“ mokykloje, Navinykų mokykloje susitiko su Pristavonių, Vidugirių ir Navinykų mokyklų bendruomenėmis, aplankė Punsko Dariaus ir Girėno pagrindinę mokyklą, gimnaziją bei Punsko Kovo 11-osios licėjų.

Vakare Seinų „Lietuvių namuose“ viceministras susitiko su Lenkijos lietuvių organizacijų vadovais, lietuviškų mokyklų direktoriais bei Seinų apskrities atstovais, domėjosi vadovėlių leidybos problemomis bei Lenkijos lietuvių švietimo aktualiais klausimais.

Duodamas interviu punskas.pl portalui, Lietuvos švietimo viceministras Vaidas Bacys kalbėjo: „Išoriškai žiūrint, lietuviškos mokyklos Seinų ir Punsko krašte veikia gražiai, stiprūs mokytojai, motyvuoti mokiniai, bet įsigilinus pasirodo, kad jos turi daug finansinių problemų, trūksta vadovėlių bei kitų mokymo priemonių. Kai kurias jūsų problemas bandysime gvildenti susitikimuose su Lenkijos švietimo ministerijos atstovais. Lietuvos švietimo ministerija taip pat bandys jums padėti.“

 

Apie Lietuvos švietimo viceministro Vaido Bacio apsilankymą Seinijoje pasisakė Lenkijos lietuvių draugijos pirmininkas Algirdas Vaicekauskas.

Pasak jo, Lenkijos lietuvių organizacijos laikosi nuomonės, kad formalųjį lietuvių švietimą Lenkijoje turėtų išlaikyti Lenkijos Respublika. Tokie yra čia gyvenančių lietuvių lūkesčiai savo valstybės atžvilgiu.

„Šiandien Lietuva prisideda prie mūsų mokyklų išlaikymo. Mums labai svarbu, kad iš Lietuvos pusės būtų ir metodinė parama, kad galėtume dalyvauti mokytojų seminaruose, vyktų mokyklų bendradarbiavimas ir kt.“, – tikina Algirdas Vaicekauskas.

httpv://youtu.be/ZaAkJjcznow

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Švietimas, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė