Gabūs vaikai kviečiami į Nacionalinę moksleivių akademiją (0)

Visoje Lietuvoje prasideda gabių mokinių atranka į Nacionalinę moksleivių akademiją (NMA). Akademija kviečia 7–10 klasių mokinius aktyviai dalyvauti atrankoje ir pateikti dokumentus iki rugsėjo 16 dienos į nuotolinio ugdymo programą.

NMA – tai unikali papildomo ugdymo institucija, skirta mokslui ir muzikai gabiems Lietuvos vaikams. Pagrindinis jos tikslas – padėti jauniems žmonėms atskleisti savo potencialą bei jį stiprinti, nepriklausomai nuo mokinio socialinės padėties ar gyvenamos vietos. Tai tarytum pagalba mokytojui, kuris savo klasėje turi itin gabų, talentingą ir imlų vaiką.

„Mokykloms sudarytų ugdymo programų gabiam vaikui nepakanka, nes šios programos orientuotos į tai, kad kiekvienas vaikas gautų tik pagrindinių žinių. O juk kiekvienoje klasėje atsiranda tokių vaikų, kuriems to neužtenka. Jiems norisi daugiau. Todėl mes kviečiame šiuos vaikus pas mus, kad padėtume atrasti jiems save bei bendraminčių ratą, su kuriais galėtų augti drauge. O mokytojų prašome padėti mums surasti tuos talentus mažesniuose Lietuvos miestuose bei kartu padėti jiems išskleisti sparnus“, – teigė Nacionalinės moksleivių akademijos direktorius Leonas Narkevičius.

Nacionalinė moksleivių akademija veikia jau devintus metus ir kasmet suburia apie 450 talentingiausių vaikų iš įvairių Lietuvos kampelių. Akademijos mokiniai turi galimybę mokytis pas geriausius Lietuvos ir kitų šalių mokytojus bei dėstytojus vienos iš 9 Akademijoje dėstomų disciplinų: biochemijos, chemijos, ekonomikos, informatikos, istorijos, fizikos, lietuvių filologijos, matematikos ir muzikos.

Pasirinktą dalyką studijuodami nuotoliniu būdu, mokiniai asmeniškai konsultuojasi su dėstytoju dėl užduoties atlikimo ir papildomos informacijos. Taip pat, siekiant užtikrinti mokymosi tęstinumą ir sudaryti sąlygas mokiniams susitikti su bendraminčiais, Akademijoje organizuojamos rudens, žiemos ir vasaros sesijos. Tai akivaizdinės sesijos, kurių metų mokiniai kurį laiką gyvena ir mokosi drauge – lanko dalykines ir asmenybės ugdymo paskaitas, dalyvauja vakaro renginiuose.

Pasak Akademijos direktoriaus Leono Narkevičiaus, nors sesijos organizuojamos pagilinti pasirinkto dalyko žinias, tačiau jose ypatingas dėmesys skiriamas asmenybės ugdymui – savęs ir pasaulio pažinimo, kūrybiškumo, pilietiškumo ugdymo užsiėmimams, kurie padeda plėsti akiratį, suprasti save ir mokytis padėti kitiems.

Mokiniai, norintys mokytis Nacionalinėje moksleivių akademijoje, prašymus ir kitus dokumentus turėtų išsiųsti iki rugsėjo 16 dienos. Išnagrinėjusi visus prašymus, rugsėjo – spalio mėnesiais Akademija organizuos atrankos testus stojantiesiems, kuriuos bus galima laikyti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Panevėžyje. Išsamesnę informaciją apie tai, kokius dokumentus reikia pateikti ir kokia yra priėmimo tvarka, galima rasti internetiniame Akademijos puslapyje.

Kategorijos: Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė