Audrius Nakas traukiasi iš kandidatų į Seimo narius tautininko Gintaro Songailos naudai (29)

Audrius Nakas | asmeninė nuotr.

Audrius Nakas

„Drąsos kelio“ partijos kandidatas į Seimą, aktorius, portalo Ekspertai.eu koordinatorius Audrius Nakas traukiasi iš kandidatų Vilniaus vienmandatėje Senamiesčio rinkimų apygardoje, nenorėdamas būti varžovu Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ politinės tarybos ir Tautininkų sąjungos  pirmininkui Gintarui Songailai, pranešė internetinis portalas Delfi.lt.

Tuo pačiu A.Nakas pareiškė, kad ne tik užleidžia, tačiau tuo pačiu ir kviečia juo pasitikinčius rinkėjus savo balsus atiduoti už G.Songailą.

A.Nakas lieka „Drąsos kelio“ kandidatų sąrašo daugiamandatėje rinkimų apygardoje sąraše, kuriame jis yra įrašytas 40-uoju numeriu.

A.Nakas pareiškė apgailestavimą, kad nepavyko sukurti vieningo antisisteminio fronto ir, kad dėl to dviejų antisisteminių sąrašų kandidatai konkuruos  vienmandatėse apygardose, „taip padarydami didžiausią dovaną visoms biudžetinėms partijoms“:

„Labai apgailestauju dėl to, kad nepavyko sukurti svaresnio, aiškaus antisisteminio fronto ir rinkimuose tarpusavyje konkuruoja „Drąsos kelio“ ir „Nacionalinio susivienijimo“ sąrašai, o Drąsos kelio “strategai” sugebėjo net viešai išsižadėti „Lietuvos sąrašo“ paramos. Manau, kad bendram sąrašui sukurti pritrūko ir politinės patirties, ir platesnio akiračio bei valios“, – A.Nako žodžius cituoja portalas Ekspertai.eu.

Vertindamas susidariusią situaciją A.Nakas išsakė nuomonę, kad  plačiam antisisteminiam frontui susidaryti neleido ir apgalvoti specialiųjų tarnybų veiksmai.

„Šią savaitę dar yra laiko bent kai kur pakoreguoti situaciją ir tokiu būdu bent iš dalies ištaisyti padarytas klaidas, žinoma, jei tai galima vadinti klaidomis. Kaip tik todėl aš atsiimu savo kandidatūrą Senamiesčio rinkimų apygardoje ir remsiu šioje apygardoje G. Songailą, kuris yra Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ politinis lyderis. Kadangi G. Songaila, kaip Seimo narys, garbingai ir aktyviai veikė siekdamas teisingumo Garliavos tragedijoje, be to, mūsų požiūriai sutampa teisėsaugos problemų klausimais, siūlau Drąsos kelio politinei partijai taip pat remti šį kandidatą Senamiesčio rinkimų apygardoje“, – savo apsisprendimą Ekspertai.eu aiškino A.Nakas.

“Neturiu iliuzijų, tačiau vis dėlto siūlau Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ ir Drąsos kelio lyderiams sėsti prie derybų stalo ir mėginti suderinti veiksmus bent kai kuriose vienmandatėse rinkimų apygardose. Ir tai jau būtų šis tas. O žmones kviečiu aktyviai balsuoti už pasirinktas asmenybes vienmandatėse apygardose. Reikia pasistengti, kad į Seimą patektų kuo daugiau padorių ir veiklių žmonių, kurie turėtų galimybę sudaryti reikšmingą frakciją būsimajame Seime”, – cituoja A.Nako žodžius Ekspertai.eu.

„Mano žingsnis yra kaip pavyzdys, kuriuo noriu parodyti, jog dar kai kuriose apygardose galima ieškoti kompromisų ir kad vienas iš tų antisisteminių jėgų kandidatų turėtų šansų laimėti. Nes jeigu visur konkuruoja vienas su kitu, tai kur du pešasi, trečias laimi“, – portalui Delfi.lt teigė A.Nakas.

Nacionalinio susivienijimo politinės tarybos ir Tautininkų sąjungos  pirmininkas G.Songaila Alkas.lt paklaustas, kaip vertina šį A.Nako veiksmą, sakė:

„Aš tai vertinu ne tik kaip labai svarią paramą man asmeniškai, bet kaip labai ryžtingą veiksmą, kuriuo norima atkreipti dėmesį į tai, kad į Seimą kandidatuojančių antisisteminių partijų kandidatai privalo išnaudoti visas paskutines galimybes derindami veiksmus, kad nebūtų konkuruojama tarpusavyje vienmandatėse rinkimų apygardose. Tik taip galime laimėti. Jei to nepadarysime – patys sau sukliudysime“, – sakė G.Songaila.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė