Rašytojas Vytautas Bubnys švenčia 80-metį (video) (1)

Vytautas Bubnys | kamane.lt nuotr.

Vytautas Bubnys | kamane.lt nuotr.

Rugsėjo 9 d. lietuvių literatūros klasikas,  rašytojas, dramaturgas, eseistas, politinis bei visuomenės veikėjas Vytautas Bubnys švenčia savo 80-metį.

Rašytojas V.Bubnys yra daugiausiai romanų išleidęs lietuvių autorius. 16 romanų nėra parašęs nė vienas lietuvių rašytojas. Jo knygos yra išleistos 16 milijonų egzempliorių tiražu įvairiomis kalbomis knygų. V.Bubnio romanai išversti į 16 kalbų: anglų, vokiečių, latvių, estų, rusų, lenkų, čekų, kroatų ir kitas kalbas. Romanas „Po vasaros dangum“ Vokietijoje buvo išleistas net 46 tūkst. tiražu.

Su garbingu jubiliejumi rašytoją V.Bubnį šiandien pasveikino  Lietuvos Prezidentė Dalia Grybauskaitė:

„Savo kūriniuose Jūs jautriai ir pastabiai išreiškiate dramatiškus žmonių likimus, įsuktus istorijos verpeto. Vaizduodamas paprasto žmogaus gyvenimą, per jį atskleidžiate ir tautos istoriją, sudėtingas jos peripetijas, tradicinių vertybių raidą ir jų poveikį žmogui. Jūsų knygos spinduliuoja tikėjimą gyvenimu, įveikiančiu sunkumus žmogumi ir paslaptinga meno galia“, – rašoma Prezidentės sveikinime.

Šalies vadovė rašytojui padėkojo už svarų indėlį į Lietuvos kultūrą ir palinkėjo stiprybės, energijos, naujų kūrybinių sumanymų bei artimųjų palaikymo.

V.Bubnys paprašytas įvertinti savo kūrybinę biografiją sakė jog labiausiai vertina 1970–2000 metų savo veiklos laikotarpį.

„Iki tol aš, kaip rašytojas, dar buvau gana pasimetęs, nesusitupėjęs. Atsitiesiau 1970-aisiais su apysaka „Arberonas“. Be abejo, tai visai nereiškia, kad su kiekviena nauja knyga taip ir lipau į „stiklo kalną“. Visaip būna. Tačiau mano romanai plito pasaulyje šimtatūkstantiniais ir net milijoniniais tiražais. Sakau tai ne iš pasididžiavimo, o norėdamas pabrėžti, kad kitoms tautoms taip buvo pasakojama apie Lietuvą ir jos žmonių dramą. Ypač tragiškaisiais pokario metais. Apie tuos laikus (ir mūsų tautos praradimus) anglų skaitytojai ir sužinojo, atsivertę mano romaną „Po vasaros dangum“. Vokietijoje minėta knyga buvo išleista net du kartus“, – leidiniui „Savaitraštis“ sakė rašytojas.

Bubnys 1953 m. baigę Prienų vidurinę mokyklą 1953–1957 m. Vilniaus pedagoginiame institute, įgijo lietuvių kalbos ir literatūros dėstytojo specialybę. 1957–1964 m. dirbo Kauno 9-osios vakarinės pamaininės vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoju. Nuo 1958 m. tapo Lietuvos rašytojų sąjungos nariu. 1965-1966 m. dirbo žurnalo „Moksleivis“ redakcijos vedėju, o 1966-1974 m. vyriausiuoju redaktoriumi. 1976–1981 m. ir 1991 m. ėjo Lietuvos rašytojų sąjungos valdybos pirmininko pavaduotojo pareigas.

V.Bubnys buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Sąjūdžio Seimo ir tarybos narys. 1992–1996 m. buvo Seimo nariu.

Savo literatūrinius kūrinius pradėjo spausdinti jau 1953 m. Pirmasis V.Bubnio romanas „Alkana žemė“ buvo išleistas 1971 m.  Vytautas Bubnys yra parašęs daugiau nei 30 knygų.

Vytautas Bubnys LRT laidoje „Laba diena, Lietuva!“:

httpv://youtu.be/pIBLGDEddy0

Taip pat klausykite  pokalbio su Vytautu Bubniu LRT radijo laidoje „Literatūros akiračiai“ rugsėjo 9 d., sekmadienį, 17.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama  rugsėjo 12 d. 01.05 val. ir rugsėjo 13 d. 20.20 val.

Alkas.lt sveikina Vytautą Bubnį ir linki neblėstančių kūrybinių galių, įkvėpimo bei gyvenimo džiaugsmo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė