Šiandien minima Tarptautinė raštingumo diena (0)

efoto.lt nuotr.

efoto.lt nuotr.

Rugsėjo 8-oji – Tarptautinė raštingumo diena, kurią Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) mini jau daugiau nei 40 metų. Šių metų Tarptautinės raštingumo dienos tema – raštingumas ir taika, ja siekiama parodyti su raštingumu susijusių ugdomų vertybių įvairiapusiškumą.

Kalba, raštas ir skaitymas – tai pamatinės mąstymo, socialinio bendravimo ir žinių įgijimo priemonės. Raštingumas – kiekvieno žmogaus teisė, bet kokio ugdymo pagrindas: tai leidžia žmogui jaustis laisvam, pažinti jį supantį pasaulį, išvengti įvairių konfliktų ir juos spręsti.

Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija bendradarbiauja su Mažojo Princo fondo iniciatyva „Visa Lietuva skaito vaikams“, kuriai skirta ir Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos globa.

Iniciatyva „Visa Lietuva skaito vaikams“ skatina stiprinti vaikų, paauglių ir suaugusiųjų ryšius tam, kad vaikai saugiai ir įdomiai augtų, gerėtų jų emocinė sveikata bei intelekto vystymasis; atkreipia visuomenės dėmesį į skaitymo balsu naudą, ragina skaityti vaikams balsu kasdien bent po 20 minučių; propaguoja skaitymo kultūrą šeimose, ugdymo įstaigose, bibliotekose, ragina vaikus bei jaunimą dalyvauti įvairiose skaitymo akcijose; kelia išsilavinimo bei visaverčio dalyvavimo edukacijos ir kultūros srityse kompetencijų lygį; prisideda prie individualios ir bendros gyvenimo kokybės.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė