Baltijos šalys bendrai perka ryšio su orlaiviais sistemą (0)

A.Andrijausko (KAM) nuotr.

A.Andrijausko (KAM) nuotr.

Rugsėjo 6 d. Briuselyje krašto apsaugos viceministras resursams, finansams, įsigijimams ir infrastruktūrai Mykolas Juozapavičius su NATO ryšių ir informacijos agentūros vadovu Koenu Gijsbersu pasirašė sutartį dėl bendro Baltijos šalių Oro vadovavimo ir valdymo sistemos Balso ryšių sistemos (ACCS VCS) įsigijimo.

Šią sistemą Lietuva perka kartu su Latvija ir Estija. Bendrai įsigydamos sistemą šalys yra sutarusios, kad pirkimo sutartį trijų Baltijos valstybių vardu su NATO ryšių ir informacijos agentūra pasirašys Lietuva.

„Šis projektas yra itin aktualus vykdant NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse, nes sistema palengvins oro policijos užduočių atlikimą mūsų regione, prisidės prie misijos efektyvumo,“ – sakė krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius.

Pasak viceministro, šis projektas svarbus ir tuo, kad naujoji sistema bus diegiama kaip integrali naujosios NATO Oro vadovavimo ir valdymo sistemos dalis.

Įgyvendinus sutartį Karmėlavoje ir trijų šalių teritorijose bus įdiegta ryšio su orlaiviais sistema, padėsianti užtikrinti kokybišką ir saugų karinių orlaivių, skraidančių virš trijų Baltijos šalių, ryšį su Karmėlavos valdymo ir pranešimų centru. Ši sistema, panaudojant naujausias technologijas, užtikrins patikimą ryšį su orlaiviais, o tai itin svarbu skrendant dideliu greičiu ir santykinai mažoje teritorijoje. Sistemoje taip pat bus įdegtos ir ryšio saugumo priemonės.

Sutartimi numatyta, kad sistemos pirkimą ir įdiegimo organizavimą vykdys NATO ryšių ir informacijos agentūra. Tiksli sistemos kaina ir galutinė jos įdiegimo data paaiškės po to, kai NATO ryšių ir informacijos agentūra atliks pirkimo procedūras ir parinks bendrovę, kuri atliks sistemos įdiegimo darbus.

Planuojama, kad bendra (trijų šalių) sutarties vertė gali siekti 6 mln. eurų, o sistemos diegimo darbai turėtų būti užbaigti iki 2014 metų vidurio. Šios sistemos įsigijimo būtinumą yra patvirtinusi NATO ir numačiusi kompensuoti šalims 75 procentų pirkimo išlaidų.

Baltijos šalių gynybos ministrai per pastarąjį susitikimą birželio mėnesį pasirašė bendrą komunikatą, kuriuo iš principo sutarė dėl naujojo Baltijos šalių karinio bendradarbiavimo susitarimo principų ir turinio, jame taip pat numatyta bendradarbiauti ir bendrų įsigijimų srityje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė