Per Lietuvą toliau ritasi susidorojimų su visuomenininkais banga, šiandien teisiamas D.Kuolys, rytoj A.Matulevičius (nuotraukos) (7)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Rugsėjo mėn. 7 d., 11 val., Vilniaus m. 3-ajame apylinkės teisme (Laisvės prospektas 79 A) bus bandoma apkaltinti Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ (ULL) politinės tarybos narį, Tautos vienybės sąjungos (TVS) pirmininką – daktarą Algimantą Matulevičių gegužės mėnesį įvykusių masinių Piliečių protesto mitingų organizavimu.

„A.Matulevičiui dėl mitingų ir piketų organizavimo iškeltos net dvi bylos. „Valstybininkų“ klanas ypač neabejingas šio politiko viešajai veiklai, nes negali atleisti už principingą ir drąsią jų atžvilgiu poziciją A.Matulevičiuibūnant Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininku. Tik šio doro ir išmintingo politiko dėka Lietuva sužinojo apie klano egzistavimą bei jo nusikalstamą veiklą. Ta tema sukurti filmai ir parašytos bei išleistos A.Matulevičiaus knygos. Kviečiame atvykti ir palaikyti Algimantą Matulevičių, nes šiandien teisia mūsų Draugą, Kolegą, Bendramintį, o rytoj susidoros ir su Jumis“, – sako Česlovas Banevičius atsakingas TVS sekretorius, Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ narys.

Iš visko sprendžiant Lietuva jau nebesiskiria nuo kaimyninės Baltarusijos, kurią mokyti demokratijos nepraleidžia progos mūsų politikai.Vienas paskui kitą už parodytą aktyvią pilietinę poziciją į teisiamųjų suolą sodinami buvę sąjūdininkai, visuomenininkai, nesitaikstantys su įsivyraujančia neteisybe politikai.

Šiandien, rugsėjo 6 d. 9 val., tame pačiame Vilniaus miesto 3-ajame apylinkės teisme į teisiamųjų suolą jau antrą kartą sėdęs visuomenininkas Darius Kuolys buvo bandomas nuteisti už šiemet gegužės 3 dieną surengtą teatralizuotas padrąsinimo apeigas prie Lietuvos vidaus reikalų ministerijos kurių metu vidaus reikalų ministras buvo raginamas nesvyruoti – ryžtingai atleisti iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pareigų įstatymą pažeidusį Kęstutį Jucevičių ir sugrąžinti į šias pareigas neteisėtai atleistą generolą Vitalijų Gailių bei jo pavaduotoją Vytautą Giržadą.

D.Kuolys dar yra teisiamas ir už Tarptautinės vaikų gynimo dienos paminėjimą prie Valstybės saugumo departamento ir žodžio laisvės gynimą pilietinėmis vaikštynėmis prie Prezidento rūmų.

Dar nėra pasibaigę ir bandymai nuteisti Sąjūdžio pradininkus Alvydą Medalinska, Bronislovą Genzelį ir Romualdą Ozolą už šių metų kovo 17 d. esą ne laiku ir ne vietoje surengtą mitingą prie Seimo, kuriame keli tūkstančiai žmonių pareiškė paramą vasario mėnesį atleistiems Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovams Vitalijui Gailiui ir Vytautui Giržadui. Mitingo dalyviai reikalavo šiuos pareigūnus iš darbo pašalinusio tuometinio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio atstatydinimo. Raginę Tautą nesitaikstyti su neteisingumu Lietuvoje sąjūdininkai patys juo yra kaltinami.

***

Rugsėjo 6 dienos Dariaus Kuolio teismas po pusantros valandos baigėsi. Bylą nagrinėjo teisėja Aldona Tumelionytė. Nutarta iškviesti liudyti pareigūną, kuris dalyvavo pilietinėse apeigose prie LR Vidaus reikalų ministerijos (VRM) šių metų gegužės 3 dieną. Kaltinamasis teismo prašė liudyti patį VRM ministrą A.Melianą, tačiau teismo motyvas buvo toks, jog ministras per trumpai dalyvavo šioje akcijoje.

Šiandieninio teismo metu teisėja ir D. Kuolys buvo išėję peržiūrėti policininkų nufilmuotos vaizdo medžiagos. Kadangi viešai peržiūrai techninių galimybių salėje nebuvo, susirinkusieji liko kantriai laukti ir laisvai diskutuoti.

Teismo procesas pratęstas iki spalio 1 dienos 9 val., kuomet ir bus išklausytas įvykio liudininkas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .

7 komentarai

 1. suomis:

  Kad Matulevičius išmintingas, tai labai abejoju. 🙂 Vien ko vertas jo susidėjimas su Muntianu. 😀 O ir apie Venskienę, galėjo ir patylėti. Bet šiaip neblogas vyras.

 2. Genta:

  O ko norėt, kas spėjo išvažiuot iš Lietuvos, tas kaip anais laikais išvengė TEISINGO TEISMO IŠ TRIJŲ ASMENŲ 🙂 Džiaukitės, kad neužspringot žolės stiebeliu, neiššokot sisiodamas iš devinto aukšto,………..

 3. Naglis Puteikis:

  Ačiū alkas.lt redaktoriui ir jo korespondentams už viešinimą.

  ĮSPŪDŽIAI IŠ D.KUOLIO TEISMO

  D.Kuolio teismas prasidėjo nuo įprastinio Lietuvos teismams cirko: teisėjos sekretorė susirinkusiems pareiškė, kad trūksta visiems kėdžių, todėl niekam stovėti neleis ir paprašė išeiti stovinčius. Žmonės paprašė papildomų kėdžių, bet sekretorė pabėgo. Susirinkusieji iš kitų kabinetų pasiskolino kėdžių, tų kabinetų šeimininkai, skirtingai nei bylą nagrinėjančios teisėjos sekretorė, elgėsi žmoniškai, kultūringai.

  Teismas prasidėjo itin griežtai: teisėja, prasidėjus posėdžiui, įspėjo žurnalistą, kad nedrįstų įrašinėti, ar filmuoti, jei nepaklūs, tai baus. Žurnalistas pasakė, kad įstatymus žino ir nieko panašaus nedaro.

  Teisėja paskelbė, kad policija, kuri surašė administracinio teisės pažeidimo protokolą, nedalyvaus (N.P.: tai bailiai) ir ji pradeda nagrinėti BAUDŽIAMĄJĄ BYLĄ (N.P.: gal suklydo?).

  D…
  .Kuolys paaiškino, kad apeigos prie VRM vyko siekiant padrąsinti naują ministrą Melianą, kad ryžtingai atleisti iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pareigų įstatymą pažeidusį Kęstutį Jucevičių ir sugrąžinti į šias

  pareigas neteisėtai atleistą generolą Vitalijų Gailių bei jo pavaduotoją Vytautą Giržadą.

  Teisėja dukart nutraukė D.Kuolį neva jis nukrypsta. D.Kuolys paaiškino, kad krišnaistų niekas nebaudžia už apeigas vaikštant didesniais būriais nei 9. D.Kuolys pastebėjo, kad Šiaulių apygardos teismas, vadovaujamas skandalingai pagarsėjusio teismo pirmininko Kalainio, UŽDARAME teismo posėdyje susidorojo su 3 vaikų motina, našle, bedarbe, R.Štefane – skyrė jai 500 Lt baudą.

  Charakteringa, kad nors D.Kuolys į kitų aktyvistų, teisiamų už mitingus, teismus organizuoja palaikytojus, tie aktyvistai jo palaikyti nebeatvyksta. Kas tai? Valdžios baimė? Egoizmas?

  D.Kuolys, atsakinėdamas į nuolatinius teisėjos klausimus, argumentavo, kad kiekvienos apeigos yra akcija ir kad jose dalyvavo ministras Melianas. Teisėja klausė, kuo skiriasi apeigos nuo piketo. D.Kuolys atsakė, kad apeigomis, skirtingai nuo piketo, bandoma paveikti būseną – šiuo atveju įpūsti drąsos ministrui ginti laisvę, LR Konstituciją.

  D.Kuolys į teisėjos klausimus, kaip ministerijos darbuotojai turėjo suprasti apeigų prasmę, atsakė, kad tam buvo skirti išilavinusiam žmogui suvokiami simboliai – Smetonos portfeliukas, Kudirkos varpelis.

  Teisėja, pareiškusi, kad salėje esantis kompiuteris neturi reikiamos video įrangos (N.P.: gal kitą kartą teismas galėtų iš žiūrovų tos įrangos paprašyti?) išsivedė D.Kuolį peržiūrėti video medžiagos į kitą kabinetą, mus, proceso stebėtojus, palikdami salėje. Mano manymu, tai itin grubus TEISMO POSĖDŽIO ATVIRUMO pažeidimas. Dar tokio atvejo LT teismuose nemačiau, nes panašiais atvejais teisėjai daro pertraukas ir organizuoja tinkamą aparatūrą.

  Grįžusi teisėja atmetė D.Kuolio prašymą kviesti liudininku ministrą A.Melianą, bet nusprendė kviesti liudininku eilinį policininką, kuris filmavo tas 2012 05 03 d.

  Posėdis perkeltas į 2012 10 01 d. 09.00.

 4. Pensininkas:

  Noriu pabrėžti, kaip dalyvavusis apeigose, kad Drąsos Melianui įpūtimo apeigos dėl Jucevičiaus atleidimo dalinai pasisekė, Po apeigų Melianas naujai iškeptam FNNT vadovui už pažymos sau parašymą paskyėė nuobaudą, berods, papeikimą. Manau, kad galėjo ir atleisti, jeigu drąsos įpūtimo akcijoje būtų dalyvavę ne 30, o 3000 piliečių.

 5. alikas:

  ekspertus vel uzblokavo,klanui nepatiko kad per ekspertus rode drasos iternetine tv

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė