Per Lietuvą toliau ritasi susidorojimų su visuomenininkais banga, šiandien teisiamas D.Kuolys, rytoj A.Matulevičius (nuotraukos) (7)

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Rugsėjo mėn. 7 d., 11 val., Vilniaus m. 3-ajame apylinkės teisme (Laisvės prospektas 79 A) bus bandoma apkaltinti Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ (ULL) politinės tarybos narį, Tautos vienybės sąjungos (TVS) pirmininką – daktarą Algimantą Matulevičių gegužės mėnesį įvykusių masinių Piliečių protesto mitingų organizavimu.

„A.Matulevičiui dėl mitingų ir piketų organizavimo iškeltos net dvi bylos. „Valstybininkų“ klanas ypač neabejingas šio politiko viešajai veiklai, nes negali atleisti už principingą ir drąsią jų atžvilgiu poziciją A.Matulevičiuibūnant Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininku. Tik šio doro ir išmintingo politiko dėka Lietuva sužinojo apie klano egzistavimą bei jo nusikalstamą veiklą. Ta tema sukurti filmai ir parašytos bei išleistos A.Matulevičiaus knygos. Kviečiame atvykti ir palaikyti Algimantą Matulevičių, nes šiandien teisia mūsų Draugą, Kolegą, Bendramintį, o rytoj susidoros ir su Jumis“, – sako Česlovas Banevičius atsakingas TVS sekretorius, Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ narys.

Iš visko sprendžiant Lietuva jau nebesiskiria nuo kaimyninės Baltarusijos, kurią mokyti demokratijos nepraleidžia progos mūsų politikai.Vienas paskui kitą už parodytą aktyvią pilietinę poziciją į teisiamųjų suolą sodinami buvę sąjūdininkai, visuomenininkai, nesitaikstantys su įsivyraujančia neteisybe politikai.

Šiandien, rugsėjo 6 d. 9 val., tame pačiame Vilniaus miesto 3-ajame apylinkės teisme į teisiamųjų suolą jau antrą kartą sėdęs visuomenininkas Darius Kuolys buvo bandomas nuteisti už šiemet gegužės 3 dieną surengtą teatralizuotas padrąsinimo apeigas prie Lietuvos vidaus reikalų ministerijos kurių metu vidaus reikalų ministras buvo raginamas nesvyruoti – ryžtingai atleisti iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pareigų įstatymą pažeidusį Kęstutį Jucevičių ir sugrąžinti į šias pareigas neteisėtai atleistą generolą Vitalijų Gailių bei jo pavaduotoją Vytautą Giržadą.

D.Kuolys dar yra teisiamas ir už Tarptautinės vaikų gynimo dienos paminėjimą prie Valstybės saugumo departamento ir žodžio laisvės gynimą pilietinėmis vaikštynėmis prie Prezidento rūmų.

Dar nėra pasibaigę ir bandymai nuteisti Sąjūdžio pradininkus Alvydą Medalinska, Bronislovą Genzelį ir Romualdą Ozolą už šių metų kovo 17 d. esą ne laiku ir ne vietoje surengtą mitingą prie Seimo, kuriame keli tūkstančiai žmonių pareiškė paramą vasario mėnesį atleistiems Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovams Vitalijui Gailiui ir Vytautui Giržadui. Mitingo dalyviai reikalavo šiuos pareigūnus iš darbo pašalinusio tuometinio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio atstatydinimo. Raginę Tautą nesitaikstyti su neteisingumu Lietuvoje sąjūdininkai patys juo yra kaltinami.

***

Rugsėjo 6 dienos Dariaus Kuolio teismas po pusantros valandos baigėsi. Bylą nagrinėjo teisėja Aldona Tumelionytė. Nutarta iškviesti liudyti pareigūną, kuris dalyvavo pilietinėse apeigose prie LR Vidaus reikalų ministerijos (VRM) šių metų gegužės 3 dieną. Kaltinamasis teismo prašė liudyti patį VRM ministrą A.Melianą, tačiau teismo motyvas buvo toks, jog ministras per trumpai dalyvavo šioje akcijoje.

Šiandieninio teismo metu teisėja ir D. Kuolys buvo išėję peržiūrėti policininkų nufilmuotos vaizdo medžiagos. Kadangi viešai peržiūrai techninių galimybių salėje nebuvo, susirinkusieji liko kantriai laukti ir laisvai diskutuoti.

Teismo procesas pratęstas iki spalio 1 dienos 9 val., kuomet ir bus išklausytas įvykio liudininkas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė