Kviečia „Kleckų šventė 2012“ prie Žvelgaičio ežero (programa) (21)

Kleckų šventė | Žagarės regioninio parko nuotr.

Kleckų šventė | Žagarės regioninio parko nuotr.

Rugsėjo 8-ąją šurmuliuos tradicinė „Kleckų šventė 2012“ poilsio ir pramogų parke šalia Žvelgaičio ežero (prie kelio Žagarė–Žiuriai). Žagarės regioninio parko direkcija kartu su Žiurių kaimo bendruomene ruošiasi jau trečiai Joniškio krašto kulinarinio paveldo mugei.

Kas nežino, „kleckai“ – tai ruginiai koldūnai, kuriuos visame Žagarės krašte vadina tik „kleckais“. Pagrindinis reikalavimas – tokius virtinius reikia daryti tik iš ruginių miltų. Įdarui tinka rūkyti lašinukai, pakepinti svogūnai, varškės įdaras su peletrūnais ar kitokiais prieskoniais. Išvirtus „kleckus“ užpila spirgais ar kitokiu padažu. Beje, „kleckus“, kaip gardžiausią patiekalą, valgė senovės bajorai.

Žiurių kaimo bendruomenės aludariai šventei žadėjo išvirti salyklo ir apynių alaus. Atvykę svečiai džiaugsis, galėdami paragauti firminių virtinių – „kleckų“, alaus ir gardžios naminės giros.

Koncertuos Joniškio krašto kolektyvai: Joniškio kultūros centro romansų grupė, Žagarės kapelija „Švėtė“, Rudiškių kaimo kapelija „Rudbala“ bei „Trys katinai“ ir svečiai: Naisių vasaros teatro koncertas „Laukuose dobilas raudonas“, kapela „Prūsai – ilgi ūsai“, pusbroliai Aliukai ir sesutė Silvija, svečiai iš Akmenės.

Visus svečius Žiurių kaimo bendruomenė vaišins šiupiniu!!!

Šventės programa:

Renginio vedėjai: Joniškio garbės pilietis Juozas Šalkauskas ir jaunoji Joniškio atlikėja Rūta Činčytė.

Renginio svečiai: etnomuzikologė Zita Kelmickaitė ir etnologas Libertas Klimka, kurie pasidalys savo įžvalgomis apie Joniškio krašto kulinarinį paveldą ir tradicijas.

11.00–12.00 – Mugės dalyvių atvykimas ir įsikūrimas

12.00–12.30 – Mugės atidarymas

12.30–13.30 – Joniškio krašto kulinarinio paveldo pristatymas

13.30–15.00Kleckų ir miežių – apynių gėrimo degustavimo varžytuvės

15.00–15.30 – Apdovanojimai

12.00–15.00 – Joniškio krašto kolektyvų pasirodymai (Joniškio kultūros centro romansų grupė, Žagarės kapelija „Švėtė“, Rudiškių kaimo kapelija „Rudbala“ bei „Trys katinai“)

15.30–19.00 – Svečių pasirodymai (Naisių vasaros teatro koncertas „Laukuose dobilas raudonas“, kapela „Prūsai – ilgi ūsai“, pusbroliai Aliukai ir sesutė Silvija, svečiai iš Akmenės)

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė