Draugystės tiltas sujungė Kauno rajoną su Italijos Marineo miestu (0)

Francesco Ribaudo ir Valerijus Makūnas

Francesco Ribaudo ir Valerijus Makūnas

Rugsėjo 5 d. naujas draugystės ir bendradarbiavimo tiltas sujungė Kauno rajono ir Italijos Marineo miesto savivaldybes. Tarybos salėje rajono meras Valerijus Makūnas priėmė italų delegaciją, vadovaujamą Marineo mero Francesco Ribaudo, susitikimo metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

Kaip sakė F. Ribaudo, Marineo labai daug dėmesio skiria tarpusavio partnerystės programoms ir bendradarbiavimui, todėl jau 25 metai kaip savivaldybėje veikia specialus šią veiklą kuruojantis komitetas, sudarytas iš politikų, bendruomenės, mokyklų, verslo atstovų. „Esame įsitikinę, kad skirtingų šalių savivaldybių bendradarbiavimas tiesiogiai prisideda prie Europos bendros kultūros formavimo. Atsigręžėme į Rytų Europą, norėdami rasti čia draugus – ir juos radome Kauno rajone“.

Meras Valerijus Makūnas priėmęs svečius papasakojo jiems apie Kauno rajoną – nupiešė kultūrinį, ekonominį, socialinį jo paveikslą. „Džiaugiuosi, kad pažintį su Lietuva pradedate nuo Kauno rajono – mums garbė priimti Jus savo savivaldybėje“, – sakė V. Makūnas.

Marineo yra Sicilijos regione, apie 30 kilometrų nuo Palermo miesto, įsikūręs Eleuterio upės slėnyje, uolos papėdėje. Iš viso šioje savivaldybėje gyvena apie 7 tūkstančiai gyventojų, jos plotas sudaro per 30 kvadratinių kilometrų. Kaip sakė meras F. Ribaudo, Marineo pasižymi nuostabiu klimatu, vertingais kultūriniais ir vaizdingais gamtos objektais. Labiausiai italus domina bendradarbiavimas verslo, švietimo, aplinkosaugos ir paveldosaugos srityse.

Italijos delegacija Kauno rajone svečiuosis iki pirmadienio: lankysis Aleksandro Stulginskio universitete, Zapyškyje, Vilkijoje, J. Liekio sodyboje, Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijoje, susipažins su atliekų tvarkymo įmonėmis rajone, o šeštadienį dalyvaus Kauno rajono žemdirbių derliaus šventėje „Rudens sambariai 2012“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė