Varėnos miesto parką papuošė dar devynios medžio skulptūros (0)

M.Vyšniausko drožinys. Varėnos sav. nuotr.

M.Vyšniausko drožinys. Varėnos sav. nuotr.

Nuo šiol dideli ir maži varėniškiai bei miesto svečiai, vaikščiojantys po miesto parką, gali grožėtis dar devyniomis įstabaus grožio Varėnos krašto legendas iliustruojančiomis skulptūromis bei skulptūromis – suoliukais iš ąžuolo, kurias sukūrė vieni garsiausių Lietuvos skulptorių ir medžio drožėjų.

Varėnos krašto legendų ir padavimų parkas su aštuoniomis skulptūromis iš ąžuolo, ypatingai subtiliai vaizduojančiomis vieną ar kitą mūsų krašto legendą, atidarytas praėjusių metų spalį.

Varėnos rajono savivaldybės meras Elvinas Jankevičius, kurio idėja buvo šias skulptūras sukurti ir jomis papuošti miesto parką, pažymėjo, kad šią idėją sugalvojo tikėdamasis pagražinti Varėną.

„Visada sakiau, kad Varėnos kraštas-ne vien grybai ir uogos. Mes turime didelį etnokultūros paveldą. Šis skulptūrų parkas neabejotinai prisidės prie gražesnio miesto įvaizdžio kūrimo ir sulauks didesnio turistų susidomėjimo miestu. Kadangi miesto parką lanko daug mažų ir didelių varėniškių, norėjosi, kad jį puoštų ir funkcionalios skulptūros – suoliukai. Kitąmet, pritarus Tarybai, ta tematika planuojame įrengti žaidimų aikštelę mažiesiems parko lankytojams“ – kalbėjo meras.

Pasak mero, šios idėjos esmė – kad legenda būtų gyva, todėl apie ją iškalbingai byloja šalia skulptūros ant lentelės užrašyta skulptūrą iliustruojanti legenda.

Jurbarkiečio J.Videikos kūrinys – suolelis su grybaujančia močiute. Varėnos sav. nuotr.

Jurbarkiečio J.Videikos kūrinys – suolelis su grybaujančia močiute. Varėnos sav. nuotr.

Iš tiesų, skulptūras šiam legendų parkui sutiko kurti vieni geriausių medžio meistrų Lietuvoje. Beveik visus su Varėna sieja ne vienerių metų draugystė – ne vienas yra dalyvavęs Grybų švenčių metu organizuojamame medžio skulptūrų aukcione „Dzūkelis“, ne vieno iš jų kūrybiniai darbai puošia Senąją Varėną bei Varėnos miesto tvenkinio pakrantę.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė