Blogeris Zeppelinus. Gražinsite su procentais (11)

„Gražinsite su procentais“. Vengrijos Vyriausybė pareikalavo iš žydų organizacijos grąžinti nežinia kur nukeliavusius pinigus, skirtus Holokausto aukoms.

Vengrija pareikalavo gražinti lėšas, kurios buvo išmokėtos pergyvenusiems Holokaustą žydams, nūnai gyvenantiems užsienyje.

Budapeštas pareiškė, kad atsakinga už lėšų paskirstymą amerikietiška žydų organizacija Claims Conference nesugebėjo pagrįsti tikslinį jų panaudojimą.

Vengrijos Vyriausybės pareiškime, iškabintame oficialiame interneto puslapyje, išreikštas reikalavimas, kad Claims Conference ne tik gražintu visas lėšas, bet ir apmokėtų palūkanas už jų panaudojimo laikotarpį.

Šios lėšos buvo skirtos pagal ankstesnės Vyriausybės 2007 m. pabaigoje pasirašytą susitarimą su Visuomeniniu žydiško paveldo fondu „Mazsok“.

Pagal šį susitarimą per penkis metus, t.y. iki 2012 m. pabaigos Vengrija įsipareigojo išmokėti žydams 21-ą milijoną US dolerių (~58 mln. litų) kompensacijos.

Užsienio žydams per Claims Conference buvo pervesta 12,6 mln. dolerių (~ 33 mln.lt).

***

Tenka priminti, kad mūsų Vyriausybė buvo kur kas dosnesnė žydų organizacijoms net už praeitą Vengrijos valdžią.

Joms bus išmokėti 128 mln.lt, o dalis lėšų bus pervedamos į užsienį. Pagal panašias schemas, kurias taikė liūdnai pagarsėjusi organizacija Claims Conference Vengrijoje.

Kurių pasėkoje dabartinė Vengrijos Vyriausybė ir pasigedo nežinia kur ir kam nukeliavusių dešimčių milijonų dolerių.

Keista, bet ši dviejų dienų senumo pasaulinė sensacija kažkodėl liko nepastebėta mūsų spaudos?

Nejaugi niekam nerūpi nei galimai apvogtos Holokausto aukos, nei tai, kad panašios milijonų dolerių „dingimo“ be jokių pateisinančių dokumentų schemos gali nutikti ir su Lietuvos biudžeto pinigais?

Beje, norėčiau bent retoriškai paklausti skaitančių šiuo žodžius:

– kaip manote, ar mūsų Vyriausybė tokiu atveju sureaguotu taip, kaip vengrai, t.y. viešai įvardintu tai vagyste ir pareikalautų gražinti pinigus su palūkanomis ar kažkaip kitaip?

Ir jei manote, kad kitaip, tai kodėl?

Apie šį įvykį buvo skelbta:

Angliškai ČIA.
Rusiškai ČIA.
Lietuviškai: [norėtumėt;-)]

Žydų reakcija ČIA.

Kategorijos: Akiračiai, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė