Apuolės šventei prabėgus (nuotraukos, video) (4)

Šių metų rugpjūčio 18–19 dienomis visus, didelius ir mažus, sukvietė kasmetinis ir jau 9-asis senųjų amatų, archajinės muzikos bei karybos festivalis Apuolėje ant istorinio piliakalnio.

Apuolė – pati pirmoji Lietuvos vietovė paminėta pasaulio metraščiuose (IX a.). Nepaprasto grožio gamtos kampelyje stūkso didingas piliakalnis, menantis kadaise čia gyvenusius kuršius ir užpuolikus vikingus.

Ant pačio piliakalnio viršūnės nuo ryto iki vakaro šurmuliavo amatų miestelis, kuriame tiek lietuviai, tiek užsienio svečiai demonstravo senuosius tautinius amatus, juos čia pat kūrė bei kitus mokė. Ne vieną dirbinį galima buvo ir įsigyti. Ypač mažiesiems lankytojams patiko atvežtos senosios baltiškos avys – škudės.

Škudžių veislė laikoma viena seniausia – aborigenine veisle ir amžiams bėgant mažiausiai pakitusia bei išlaikiusia savo gryną genetinę liniją grynakraujų avių veislių pasaulyje, nes ankstyvieji keleto tūkstančių metų senumo istoriniai tekstilės radiniai Baltijos regione (Rytų Prūsijoje, Lietuvos teritorijoje ir kitose Baltijos šalyse) patvirtina, kad tuometinė šios veislės vilna tapati šiandieninei.

Rankos ir akies taiklumą galėjo išbandyti lankininkai – tam buvo įrengti judantys ir nejudantys taikiniai. Savo jėgas išbandyti ir karinius įgūdžius igyti galėjo bet kuris iš atvykusių į šventė. Beveik dvidešimt drąsuolių (ir merginų) stengėsi laimėti prizą – kovą su vienu iš „Varingio“, senosios karybos klubo, narių.

Mažiau drąsos turintieji gėrėjosi svečių iš Rusijos pasirodymu. Su atkurtais kostiumais ir ginklais jie demonstravo savo krašto senosios karybos ypatumus.

Netrūko čia dainų ir šokių, senovinių žaidimų ir konkursų. Sudalyvauti buvo galima net grožio konkurse.

Visko ir nesuminėsi ką galima buvo pamatyti, užuosti, paskanauti ar išbandyti. Čia labai gerai dera sena patarlė: „Geriau vieną kartą pamatyti, nei šimtą kartų išgirsti“.

 

httpv://youtu.be/ZSaGvGlc6CM

httpv://youtu.be/skEZTBpE35Q

httpv://youtu.be/ES-OIs40QU8

httpv://youtu.be/8mk-Yi73l_k

httpv://youtu.be/spvV2TvXU3Q

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Mes baltai, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė