Rugsėjo 5 d. Konstitucinis teismas nuspręs ar R.Paksas gali dalyvauti Seimo rinkimuose (0)

Konstitucinis teismas

Konstitucinis teismas

Rugsėjo 5 d., 8 val. 30 min. Konstitucinis Teismas (KT) skelbs nutarimą byloje dėl Seimo rinkimų įstatymo 2 straipsnio 5 dalies konstitucingumo. Jei KT pripažintų šio įstatymo straipsnio konstitucingumą, tai per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui atvertų kelią į Lietuvos Respublikos Seimą.

Vyriausioji rinkimų komisija atsisakė registruoti kandidatu į Seimo narius R.Paksą ir laukia šio KT sprendimo.

KT šioje byloje tiria įstatymo nuostatas, pagal kurią Seimo nariu negali būti renkamas asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą, jeigu nuo sprendimo pašalinti iš užimamų pareigų ar panaikinti Seimo nario mandatą įsigaliojimo dienos nepraėjo ketveri metai, konstitucingumas.

Pareiškėjas – Seimo narių grupė abejoja ginčijamos nuostatos atitiktimi konstituciniam teisinės valstybės principui, Konstitucijos 5 straipsnio 2 daliai (valdžios galias riboja Konstitucija), 6 straipsnio 1 daliai (Konstitucija yra vientisas ir tiesiogiai taikomas aktas), 7 straipsnio 1 daliai (negalioja joks įstatymas ar kitas aktas, priešingas Konstitucijai), 107 straipsnio 1 daliai (Seimo aktas (ar jo dalis) negali būti taikomas nuo tos dienos, kai oficialiai paskelbiamas Konstitucinio Teismo sprendimas, kad atitinkamas aktas (ar jo dalis) prieštarauja Konstitucijai), to paties straipsnio 2 daliai (Konstitucinio Teismo sprendimai klausimais, kuriuos Konstitucija priskiria jo kompetencijai, yra galutiniai ir neskundžiami).

Prašyme teigiama, jog Konstitucinis Teismas 2004 m. gegužės 25 d. nutarime konstatavo, kad „Konstitucijoje yra įtvirtintas toks teisinis reguliavimas, kai asmuo, kurio Seimo nario mandatas už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą, priesaikos sulaužymą buvo panaikintas apkaltos proceso tvarka, taip pat asmuo, kuris už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą, priesaikos sulaužymą buvo pašalintas iš Respublikos Prezidento pareigų, pagal Konstituciją niekada negali būti renkamas Respublikos Prezidentu, Seimo nariu , t. y. negali užimti tokių Konstitucijoje nurodytų pareigų, kurių ėjimo pradžia pagal Konstituciją yra susieta su Konstitucijoje numatytos priesaikos davimu“.

Taigi, pasak pareiškėjo, ginčijama Seimo rinkimų įstatymo nuostata, pagal kurią Seimo nariu asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų ar panaikino jo Seimo nario mandatą, negali būti renkamas tik jeigu nuo sprendimo pašalinti iš užimamų pareigų ar panaikinti Seimo nario mandatą įsigaliojimo dienos nepraėjo ketveri metai, prieštarauja ginčijamoms Konstitucijos nuostatoms ir oficialiajai konstitucinei apkaltos doktrinai.

Pareiškėjui – Seimo narių grupei Konstitucinio Teismo posėdyje atstovavo Seimo nariai Vytenis Povilas Andriukaitis, Andrius Burba ir Algimantas Salamakinas, o suinteresuotam
asmeniui – Seimo narys Remigijus Žemaitaitis.

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė