Nobelio premijos lauretas ragina teisti Dž.Bušą ir T.Bleirą (3)

Rugsėjo 2 d.  Pietų Afrikos (PAR) arkivyskupas, Nobelio taikos premijos laureatas Desmondas Mpilo Tutu pareiškė, kad buvęs JAV prezidentas Džordžas Bušas  (Georg W. Bush) ir  buvęs Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Toni Bleiras (Tony Blair) turėtų būti teisiami Tarptautiniame Hagos tribunole dėl jų neteisėtų veiksmų Irake.

Britų savaitraštyje The Observer D.Tutu rašo jog šie du buvę valstybių lyderiai turi stoti prieš Tarptautinį baudžiamąjį teismą Hagoje nes 2003 m. savo įsakymą pulti Iraką grindė melagingais motyvais esą Irakas slepia masinio naikinimo ginklus.

Pasak D.Tutu Bušas ir Bleiras norėjo tik „atsikratyti“ tuometinio Irako vadovo Sadamo Huseino (Saddam Hussein), o masinio naikinimo ginklai, tapę priežastimi antpuoliui nebuvo rasti. D.Tutu taip pat pareiškė, kad tarptautinis teismas taiko nevienodus standartus persekiodamas Afrikos lyderius ir Vakarų šalių atstovus.

„Esmė ne ta, ar Irako diktatorius Sadamas Huseinas buvo blogas ar geras, ar kiek žmonių jis išžudė. Esmė ta, kad ponas Bušas ir ponas Bleiras neturėjo nusileisti iki jo amoralumo lygio. Jeigu lyderiams priimtina imtis drastiškų veiksmų, vadovaujantis melu – nepripažįstant to ir neatsiprašant dėl to, kai jie tai sužinojo – ko mes tuomet turėtume mokyti savo vaikus?“ – klausia D.Tutu.

D.Tutu atsisakė dalyvauti Johanesburge vykusioje konferencijoje „Discovery Invest Leadership“ dėl to, kad į ją atvyko T.Bleiras ir Dž.Bušas.

Manoma, kad Irako karo metu galėjo žūti nuo 100 000 iki 1 milijono žmonių.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė