Lietuvos teatro sąjunga kviečia į nemokamus vakarus ir spektaklius (0)

Efoto.lt, M.Dijoko nuotr.

Efoto.lt, M.Dijoko nuotr.

Lietuvos teatro sąjunga (LTS, Teatro g. 8, Vilniuje) kviečia į naujo teatrinio sezono renginius. Žiūrovų laukia aktorių kūrybos vakarai, susitikimai su jaunaisiais scenos menininkais, spektakliai iš Klaipėdos, Šiaulių, naujos premjeros, parodos ir knygų apie teatro asmenybes pristatymai. Į visus renginius įėjimas bus laisvas.

Teatro sąjunga vis labiau panašėja į aktorių, menininkų namus. Daugėja norinčių pristatyti savo kūrybos vakarus ir bendrauti su žiūrovais jaukioje erdvėje. Mūsų durys atviros visiems scenos meno profesionalams, todėl ir rudens renginių programa labai marga. Nuo kūrybos vakarų iki knygų ar net aktorių pomėgių pristatymų, – atgyjančia LTS veikla džiaugėsi jos naujasis pirmininkas Ramutis Rimeikis.

Rugsėjo 13 d. 18 val. pirmąjį LTS rudens renginį pradės jaunimas.  jaunosios kartos aktoriai – Simonas Storpirštis, Darius Petrovskis ir režierius Paulius Ignatavičius dalinsis įspūdžiais iš Tarptautinės teatro vasaros mokyklos Maskvoje. Vaikinai pasakos, ką sužinojo, patyrė ir išmoko įspūdingoje visą birželio mėnesį trukusioje programoje, kurioje dalyvavo teatro praktikai iš viso pasaulio. Renginyje ypač laukiami scenos meno praktikai.

Rugsėjo 24 d. į kūrybos vakarą žiūrovus kvies aktorės – Nijolė Narmontaitė, Lilija Žadeikytė, kuri kartu pristatys ir savo unikalių skiautinių parodą (spalio 8 d.).

Spalio 22 d. įvyks Ligita Kondrotaitė bei Karolinos Masiulio-Paliulienės kūrybos vakaras.

Knygų apie teatrą kolekciją papildys dar dvi naujienos – menotyrininko Helmuto Šabasevičiaus knygos „Liepsnojantis maestro“ apie žinomą baletmeisterį, choreografą Elegijų Bukaitį (spalio 29 d.) ir aktorės Marijos Dičpetrytės knygos „Magdė“ (lapkričio 5 d.).

Teatro sąjungos scenoje taip pat pasirodys svečiai iš Šiaulių ir Klaipėdos. Spalio 15 d. įvyks „Laisvojo teatro“ iš Klaipėdos monospektaklis pagal Vadimo Levanovo pjesę „Sudie, derintojau!“. Spektaklyje vaidina jauna aktorė Augustė Pociūtė, už šį vaidmenį pelniusi apdovanojimą VI-ajame tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“.  Spektaklio režisierius – Nerijus Gediminas.

Lapkričio 12 d. sostinės publikai prisistatys „Naisių vasaros“ teatras. Žiūrovai išvys jaunų aktorių atliekamą sceninę kompoziciją ,,Krintant žvaigždei la la la“ pagal J. Tumo – Vaižganto, K. Binkio ir J. Žlabio – Žengės kūrybą. Režisierė – Regina Steponavičiūtė.
Lapkričio mėnesį Teatro sąjungos sceną papuoš net dvi premjeros.

Lapkričio 19 d. įvyks kamerinis spektaklis „Daukantas: būdas senovės…“, pagal Simono Daukanto veikalą „Būdas senovės lietuvių, kalnėnų ir žemaičių“. Spektaklyje vaidins aktoriai – Ramunė Skardžiūnaitė, Oneida Kunsunga, Arūnas Vozbutas. Spektaklio kūrėjai – Arūnas Vozbutas, kompozitorius Algirdas Martinaitis, dailininkė Rasa Kriščiūnaitė.

Paskutinę rudens savaitę perspektyvus jaunosios kartos režisierius Paulius Ignatavičius pakvies į spektaklio premjerą jaunimui pagal Fiodoro Dostojevskio kūrybą „Dostojevskis vaikams“.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė