Lietuvė žurnalistė pelnė pasaulinį apdovanojimą (0)

Berta Tilmantaitė: „Fotografijos nėra vien gražūs paveikslėliai, tai – daugiasluoksniai pasakojimai.“ | Asmen. nuotr.

Berta Tilmantaitė: „Fotografijos nėra vien gražūs paveikslėliai, tai – daugiasluoksniai pasakojimai.“ | Asmen. nuotr.

Stokholme (Švedija) vykusios Pasaulinės Vandens savaitės metu buvo apdovanoti žurnalistai, publikavę reikšmingus darbus vandens tematika. Tarp jų – ir lietuvė Berta Tilmantaitė, pelniusi apdovanojimą vienoje iš 6 konkurso kategorijų. Tarptautinis Stokholmo Vandens Institutas (SIWI) Pasaulinę Vandens savaitę Švedijos sostinėje mini kasmet. Jos metu aptariamos įvairios su vandeniu susijusios temos bei problemos, rengiamos konferencijos, kūrybinės dirbtuvės, diskusijos ir pan.

Vienas savaitės akcentų – WASH Media apdovanojimai, įteikiami žurnalistams už svarbias publikacijas vandens tema, taip pat – už visuomenės informavimą ir sąmoningumo  ugdymą. Vaizdo žurnalistės Bertos Tilmantaitės ir jos kolegos britų žurnalisto Tomo Hancock multimedijų  istorija „Upė teka atgal“(angl. k. „The river runs back“) vienoje kategorijų buvo apdovanota pagrindiniu prizu. Žurnalistę pasveikino ir Lietuvos ambasadorius Švedijoje Eitvydas Bajarūnas. Kitose kategorijose buvo apdovanoti Alain Tossounon iš Benino, Francis Odupute iš Nigerijos, belgė Francesca de Chate, Ketan Trivedi iš Indijos bei Nagala Killian iš Kamerūno.

Konkursui pateiktus darbus vertino tarptautinė komisija: „The Guardian“ korespondentas Markas Tranas, „Channel Africa“ prodiuserė Faz da Hall iš Pietų Afrikos, Pulitzerio centro informavimui apie krizes vykdantysis direktorius Jon Sawyer iš Jungtinių Amerikos Valstijų, „Voices of Africa Media Foundation“ dirbantis Olivier Nyirubugara iš Ruandos bei Vinaya Deshpande iš Indijos. Komisijos nariai pabrėžė konkursantų darbų kokybę, informatyvumą bei originalumą.

Dokumentinėje istorijoje „Upė teka atgal“, jungiančioje video bei fotografijas, pasakojama apie Pekino upę Yongding. Nuo senovės ji buvo vadinama miesto Motina upe, nes būtent aplink ją prieš tūkstančius metų pradėjo kurtis dabartinė Kinijos sostinė. Dėl kritulių trūkumo ir itin spartaus pramonės vystymosi paskutiniais dešimtmečiais dalis Yongding upės išdžiūvo – liko tik jos vaga. Pekino valdžia nusprendė atkurti upę ir priversti ją vėl tekėti. B. Tilmantaitė darbe parodė upės atkūrimo procesą, į kurį investuota daugiau 2.5 mlrd. JAV dolerių. Kinų valdininkai tvirtina, kad tai – aplinkosauginis projektas, tačiau aplinkosaugininkai nesutinka, teigdami, jog tai yra tik dar vienas bandymas paskatinti ekonomikos augimą. B. Tilmantaitės istorija „Upė teka atgal“ jau yra pelniusi apdovanojimus Tarptautiniame „Digital Heretics“ žurnalistikos festivalyje Italijoje bei Tarptautiniame Naujųjų medijų festivalyje Kinijoje, publikuota žurnale „Geografical“ Britanijoje, „Thomosn Reuters foundation“ naujienų tarnyboje  AlertNet.org, nevyriausybinių organizacijų „China Green/Asia Society“ bei „China Dialogue“ puslapiuose.

Apdovanotą istoriją galite pamatyti čia. Daugiau apie WASH Media apdovanojimus rasite čia. Apie kasmetinę Pasaulinę Vandens savaitę Stockholme – čia.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė