Kaune prasidėjo savivaldybių muziejų parodų mugė (1)

Mugės akimirka | Rengėjų nuotr.

Mugės akimirka | Rengėjų nuotr.

Rugsėjo 4 d. P.Stulgos lietuvių tautinės muzikos instrumentų muziejuje duris atvėrė pirmą kartą Lietuvoje organizuojama parodų mugė „Parodų tiltai: informacija ir komunikacija“. Mugė veiks iki spalio 2 dienos.

Ši mugė, tai pirmasis savivaldybių muziejų bendrijos bandymas viename mieste vienu metu parodyti ir pristatyti lankytojams net 25 parodas ir edukacines programas, atkeliavusias į Kauną iš įvairių Lietuvos muziejų. Pirmoji lankytojus pakvietė Lazdijų krašto muziejaus paroda „Tarp tradicijos ir modernumo“.

„Džiugu, jog pirmoji savivaldybių muziejų parodų mugė, kuri vienu metu pristato gausybę įvairių parodų, organizuojama būtent Kauno mieste. Lankytojai, ne vien kauniečiai, bet ir į miestą sugūžėsiantys svečiai, mugėje ne tik patirs daug malonių įspūdžių, sužinos naudingos ir vertingos informacijos, bet ir atkreips dėmesį į tai, jog muziejai laikui bėgant keičiasi, auga, plečiasi bei tobulėja“, – sakė mero patarėjas Zenonas Abramavičius.

„Muziejai šiuolaikinėje visuomenėje atlieka svarbų vaidmenį, kalbant apie senumo ir naujumo, tradicijų ir naujovių susikirtimus. Jie buvo ir yra svarbūs, apibūdinant tradiciją ir tautą, paveldą ir kultūros kanonus, išskiriant tautinio ar regioninio identiteto ribas. Iš muziejų tikimasi šiuolaikiškų, kontekstualių parodų ir ekspozicijų, mokymosi aplinkos sukūrimo, aktyvios veiklos, edukacinių programų bei kitokios komunikacinės politikos įgyvendinimo“, – mugės atidarymo metu kalbėjo Savivaldybių muziejų bendrijos pirmininkė Audronė Jakunskienė.

Parodų mugės „Parodų tiltai: informacija ir komunikacija“ tikslas yra ne tik parodyti įvairių savivaldybių muziejuose sukauptas kolekcijas, informaciją, bet ir rinkinių pristatymo patirtį, pavienius eksponatus, atkreipti visuomenės dėmesį, kaip muziejai, buvę svarbia modernybės diskursų dalimi, transformuojasi, keičiasi.

Pirmoji bendra savivaldybių muziejų parodų mugė skirta ir muziejų lankytojams, ir patiems muziejininkams, kurie dažnai neturi galimybės pamatyti kolegų parengtų parodų, todėl ši mugė – tai ir patirties, ir idėjų sklaida, skatinanti muziejų bendradarbiavimą, inspiruojanti modernesnių eksponavimo formų ir būdų ieškojimą.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė