Švietimo ir mokslo ministras siūlo pasimokyti iš Antikos kaip reikia valdyti valstybę (2)

Rugpjūčio 31 d. Vilniaus universiteto Filologijos fakultete vyko Tarptautinės Europos klasikinių kalbų ir Antikos kultūros dėstytojų asociacijos metinė konferencija „Klasikinės kultūros recepcija ir sklaida Lietuvoje ir Pabaltijyje“.

Sveikindamas konferencijos dalyvius, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius pabrėžė, kad klasikinės studijos tebelieka aktualios, nepaisant technologinio progreso ir globalizacijos, nes byloja apie žmogaus prigimtį ir gilinasi į ją, kiekvienai kartai iš naujo atverdamos nepranoktas įžvalgas apie asmenines vertybes ir socialinio bendrabūvio principus.

„Bendras Europos valstybių gyvenimas pagal Sąjungos taisykles, glaudesnio suartėjimo ir bendrijos plėtros procesai, panašu, savo tempais aplenkė gilesnį Europos tapatybės apmąstymą ir išskleidimą. Šio iššūkio akivaizdoje kultūra, iš kurios esame kilę, išaugę, kurios pirminius elementus atrandame savo teisės, politikos, švietimo ir mokslo sistemose, mums turi teikti naujus impulsus, kad suvoktume, kas esame, kodėl norime ir, svarbiausia, galime kartu gyventi, kartu prasmingai bei vaisingai veikti? Pažindami Antiką ir Antika sekusius vėlesnių epochų lyderius galime nemažai pasimokyti, kaip valdyti valstybę, ugdyti solidarią visuomenę ir kokių klaidų nekartoti,“– sakė G.Steponavičius.

Pasak ministro, neseniai tvirtinant priėmimo į valstybės finansuojamas vietas Lietuvos aukštosiose mokyklose tvarką, apsispręsta, kad nuo 2014 metų abiturientai – Antikos kultūros ir lotynų kalbos olimpiados prizininkai – gaus papildomų balų stojimo metu, ko iki šiol nebuvo. Tai sustiprins šių dalykų prestižą gimnazijose, norą jų mokytis, skatins gausėjimą mokyklų, kuriose mokoma klasikinių kalbų, supažindinama su Antikos kultūra.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė