Kauno moksleiviai tradicinius vadovėlius iškeis į planšetinius kompiuterius ir elektroninius vadovėlius (0)

efoto.lt, J.Šarkevičiaus nuotr.

efoto.lt, J.Šarkevičiaus nuotr.

Dalis Kauno penktokų jau lapkritį galės mokytis ne tik iš tradicinių popierinių vadovėlių, bet ir naudodami skaitmenines mokymo priemones.

Šiuo metu jau rengiami elektroniniai vadovėliai, o Švietimo ir mokslo ministerijai įvertinus mokyklų pateiktas paraiškas, Švietimo aprūpinimo centras nupirks ir mokykloms perduos planšetinius kompiuterius.

Specialistai neabejoja, kad toks mokymosi būdas patiks penktokams, nes moksleiviai mėgsta šiuolaikines technologijas. Elektroniniai vadovėliai padės mokiniams greičiau įsisavinti žinias, darbas kompiuteriu ir elektroninėmis paieškos sistemomis formuos įgūdžius savarankiškai rinkti informaciją. Be tokių gebėjimų jau sunkiai įsivaizduojamos studijos aukštosiose mokyklose, jie suteikia galimybę jaunam žmogui lygiaverčiai konkuruoti darbo rinkoje.

Kiekvienoje projekte dalyvausiančioje mokykloje bus įrengta po vieną klasę, kurioje mokytojai ir moksleiviai galės naudotis planšetiniais kompiuteriais. Visos pamokos metu pedagogas savo kompiuteryje galės stebėti, kaip jo auklėtiniams sekasi atlikti užduotis. Vėliau mokiniai kompiuteriais bei elektroninėmis priemonėmis galės naudotis ir namuose, atlikdami mokytojo skirtas užduotis.

Dalyvauti Mokyklų tobulinimo programos plius projekte „Technologijų, menų ir gamtos mokslų infrastruktūra” šalies mokyklas pakvietė Švietimo ir mokslo ministerija. Projektu susidomėjo 27 Kauno ugdymo įstaigos, iš kurių Kauno miesto savivaldybės Švietimo ir ugdymo skyriaus sudaryta komisija atrinko 12: V. Kudirkos, Žaliakalnio, Senamiesčio, K. Griniaus progimnazijas, Kauno „Atžalyno”, S. Daukanto, T. Ivanausko, Kauno „Nemuno”, Kauno „Purienų” vidurines mokyklas, Kauno Pilėnų bei J. ir P. Vileišių pagrindines mokyklas.

Atsižvelgiant į projekto sąlygas, buvo vertinamas mokyklose įdiegto interneto greitis, mokytojų kompiuterinis raštingumas, penktų klasių mokinių skaičius, dalyvavimas kituose projektuose ir kt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė