Š.Navickis. Dievui į langus (24)

Šarūnas Navickis | asmen. nuotr.

Šarūnas Navickis | asmen. nuotr.

Kai išdidžiausia iš lietuviškų partijų drioksteli Dievui į langus iš stambaus kalibro armotos – nepastebėti neįmanoma. Kalbu apie naujausią konservatorių kūrinį – žurnalą skambiu pavadinimu „Žmonių istorijos“, kuriame jie rašo išimtinai apie save. Na, dabar žinosime, kas jų nuomone Lietuvoje yra žmonės. Pasirodo, vienas žmogus yra kremas „Ingrida“, kitas… ai, tegu reklamuojasi patys. Žinoma, atviras plagiatas, pradedant pirmuoju viršeliu ir tęsiant puslapis po puslapio ta pačia dvasia, pakankamai atskleidžia konservatyviąsias vertybes, kaip jas supranta toji partija ar bent jau jos viršūnėlė, tačiau koks rinkodaros guru jiems įpiršo mintį įtrolinti tą „duskit pavidolei“ – net ir numerio redaktoriumi pristatytas Mantas Adomėnas sakosi nežinąs. Išeitų, kad užtrolino Kubilius. Ir vėl be kaltės kaltas – kaip visada… Tačiau konservatoriai, kaip bežiūrėtum, yra mušta korta. Tiksliau – pati save užmušusi. Abejoju, kad juos „ištemps“ net ir toks vykęs ūkio ministras, kokiu laikau K.Starkevičių, ar vidinis disidentas N.Puteikis. Manau, kad šios partijos Lietuvoje laukia ilga poliarinė naktis, kol kitokio kirpimo konservatoriai, nei dabartinė jų viršūnėlė, neišsivalys sau kelio. Tai gal ir nebloga žinia, tik gaila, kad tokia didele kaina, kurią ir dabartiniams išėjus dar mokėsime ir mokėsime – nebent atsipeikėtume ir pasektume islandų pavyzdžiu, kurie nesigirdami, kad jie „drąsi tauta“ ėmė ir pasakė referendumo būdu, jog už bankų „kliurkas“ nemokės. Mes tokio varianto, atrodo, nė svarstyti dar nedrįstame. Mat esame kantresni už tuos karštakošius islandus iš salos Šiaurės ledjūryje. Užtat premjeras gali girtis, kaip jis „suvaldė krizę“.

Kitas sveiku protu besigiriantis koalicijos partneris – kalbu apie Liberalų sąjūdį ir čia man vis dar išprūsta atodūsis – į savo programą prirašė dalykų, kurie tiesiog prašyte prašo, o gal ir reikalauja, kad toji programa būtų įrišta vaivorykštiniais viršeliais. Štai:

„1.  Mūsų pažadas: netoleruosime jokių diskriminacijos apraiškų tiek darbinėje veikloje, tiek asmeniniame žmonių gyvenime.
1.2. Neleisime diskriminuoti žmones dėl jų tautybės, socialinės padėties, lyties, lytinės orientacijos, įsitikinimų ar pažiūrų.
1.3. Priimsime Partnerystės įstatymą, kuris leis žmonėms pasirinkti bendro gyvenimo formą bei užtikrins silpniausiųjų teisinę apsaugą.
1.4. Pasisakėme ir pasisakysime prieš šeimų ir vaikų rūšiavimą. Valstybė turi vertinti, remti ir globoti visas šeimas bei jose augančius vaikus.”

Na, kuklia mano nuomone čia yra parašyta viskas, ko reikia, kad kai sekantį kartą kokie nors „genderiai“ ims bruktis pas mus su savo programomis apie du princus, tam nepritariantys visuomenės nariai būtų ne tik apšaukti visokias  žeminančiais vardais (pvz., homofobais), bet ir gautų per galvas su įstatymo vėzdu. Tačiau toliau – dar gražiau. Kažin, ką šiandieniniame Lietuvos realijų ir aukščiau paminėtų nuostatų fone turėtų reikšti toks pažadas, ypač paskutinis sakinys:

3.2. Panaikinsime paskatas vaikus apgyvendinti valdiškose įstaigose. Sudarysime geresnes galimybes vaikams augti šeimose. Įteisinsime galimybę asmeniui, globojančiam vaiką, gauti atlygį kaip už suteiktą paslaugą. Supaprastinsime įvaikinimo procedūras.

Perskaitai ir susimastai – o gal jau geriau konservatoriai, su santūrų įvaizdį kūrusia ir kasas a la Tymošenko ilgai nešiojusia, o dabar ant jau minėto leidinio viršelio jas išsileidusia A. Bilotaite? Neramina nebent tai, kad tą jų leidinuką „paplatino“ ne kas kitas, o „Lietuvos rytas“ kaip savo šeštadieninį priedą. O juk taip dėjo į šuns dienas ir konservatorius, ir jų premjerą, taip dėjo! Tačiau dabar gavome įsitikinti, kad reikalui spririant abi pusės sugeba tartis. Kita vertus – o kas čia naujo? Juk konservatorių – socdemų duetas jau ne vieneri metai gyvuoja „ant Lietuvos“ tai vienokia, tai kitokia forma.

O štai ir aptakiau surašyta minėtųjų socdemų programos dalis:

“Lygios visų Lietuvos žmonių galimybės, lygių teisių užtikrinimas ir kova su bet kokios formos diskriminacija yra valstybės pareiga ir būtina sąlyga kuriant gerovės valstybę. Kiekvienas asmuo yra vertingas, todėl nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, neįgalumo, tautybės ir seksualinės orientacijos turi jaustis visaverčiu mūsų visuomenės nariu.”

Na, na – ir kas gi čia slepiasi po šitomis aptakiomis formuluotėmis „nepriklausomai nuo lyties (…) ir seksualinės orientacijos? Žiūrim toliau:

“ asmens lytis ar kiti tapatybės aspektai neturi būti kliūtimi realizuojant žmogiškąjį potencialą”

Rašoma nelabai lietuviškai ir kas tai per „tapatybės aspektai“ paliekama nusistatyti kiekvienam savarankiškai. Gal ir gerai – juk toje pačioje programoje skaitome: „Neskirstyti šeimų į tradicines ir netradicines”.  Sakyčiau, socdemai nuo liberalų šiuo klausimu skiriasi nedaug, nebent formuluotės aptakesnės.

Vienžo, broliai ir seserys – užduotoji kryptis pakankamai aiški, sakau, gal jau metas prie lietuviškos trispalvės pridėti ir likusias vaivorykštės spalvas? O jei kas laiku nesupras – jau esama „gerosios praktikos“, įgytos Garliavoje. Berods, ten irgi būta kažkokių neaiškių dalykų, susijusių ir su mums dar neįprastu seksualumu, ir su vaikais…

Apie „Drąsos kelią“ ir „Už Lietuvą Lietuvoje“ – politines jėgas, prieštaraujančias šitokiai sistemai, apie visą tą bjaurastį, kuri ant jų nuolatos liejama, ir tuos virusus bei užkratus, kurių ten prikišama, parašysiu sekantį kartą.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

24 komentarai

 1. Amelija:

  O man labai patiko konservatorių žurnalas. Pas mus darbe jį vienas iš kito graibstėm ir dalijomės. Šaunūs vyrai ir moterys, nepabijojo atsiskleist “privačiu kampu”. Ir krizę realiai suvaldė, ir neapsivogė, ir dorą šeimą gina. Jei balsuot – tik už juos, nes marginalai iš tiesų yra nesisteminiai – be jokios sistemos, tik su krūva šūkių ir giliu įniršiu. Jie net tarpusavyje nesusistemino, žodžiu, Valinsko dubleriai.

 2. Giedrius:

  Tiesiog, – Dievus, dieviškumą, dievybes ir apeigų alkį
  patausok savam gyvenimui, savai Lemčiai.
  Išsipildymui ir pasaulietiškai buičiai (būčiai) asmeniškai.
  Tai, kad į ALKĄ esi įsileistas (įleidžiamas) “susidieviniškais pamokslais”
  išvadomis berk ir barstyk. Šaligatviai atlaikys tave Šarūnai, manu neįlūši.
  Bet… grėsmių tuščiai nekylok; grėsmės daug giliau ir visai čia pat.
  Tad nenukreipk tuščiapyškia daugiakalbe iš prigimtosios tautinės būties.
  Čia: yra kam atsirinkt ir be tamstos randamų šiukšlyčių: surinkai, –
  prisirankiojai jų, – ir neškis (pameni tą “legendinę” šiukšliadėžę 1990 m.)
  tyliai-garbiai savimpi.

  • Kažin:

   Nėra kam pritarti, nes Šarūnas nieko nepasakė, matyt, jau išmoko rašyti nieko nepasakant – sovietiškai ir konservatoriškai…. Taigi politikoje įsigali visiška tuščiakalbystė, ją perėmė ir autorius.Tad jį išrinkus – Seimas pasipildytų dar vienu tuščiakalbiu ir tiek.

 3. zemaiciu zydas:

  retorinis klausimas autoriui. Kiek ponas paimtumet grynais su salyga kad niekada neberasysit i viesa erdve? Ar cia jau kaip ta negalia, kada stumdai stumdai ir neina pabaigti? As kiek pamenu rimti rasytojai kai nebelikdavo ideju nusisaudavo…

 4. Tai, kad vadinamasis “Liberalų sąjūdis” iš tikro yra Lietuvoje įtakingų ir turtingų pederastų kuriamas (“kuruojamas”) “politinis projektas”, informuotiems ir politika besidomintiems žmonėms buvo aišku jau pačioje šio “sąjūdžio” lipdymo pradžioje.

  Deja, tuo metu apie tai žinojo tik labai nedaugelis, o mūsų “objektyvioji” žiniasklaida “juodai” neskelbė jokios informacijos šiuo klausimu.

  Tačiau dabar šie “idėjiniai genderloperiai” dėl kol kas neaiškių priežasčių jau įsidrąsino ir atvirai skelbia savo partijos “seksualinę orientaciją”.

  Kas už to slypi, matyt, jau greitai sužinosime….

 5. Petras:

  Pliuškis tas Šarūnas.Va – eina į seima tai nežino jau kaip narstytis.Net rašymo stilius pasidarė žmoniškesnis o ne košeliena.

  ,,…Apie „Drąsos kelią“ ir „Už Lietuvą Lietuvoje“ – politines jėgas, prieštaraujančias šitokiai sistemai, apie visą tą bjaurastį, kuri ant jų nuolatos liejama, ir tuos virusus bei užkratus, kurių ten prikišama, parašysiu sekantį kartą…”

  Žinoma, kad kitą kartą, nes lyg ir rytoj(09.03.) įvyks vienas reikšmingas susirinkimas nuo kurio sprendimų priklausys ar gerai, ar blogai tamsta rašysi apie DK partiją ir koaliciją,,LL”

  Bėda kai labai, labai, jau kelis kart iš eilės, baisiai norite į seimą, o niekas su jumis, dėl visiems žinomų priežasčių, nenori prasidėti ir priimti į savo ,,smėlio dėžę” …

 6. daina:

  puikus rašinys, aš tokios pačios nuomonės. Gerbiu DK už drąsą, valingumą, už ryžtą keisti Lietuvą, padėti jai lipti iš duobės. Nemanau, kad daug yra anoje barikadų pusėje, bandoma šią opiniją kuo plačiau paskleisti, atseit Lietuva suskaldyta. gal šiek tiek, nes yra žiūrinčių, bet nematančių (tokių bus visais laikais). O šiaip reikia skleisti kuo daugiau informacijos apie naujas politines jėgas, jų siekius, nes dabar labai daug nuveikę senbuviai, pastoviai pilamos pamazgos, maišomi su purvais, spekuliuojama kai kuriomis temomis ir t.t., mažai sekę pastarųjų metų įvykius pasiduoda šioms manipuliacijoms.

 7. Kažin:

  Pačią labiausiai ir laikyčiau ta “žiūrinčia, bet nieko nematančia”, o gal apsimetančia tokia. Imkime DK sąrašo dešimtuką. Į jį norėtųsi ir privalu pasižiūrėti pro padidinamą stiklą ir pamatyti…, tačiau jis, kaip ir Garliavos mistika skendi migloje… Beje, taip – panašioms migloms gaubiant į Prezidentes atėjo ir D.Grybauskaitė. Tokio miglos braižo propagandoje laikomasi ir dabar DK atžvilgiu. Antai apie Venckienę žmonėms yra žinoma, kad ji buvo tapusi net apygardos teismo teisėja – ir viskas. Netgi jos balselio… dažnas gerai nėra girdėjęs, negi – vėl katė maiše!…
  Sakoma, kad ji yra mistinio Kedžio sesuo, kad jos teta Skučienė, kuri, beje, taip pat yra partijos rinkimų sąraše. Betgi Skučo pavardė yra žinoma nuo Sąjūdžio pradžios. 1990 metais Sąjūdžiui laimėjus rinkimus, jis tapo V. Landsbergio asmeninės apsaugos viršininku. Tokiu atveju yra būtina rinkėjams viešai pasakyti apie galimas Venckienės ir Skučienės giminystes su minėtu Skuču ir per tai pažintinius ryšius su esama valdžia, t.y. su TS-LKD politikos komiteto pirmininku, kurio partinėje valioje dabar yra visos trys valstybės valdžios institucijos. Be to, iš žiniasklaidos žinoma, kad Venckienę kaip teisėję užtarinėjo D. Grybauskaitė Garliavos spektaklio įvykių eigoje, taip pat – kad V.Landsbergis viešai užtaria D. Grybauskaitės prezidentavimą.
  Kiti DK rinkiminio sąrašo dalyviai, tokie kaip – Patackas, Vasiliauskas, Aleknonis, Matulevičius ir kiti iš jų viešo reiškimosi yra žinomi, kaip V.Landsbergio ir D.Grybauskaitės politikos pritarėjai.
  Tai va koks pagal pačią naujos DK politinės jėgos senumas yra įžiūrimas ir matomas padūmuojamoje politikos padangėje…
  Išvardinti faktai rodytų, kad turime situaciją kuomet sakoma – ta pati panelė tik kita suknelė.

 8. Naglis Puteikis:

  Diskusija su Alvydu Medalinsku, ar partijas gali steigti tik tautininkai su centristais:

  Naglis Puteikis: Alvydai, leisk atsakyti į Tavo klausimus:

  “Tik štai įdomu su kokia programa eina į rinkimus pats Naglis: su konservatorių partijos ar savo. O, jeigu savo, tai kodėl eina su ta partija, kurią nuolat kritikuoja.”

  N.P.: eičiau su TS-LKD, bet kad kol kas dar nėra tos programos, taigi nėra kaip ir rinkėjams prisistatyti. Už biudžetinius pinigus žurnale “TS-LKD žmonės (dvidešim penki)” rėkauti su Užkalniu “duskit pavidoliai” negaliu, nes pats pavydžiu limuzino Porshe Panameros už 300 000 Lt; grožybių, kačiukų, šuniukų už 5000 Lt dar neturiu, todėl prisistatyti rinkėjams galėčiau nebent su programa. Todėl ką randu gero pakeliui, tą ir imu: ėjau, žiūriu guli apynaujė “Lietuvos sąrašo” programa. Paskaičiau – patiko, ypač dėl daugiamandatės apygardos panaikinimo, dėl antstolių reprichvatizavimo (nacionalizavimo – suvalstybinimo), ir t.t.
  O kritikuoju TS-LKD todėl, kad į tą TS-LKD elito žurnalą pateko tik pirmi 24, plius alkopramonės lyderis, plius Užkalnis, plius vyr.redaktoriaus draugužis, taigi iš viso 27, o aš sąraše būdamas 26-u nepatekau. Todėl negalėjau reklamuotis šalia taupiausios iš visų Seimo narių automobilių – mano tėvo 1988 m. gamybos dujinio Wolksvagen passato.
  Jei lauksiu TS-LKD programos, tai gali taip atsitikti, kad ją likus 2 dienom iki rinkimų parašys Užkalnis su Adomėnu, arba ji bus baigta tik po rinkimų.

  “Nacionalinis suvienijimas Už Lietuvą Lietuvoje baigia ruošti tokią programą, bet nežinau, ar turėsime pakankamai galimybių ją žmonėms pristatyti. Bet Naglį ir kitus galiu nuraminti, kad tokia programa netrukus bus paskelbta.”

  N.P.: Alvydai, nepyk, bet ką Jūsų susivienijimo kandidatai DABAR pristatinėja savo rinkėjams? Gal TS-LKD 2008 m. programą -ji,beje, labai gera. Ar visai nieko nepristatinėja? O gal imate pavyzdį iš Adomėno ir programą parengsite po rinkimų?

  “Pirmas, tas, kas žiniasklaidoje jau buvo minėta, kad “D.Kuolys suvažiavime Daukanto aikštėje turėjo virš tūkstančio įgaliojimų ir tai irgi panašu į teisybę, nes į aikštę susirinko keletas dešimčių žmonių, o atstovavo virš tūkstančio.”

  N.P.: 800 žmonių pasitikėjo D.Kuoliu ir pasirašė įgaliojimus. Kuo tai skiriasi nuo 1900 visuotinio susirinkimo dalyvių , arba 119 delegatų, atstovaujančių po 10 partijos narių, balsavimo? Kuo tai skiriasi nuo 700 įgaliojimų Emigrantų partijai, 500 įgaliojimų Brazauskienei, 400 įgaliojimų DK aktyvistei ir pan.?

  “Antra, kad susirinkta, kažkodėl ne kokioje nors salėje, kaip steigiama partija, o aikštėje.”

  N.P.: Įstatymas nedraudžia steigti organizacijų ir ant šaligatvio, bet būtų trikdomas eismas, o aikštė nuo graikų laikų yra demokratijai skirta vieta. Kuo skiriasi aikštė nuo salės?: 1. Taupymu – nereikia švaistyti sunkiai surinktų nario mokesčių. 2. Fliuksu – asimetrinis atsakymas papuvusiai sistemai, 3. Viešieji ryšiai -žurnalistams lengva filmuoti, fotografuoti visais rakursais, imti interviu, laisvai judėti nieko netrikdant – puikus demokratijos ir viešumo triumfas prieš užsidariusius prabangiuose viešbučiuose liberalcentristų forumus, pasibaigiančius beveik orgijomis prabangiuose baruose ir kambariuose už biudžeto pinigus (tai nekliūna?).

  “Trečia, kad suvažiavimo delegatams dar prieš suvažiavimą patvirtinti siūlyta partijos vadovu D. Kuolį ir balsuoti už visas rezoliucijas, dokumentus, jų net nemačius, kas bus pasiūlyta suvažiavime.”

  N.P.: įgaliojime triskart parašyta, kad įgaliojama veikti TIK DĖL STEIGIMO.

  “Ir, ketvirta, aišku, ne mažiau skandalinga: kad įgaliojimą pasiūlyta duoti būsimam partijos pirmininkui iki 2016 metų.”

  N.P.: įgaliojimai duoti tik dėl steigimo, taigi gali iki 2016 steigti partiją, bet tik steigti. Matyt rengėjai galvojo, kad surinkti 800 ir daugiau įgaliojimų D.Kuoliui gali prireikti 4 metų. Kaip matome, apsiskaičiavo, nes surinko per 11 dienų, ar tai dėl per didelio pasitikėjimo D.Kuoliu, ar dėl pernelyg gerai organizuoto rinkimo (matyt, parašų rinkikai karštai įtikėjo sėkme, ar reikalingumu) , o gal dėl visų šitų trijų dalykų sinergijos?

 9. Naglis Puteikis:

  Ar vieni kitus naikindami pilietiniai judėjimai ir nebiudžetinės partijos ruošiasi laimėti Seimo rinkimus?
  Keliose vienmandatėse tikisi laimėti šios organizacijos? Kodėl aršūs vieni kitų kritikai patys neišsikėlė kandidatais į Seimą, surinkdami 1000 parašų, arba iš viso neina vienmandatėse (su retomis išimtimis)? Bijo pralaimėti?O juk galėtų savo kritiškus samprotavimus dėstyti teisiai rinkėjams į akis. Ar baisu gauti atkirtį dėl neteisingumų?Dėl kurios vietos, pvz. Vilniaus Senamiesčio rinkimų apygardoje kausis DK atstovas A.Nakas ir ULL atstovas G.Songaila? Dėl penktos? Akivaizdu, kad vieni kitus išeliminuos ir nepateks į antrą turą. Ir taip bus (pilietiniai judėjimai ir nebiudžetinės partijos nepateks į antrus turus) visoje Lietuvoje, išskyrus Kauną, gal su retomis išimtimis.
  O D.Kuolio “Lietuvos sąrašo” dėja buvo visiems susivienyti, pasiskirstyti vienmandates, jose nekonkuruoti ir VISUR IŠEITI Į ANTRUS TURUS. Ir kautis dėl demokratijos ATKŪRIMO Lietuvoje.
  Bet egoizmas, puikybė, noras kitus pažeminti, paniekinti, apspjaudyti, pasirodė stipresni. Todėl S.Stulpinas ir kiti interneto komentatoriai, imantys iš jo blogą pavyzdį, iš visų jėgų ir naikina menkus pilietinio pasipriešinimo daigus kie įmanoma labiau pildami purvus vieni ant kitų.
  Kodėl užuot susivieniję, visi tik spjaudosi purvais, užuot išsikėlę vienmandatėse?
  Beje, o kur pilietinių judėjimųi ir nebiudžetinių partijų trumpos, rinkėjams SUPRANTAMOS rinkimų programos?
  Dėl ko veržiatės į tą Seimą? Ką ten vykdysite?
  D.Kuolys, kol oponentai liejo ant jo pavydo tulžį, parašė puikią demokratijos atkūrimo programą – lietuvossarasas.lt/darbu-sarasas .
  Gal ją ir bandykime vykdyti pildydami, tobulindami VISI KARTU, nesvarbu kokiose organizacijos bebūtumėme. Ten ir investuokime energiją, o ne į purvų drabstymą naudojantis melagingais piktų žmonių straipsniais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė