Pavojaus varpai skamba – erkės puola! (0)

efoto.lt, Juksio nuotr.

efoto.lt, Juksio nuotr.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, šiemet sergamumas erkių pernešamomis ligomis šalyje smarkiai didėjo. Šių metų pirmą pusmetį Laimo liga Lietuvoje užsikrėtė 13,37 % daugiau gyventojų nei pernai tuo pačiu laikotarpiu, tuo tarpu sergamumas erkiniu encefalitu ūgtelėjo beveik du kartus.

„Lietuva, Latvija ir Estija – didžiausi erkinio encefalito židiniai Europoje, o rugpjūtis – antroji erkių suaktyvėjimo banga. Erkės darosi aktyvios jau visus metus, o sergamumas pavojingomis erkių platinamos ligomis šiemet ženkliai didėja. Daugeliui teko girdėti apie skiepus, kaip būdą apsisaugoti nuo erkinio encefalito, tačiau mažai kas žino, kad nuo erkių platinamų ligų  – boreliozės ir erkinio encefalito galima ir apsidrausti.“ – sakė draudimo specialistas Ronaldas Grizickas.

Draudimas nuo erkių pernešamų ligų draudimo rinkoje nėra naujiena, tačiau mūsų šalyje jis dar nėra populiarus. Paprastai nuo erkinio encefalito ar Laimo ligos, kaip ir nuo stabligės, pasiutligės ar tokių atvejų kaip gyvatės įkirtimas ar ūmus apsinuodijimas, kurie taip pat sutrikdo žmogaus sveikatą, draudžiamasi kartu su nelaimingų atsitikimų draudimu.

„Erkių pernešamos ligos ir pačių erkių suaktyvėjimas mūsų šalyje tampa opi problema, kadangi šių kenkėjų lokalizacija yra labai plati, o susirgti pavojinga liga yra kone vienoda tikimybė tiek miesto, tiek kaimo gyventojui. Erkių pernešamos ligos priskiriamos nelaimingam atsitikimui, todėl susirgus Laimo liga ar erkiniu encefalitu, išmokama draudimo išmoka gydymo išlaidoms padengti.“, – kalbėjo R.Grizickas.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, tikimybė užsikrėsti bet kuria iš erkių platinamų ligų yra labai panaši visoje šalies teritorijoje, tačiau didžiausias šių kenkėjų aktyvumas stebimas pietų ir vidurio Lietuvoje.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė