A.Rasakevičius. Mokslo metų pradžią švęsime du kartus. Kurią dieną švęsite Jūs? (15)

M.Valaičio nuotr. | efoto.lt

M.Valaičio nuotr. | efoto.lt

Atrodo, daug mūsų šalyje paradoksų, nuo kurių jau mes užsigrūdinome ir dažnai jau nebekreipiame dėmesio į absurdiškus įstatymus ar valdžios poelgius, suprask – errare humanum est (klysti žmogiška).

Tuomet, kuomet buvo priimtas alkoholio įstatymas, draudžiantis alkoholio pardavimą visose pardavimo vietose, nustėrau – kuo dėti suaugusieji, užsienio svečiai ir t.t. Be kita ko, dieną kitą prieš šią datą visvien visi prisipirks, jų tarpe ir nepilnamečiai (kokiais kelias jie gali įsigyti svaigalų gal nereikia niekam pasakoti).

Supratus, kad lazda buvo perlenkta, seimūnai suskubo taisyti įstatymą ir šią dieną leido prekybą alkoholiu restoranuose ir baruose.

Nors, kaip teigia medikai, alkoholio įstatymas davė rezultatų – sumažėjo nepilnamečių ūmių apsinuodijimų alkoholiu, tačiau problemos visiškai neišsprendė. Po pataisų, manyčiau, mūsų šaliai (praeitais metais vienam 15 metų ir vyresniam gyventojui teko apie 14 litrų absoliutaus (100 proc.) alkoholio, o tai vieni aukščiausių rodiklių Europoje, o kur dar šešėlinis alkoholio vartojimas) šis įstatymas iš dalies tiko, galima buvo suprasti kilnius tikslus.

Tačiau šiemet Švietimo ir mokslo ministerija švystelėjo iš peties ir paskelbė, jog mokyklos pačios gali nustatyti šiųmetę mokslo metų pradžią: ar rugsėjo 1-ąją (šeštadienį), ar rugsėjo 3-ąją (pirmadienį). Ir ką Jūs sau manote – Lietuva pasiskirstė per pusę, nors vyliausi, kad mokyklos pačios ištaisys tokį ministerijos akibrokštą, kuris visiškai diskredituoja alkoholio įstatymą. Juolab šeštadienį daugeliui ne darbo diena ir tik džiaugtis reikia, kad tėveliai galės nevaržomai dalyvauti šioje kasmetinėje šventėje.

Negana to, Švietimo ir mokslo ministerija pasiūlė nemaišyti dviejų dalykų – Mokslo ir žinių šventės bei mokslų metų pradžios. Rugsėjo 1-ojo diena yra paskelbta Mokslo ir žinių švente ir ji nekilnojama, o štai mokslo metų pradžią kiekviena mokykla gali laisvai pasirinkti. Suprask žmogau, „vsio zakono“.

Ką gi, viščiukus skaičiuojame rudenį, o tuo laiku ir nauji rinkimai. Viliuosi, kad po jų nebus tradicinio naktinių įstatymų maratono, o po to jų taisymo.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė