Vilniaus universitetas įgyvendins pusė visų finansuojamų mokslinių projektų (0)

efoto.lt fotografas69 nuotr.

efoto.lt fotografas69 nuotr.

Beveik pusė visų Lietuvos mokslo tarybos (LMT) patvirtintų finansuojamų projektų, skirtų mokslininkų veiklai stiprinti, bus įgyvendinta Vilniaus universitete (VU). Tai rodo LMT pirmininko įsakymu patvirtinti projektų, finansuojamų pagal 2007–2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos 3 prioriteto „Tyrėjų gebėjimų stiprinimas“ įgyvendinimo priemonę VP1-3.1-ŠMM-07-K „Parama mokslininkų ir kitų tyrėjų mokslinei veiklai (visuotinė dotacija)“, sąrašai.

Per pirmąjį kvietimą VU atiteko 13 projektų iš 33 finansuojamųjų. Per antrąjį kvietimą priimtas sprendimas finansuoti 35 mokslininkų ir kitų tyrėjų mokslinės veiklos projektus, iš kurių net 15 bus įgyvendinami Vilniaus universitete (bendra visų 28 projektų vertė viršija 36 mln. litų).

„Tai, kad VU turi maždaug 50 proc. visų Lietuvos visuotinės dotacijos projektų, parodo mūsų mokslo lygį, kuris yra tikrai labai aukštas. Mokslinę projektų ekspertizę atliko ekspertai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Todėl objektyviai vertinant galima teigti, kad VU dirba aukšto lygio mokslininkai“, – pasididžiavimo neslėpė VU mokslo reikalų prorektorius prof. habil. dr. Jūras Banys.

Pasak prorektoriaus, kitas labai džiugus dalykas, kurį rodo projektų pasiskirstymas, yra tas, kad VU nėra vieno stipriausio fakulteto – projektai bus įgyvendinami 12 kamieninių padalinių. „Universitete stiprūs visi mokslai: pradedant istorija, filologija, filosofija, baigiant matematika, fizika, chemija, biotechnologija“, – džiaugėsi prof. J. Banys.

Daugiausia pirmojo ir antrojo kvietimo projektų vykdomi VU Biotechnologijos institute, Filologijos, Filosofijos, Fizikos, Chemijos fakultetuose, Taikomųjų mokslų ir Teorinės fizikos ir astronomijos institutuose. Po vieną projektą įgyvendins Istorijos, Matematikos ir informatikos, Medicinos fakultetai, Tarptautinių santykių ir politikos mokslų bei Biochemijos institutai.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė