Pagaliau išleistos Maironio metams skirtos knygos (18)

Maironis

Maironis

Šie metai paskelbti Maironio Maironio metais, tačiau ilgą laiką tauta stebėjosi, kodėl niekur neįmanoma rasti populiariojo dainiaus knygų, tačiau jau dabar jų galima ieškoti knygynuose. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla siūlo dvi knygas – Maironio lyrikos knygą „Graži tu mano“ ir Aldonos Ruseckaitės biografinį romaną apie Maironį „Šešėlis JMM. Maironio gyvenimo meniniai biografiniai etiudai“.

Maironis (tikr. Jonas Mačiulis, 1862-1932), iškiliausias XIX a. pabaigos – XX a. pradžios lietuvių poetas, neblėstančio populiarumo dainius, neišsitenka vien literatūros rėmuose. Kartu jis yra pirmojo Lietuvos atgimimo simbolis, įaugęs į žmonių sąmonę. Neatsitiktinai knygoje „Graži tu mano„ pasirinkta spausdinti tuos kūrinius, kuriuos skaitytojai vienareikšmiškai tapatina su Maironiu – tai paskiausioji „Pavasario balsų“ versija ir žymioji poema „Jaunoji Lietuva„. Šią „Pavasario balsų“ versiją 1927 m. sudarė pats Maironis, ir ji laikoma išsamiausia autoriui prižiūrint išleista versija. Nuo pirmojo rinkinio leidimo 1895 m. iki penktojo 1927 m. eilėraščių skaičius išaugo nuo 45 iki 131. Knygoje „Graži tu mano„ – visi šie eilėraščiai ir būtent tokia tvarka, kokia sudėjo pats poetas. Knyga išleista serijoje „Lietuvių literatūros lobynas. XX amžius“.

Knygos „Šešėlis JMM. Maironio gyvenimo meniniai biografiniai etiudai“

Knygos „Šešėlis JMM. Maironio gyvenimo meniniai biografiniai etiudai“

Apie Aldonos Ruseckaitės biografinį romaną „Šešėlis JMM. Maironio gyvenimo meniniai biografiniai etiudai“ anotacijoje rašoma: „Dešimtoji Aldonos Ruseckaitės knyga, kurios pagrindinis veikėjas yra Maironis. Vaizduojamas paskutinysis poeto gyvenimo dešimtmetis, veiksmo gijos iš jo nusitęsia ir į ankstesnį laiką. Autorė, pasiremdama dokumentais, atskleidžia Maironio kaip žmogaus, kaip menininko, kaip dvasininko būties dramą, kai jau pasiekęs šlovę, oficialiai vadinamas tautos dainiumi, pranašu, jis patiria vienatvę, nuolatinę kūrybos kritiką, nuoskaudas iš savojo luomo ir valstybinės valdžios. Tačiau poeto tikėjimas gyvenimu stiprus ir jis iki pat mirties neapleidžia savo pareigų.

Aldona Ruseckaitė yra filologė, nuo 1976 metų dirba Maironio lietuvių literatūros muziejuje Kaune. Išleido penkias poezijos ir keturias prozos knygas, parengė keletą muziejinių archyvinių leidinių.“

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Literatūra, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė