T. Baranauskas. Konservatorių prisipažinimas – „Mąstau, vadinasi vargas“ (56)

Plakatas iš TS-LKD reklaminio leidinio: „Mąstau, vadinasi vargas“

Plakatas iš TS-LKD reklaminio leidinio: „Mąstau, vadinasi vargas“

‎Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų rinkiminis reklaminis leidinys „Žmonių istorijos“ jau patraukė visuomenės dėmesį. Pabrėžtinai bulvariniu stiliumi prisistatanti valdančioji partija čia nevengia išties šokiruojančių prisipažinimų: viršelyje brūkšniniu kodu užkodavo palinkėjimą savo rinkėjams „Duskit pavidolei“ (būtent tokia rašyba!), išreklamavo kremą „Ingrida“ su aliuzija į savo finansų ministrę Ingridą Šimonytę, pasigyrė, kad būdami Seime, pasirūpino sveiku maistu ir jau spėjo sušlamšti 2 tonas burokų, 1,7 tonos morkų bei daug kitų sodo ir daržo gėrybių. Žodžiu, matyt, rinkėjui reikia suprasti: tik leiskit mus prie lovio – mes sveikai maitinsimės! Visokių rinkiminių pažadų būna, bet kad kas nors žadėtų gerai prisivalgyti, dar neteko matyti. Matyt, sako tai, kas jiems iš tikrųjų svarbu.

Na, o pačius leidinyje pateiktus politikų pristatymus geriausiai apibendrino Virginijus Savukynas, pavadindamas juos „buitiniais politikais“. Kitaip sakant – grynas bulvaras, jokių idėjų ar iškilesnių savybių bei siekių. Viską vainikuoja leidinio puslapis skirtas reklaminei Andriaus Užkalnio eseistikai – šis veikėjas, simbolizuojantis Lietuvos viešosioserdvės dugną ir besididžiuojantis pelnytu „trolio“ titulu, pareiškia balsuosiąs už TS-LKD ir, žinoma, kitus taip daryti agituoja. Valdančiajai partijai, pasirodo, tinka net ir agitatorius-padugnė, svarbu, kad už juos!

Ir čia jums ne kokios samdytos viešųjų ryšių firmos išdaigos – leidinį redagavo pats iškilusis konservatorių politikas, filosofas ir klasikinės filologijos specialistas Mantas Adomėnas! Matyt dėl savo filologinio išsilavinimo patį nuoširdžiausią konservatorių prisipažinimą jis ir išreiškė lotyniškai parašytu plakatu.

Plakate vaizduojamas šiaip jau TS-LKD lyg ir nepriklausęs Albertas Enšteinas (gal maketuotojas netyčia supainiojo su kitu, kur kas mažiau pasiekusiu, fiziku Andriumi Kubiliumi?), o didelėmis auksinėmis raidėmis parašyta „Cogito ergo vae“. Išvertus iš lotynų kalbos tai reiškia „Mąstau, vadinasi vargas“. Taip savo mąstymo rezultatus reklamuoja patys kubilistai! Filologinį išsilavinimą turintis Mantas Adomėnas žino, ką rašo. Vargas visai Lietuvai iš tokio jų mąstymo.

Tiesa, leidinyje pateikiamas kiek kitoks (lotynų kalbos požiūriu akivaizdžiai klaidingas) šios frazės vertimas: „Mąstau, vadinasi VAE“. VAE čia suprantama kaip „Visagino atominė elektrinė“. Gal ir galima būtų šiuos lotyniškus žodžius aiškinti kaip tam tikrų lietuviškų įstaigų pavadinimus: „Cogito“ galėtų būti ne labai garsi uždara akcinė bendrovė, „Ergo“ – žinomesnė draudimo firma, na o VAE tuomet iš tiesų galėtų būti „Visagino atominė elektrinė“. Tik tokiu atveju mąstymo čia neliktų – tik kažkoks sąrašas – gal sponsorių? Žinia, atominės energetikos pramonė, po pasaulį sukrėtusių katastrofų išgyvenanti ne geriausius laikus ir norinti Lietuvai prakišti kitur nebe pageidaujamą atominės elektrinės reaktorių, tikrai galėtų paremti jiems tokią palankią partiją…

Bet vis dėlto net ir pats Mantas Adomėnas šį įrašą interpretuoja kaip lotynišką, todėl kitaip kaip lotyniško jo interpretuoti nereikėtų. Mane sujaudino lotyniškais žodžiais išreikštas toks nuoširdus A. Kubiliaus bendražygių prisipažinimas apie savo bandymus mąstyti! Buvau šį plakatą pasidalinęs savo „Facebook“ sienoje nuo iškilaus konservatorių politiko Manto Adomėno sienos, o apie patikslintą lotyniškojo įrašo vertimą informavau ir M. Adomėno fanus, bet šis, pamatęs tą vertimą, taip susijaudino, kad ir patį vertimą nedelsiant pašalino nuo savo sienos ir mane, kaip žinantį per daug lotyniškų žodžių, užblokavo. Net ir pats plakatas dėl to veiksmo nuo mano „Facebook“ sienos buvo pradingęs… Ką gi, kai kurie klasikiniai filologai – žmonės ambicingi. Nemėgsta konkurencijos. Bet kam taip nervintis? Svarbiausia, kad reklama plistų, o žmonės sužinotų, už kokius mąstytojus jie turi galimybę balsuoti.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

56 komentarai

 1. Ryšininkas:

  Ar čia netiktų tas posakis – norėjo kaip geriau, o išėjo kaip visada? 🙂

 2. Li Bo:

  Gerai čia pasišaipyta, BET, argi Adomėnas nėra tautininkų chebrantas? Kiek atsimenu šitas dručkis ne kartą su tautininkais sėdėjo už bendro stalo ir vapėjo kažką apie moralę, vertybes ir Lietuvą. O dar man atrodo, kad konservatoriai nuo tautininkų skiriasi ne tiek jau ir daug- tik nori daugiau šaudyt, naikint ir baust, o iš esmės pučia tą pačią dūdą, kuri vadinasi “vardan Lietuvos viskas pateisinama” ir “poxui mums tie žmonės, svarbu, kad Lietuvaaa”. Todėl laukiu tokios pat pozicijos tautininkų leidinių atžvilgiu.

  • BET, argi Adomėnas nėra tautininkų chebrantas?
   —————————————————————————-

   Deja, bet Adomėno balsavimai seime ir jo kita veikla jau parodė, kad jis yra iš tos pačios “įvairiaspalvių” antilietuviškų kosmopolitų “kohortos”, kaip ir Donskis, Bielskis, Vasiliauskaitė, Kuolys, Bumblauskas, Nikžentaitis, Mickievičius, Lopata…..

   Kelios ištraukos iš Lino V. Medelio straipsnio: Beveik rimtai: Titanų kova su kvailiais
   http://alkas.lt/2011/01/26/l-v-medelis-beveik-rimtai-titanu-kova-su-kvailiais/#comment-6616 :

   “R. Ozolas teisus: dabar tautą naikina 8-9 dešimtmečiais į areną išėjusi nutautinto ir sumankurtėjusio komsomolo karta. Dabar ji, įkopusi į ketvirtą penktą amžiaus dešimtmetį, yra pačioje dvasios energijos ir fizinės jėgos viršūnėje.”

   “Instruktoriai, mokantys, kaip tai padaryti kuo efektyviau, vadinami demokratijos ir pilietinės visuomenės kūrėjais ir gauna už tai saldų ar dar saldesnį Eurosojūzo bučkį.

   Jų daugėja, bet dar nėra daugiau nei nepamainomų šokių, talentų ir kitų televizinių šou vedėjų: D. Kuolys, V. Vasiliauskas, V. Valentinavičius, R. Sakadolskis, R. Miliūtė, kun. A. Peškaitis, G. Steponavičius, R. Šimašius, R. Kuodis, M. Adomėnas, N. Putinaitė. N. Šepetys, R. Vilpišauskas, A. Navickas, N. Vasiliauskaitė, Š. Liekis, J. Žilinskas ….”

   “Pagrindinės naujosios ideologijos – mokslinio liberalizmo – idėjos yra trys:

   – kosmopolitinė pasaulinė pilietinė visuomenė,

   – globali kosmopolitinė demokratija,

   – globali laisvoji rinka.”

   “Lietuvoje šias idėjas kaip tik ir propaguoja pilietinės visuomenės kūrėjai (Pilietinės visuomenės institutas ir visi kiti lygybių ir t.t. centrai) bei vadinamieji laisvosios rinkos ideologai.

   Didžiausia kliūtis, trukdanti susitelkti dar norintiems gelbėti valstybę, arba tautiškai susitelkusios visuomenės trokštantiems žmonėms, yra savo vertės pajautimo, savigarbos ir savivokos stoka, dėl kurios nepastebima pagrindinė šių dienų takoskyra, ir tame rūke neįžvelgiamos dvi stovyklos – kosmopolitai ir tautininkai.

   Kaip tik pirmieji ir plėtoja kosmopolitinę europinių mankurtų visuomenę, kuri neabejotinai yra savotiškas sovietinės komunistinės visuomenės analogas. Jiems tautinės ir valstybinės vertybės ne tik neįdomios, nesvarbios, bet ir pavojingos, o vieninga Europos Sąjunga yra aukščiau visko.”

   • Li Bo:

    Tamsta, kartu su Medeliu, esi primityvus psichopatas, beveik pavojingas Lietuvos visuomenei, nes skirstai pasaulį tik į juodą ir baltą. Kosmopolitai ir tautininkai?! Nieko kito daugiau nėra?! Sakau tau nuoširdžiai, eik gydytis, nes baigsi kaip Breivikas. Tarp kitko, cituojamas Ozolas irgi neteisus. Anksčiau jam netrūkdavo taiklių įžvalgų, bet dabar pradėjo vis dažniau nusišnekėti. Nieko nepadarysi, liko žmogus už borto, metai sunkia našta vis daugiau spaudžia, o aplink visi tokie jauni, gražūs, laimingi… Jo, turbūt komsomolas arba kosmopolitai…

    • tikras lietuvis:

     Būtum lietuviškas, tai būtų kas kita, dabar kiši kosmopolitiškas nuostatas?

    • Kuo pats kvepi, tuo kitus tepi. Trūksta intelekto atskirti totalitaristinį kosmopolitizmą nuo demokratiškų tautininkų? Ar taip primityviai bandai pasisakyti už Hitlerio ir komsomolo propaguotą “ein reich, ein volk, ein fuerer”, “naša rodina nie dom ir nie ulica, naša rodina savieckyj sojuz” kosmopolitizmą?
     Gal pačiam verta eiti pasigydyti galvą, o tai baigsi kaip Adolfas Šiklgruberis.

    • Li Bo:
     2012 08 31 08:17

     Tamsta, kartu su Medeliu, esi primityvus psichopatas, beveik pavojingas Lietuvos visuomenei, nes skirstai pasaulį tik į juodą ir baltą. Kosmopolitai ir tautininkai?! Nieko kito daugiau nėra?!
     —————————————————–

     Pasaulis kaip tik toks ir yra – arba tu esi normalus padorus žmogus, gerbiantis savo protėvius, savo tautos kalbą, savo tautos istoriją ir papročius, arba išsigimėlis-kosmopolitas.

     Aiškiai skirkite “esminę pasaulinę politinę ašį”: nacionalizmas-kosmopolitizmas.

     Romualdas Ozolas jau prieš kelis metus nusakė visų dabartinių “kairės” – “dešinės” ginčų beprasmybę.

     Įsiskaitykime į jo žodžius ir pagalvokime:

     “Nebėra šiandien kitų ideologijų – tik kosmopolitizmas ir nacionalizmas. Kosmopolitų įrankis – globalizacija, tautų ir valstybių naikinimas.

     Tautos, kultūrų, gamtos ir valstybių gynėjai – vienintelė reali jėga prieš visų lygių oligarchų savivalę.

     Nacionalizmas – šių dienų humanizmas. Tai kelias iš aklavietės, į kurią atvedė neribotų pelnų troškulys.”

     Trumpai kalbant, nacionalizmo esmė yra visų pasaulyje egzistuojančių tautų, kalbų, kultūrų, religijų, rasių įvairovės išsaugojimas.

     O tam pats geriausias “instrumentas” yra sava nepriklausoma valstybės kiekvienai tautai – ko ir siekia visų pasaulio tautų nacionalistai.

     Nacionalizmas ir internacionalizmas nėra jokia priešprieša – visi tikri nacionalistai gerbia visas be išimties tautas, jų kalbas ir kultūras bei religijas.

     Aiškiai atskirkite sąvokas:

     – kosmopolitai yra už visų pasaulio tautų “suliejimą” ir galų gale “vienos bendros vienakalbės, vienareligės, vienakultūrės, vienarasės (ir t.t.) pasaulinės tautos-liaudies” sukūrimą;

     – nacionalistai yra už visų pasaulio tautų, kalbų, kultūrų išsaugojimą, todėl tik jie ir yra tikrieji internacionalistai.

     Nes jei tautos išnyks, kaip to siekia kosmopolitai, tai juk kartu išnyks ir internacionalizmas!

     Priešingos nacionalizmui ideologijos – kosmopolitizmo – tikslas yra atvirkštinis: visas pasaulio tautas, kalbas, kultūras, rases ir net religijas sunaikinti ir sukurti “vieno tipo mobilų pasaulio pilietį”.

     Kosmopolitizmo, kaip ideologijos, esmė yra jos siekiamas praktinis tikslas – o jis yra labai paprastas ir aiškus: pasaulyje turi likti viena valstybė, viena tauta, kalbanti viena kalba, turinti vieną vienodą kultūrą (įskaitant ir religiją).

     Iš tikrųjų tai yra labai elementarus ekonominis tikslas – pasaulį valdantiems oligarchams reikalinga “mobili” kvalifikuota darbo jėga, kurią galima būtų “permetinėti” į bet kurią pasaulio vietą, ir tai nesukeltų jokios “trinties” su vietiniais “autochtonais”.

     Kaip tik šiuo požiūriu vokiškasis Hitlerio nacionalsocializmas (nacizmas) yra tapatus kosmopolitizmui bei sovietiniam “internacionalizmui” (o taip pat ir dabar vis augančiam islamiškajam imperiniam (“kalifatiniam”) fundamentalizmui) – nes jų galutiniai praktiniai tikslai, nepaisant milžiniškų teorinių ideologinių skirtumų, yra tie patys – Žemėje turi likti tik viena valstybė, viena tauta (rasė, religija), viena kalba, viena bendra sovietinė “rabsila” arba kapitalistinė “mobili darbo jėga globalioje darbo rinkoje”.

     • Jau seniai žinomos “kosmopolitinės tiesos”:

      jei nori sunaikinti Tautą, visų pirma suniekink ir sunaikink jos Istorinę Atmintį, ją “susiaurindamas” iki vienos, dviejų, maksimum trijų, kartų atminimo,

      sunaikink Tautos Istorinį Paveldą ir Tautos Kovų Paminklus,

      po to išjuok ir sunaikink tradicines Tautos Dorovės ir Religines Normas, kaip “ne modernias”, pakeisdamas jas “universaliomis”, “bendražmogiškomis”, “europinėmis”,

      o tada liks tik galutinai sunaikinti Tautos Kalbą bei Raštą (jį “modernizuojant”) –

      ir amžinas strateginis pasaulį valdančių kosmopolitų tikslas bus pasiektas:

      turėsime nebe ilgaamžę Tautą su savo tūkstantmetėmis Moralės Normomis ir Tradicijomis, savo Kalba, savo Raštu, o “mobilių betaučių pasaulio piliečių masę”, kalbančių “bendražmogišku slengu”, neturinčių jokių moralės normų ir todėl tinkamų “efektyviam panaudojimui” kaip pigi darbo ar karinė jėga bet kuriame pasaulio krašte…

     • tikras lietuvis:

      Viskas būtų teisinga, ale tu, Žygeivi, be reikalo Adolį prilyginai kosmopolitams – jis tikrai toks nebuvo.
      Žinia, nereikia norėti, kad tų laikų žmonės žinotų tiek pat kiek dabartiniai, todėl Adolio tam tikrus žingsnius prilyginčiau mažems žingsneliams tiesos link.
      Štai ką jis parašė savo knygoje “Mano kova” prieš žydus (nuo rusiško žodžio žid – blogietis, nemaišyti su judėjais ir jehudimais), kurie niekada normaliai nediskutuodavo, normaliai nesielgdavo ir kitais jo nurodytais gyvenimo atvejais, o ištisai sukčiaudavo, nelyginant kaip šitas Li Bo ir į jį panašūs: “kovodamas prieš žydavimą aš atlieku dievo misiją”.
      Taigi: jis kovojo su kosmopolitais.
      Ankiek jo pasirinktos priemonės ir jų įgyvendinimas buvo pagrįstos ir pan. – tai jau kitas klausimas.

      • Nesvarbu, su kuo kovojo Hitleris – esmė tame, kad jis nepripažino visoms pasaulio tautoms lygias teises: visų pirma turėti savo nepriklausomas valstybes, kalbėti savo kalba ir savarankiškai tvarkytis šiose valstybėse.

       O būtent tai – vienodų teisių nepripažinimas visoms pasaulio tautoms – ir yra esminis bet kokio kosmopolito požymis: pradedant naciais ir sovietais – imperininkais, ir baigiant visokiais “pasaulio piliečiais” tolerastais – liberastais, nes tokių vienodų teisių visoms pasaulio tautoms realus nepripažinimas faktiškai reiškia siekį tas tautas likviduoti, jas nutautinant ar apskritai sunaikinant, o jų žemes užgrobiant….

       P.S. Beje, vadinti kosmopolitą, masoną ir žydą Breiviką norvegų nacionalistu yra tas pats, kaip vadinti lietuvių nacionalistais kosmopolitus Zingerį, Donskį, Bielskį… 🙂

       • tikras lietuvis:

        Nežinau, kažkaip dėl “visų pasaulio tautų” man nei šilta, nei šalta.
        Jis buvo užkariautojas, o ar mūsų valdovai nebuvo tokie?
        Todėl tai – ne kosmopolitizmas.
        Kosmopolitizmas yra dabarties išradimas, t.y. grynai žydiškas (nuo rusiško žodžio žid – blogietis, nemaišyti su judėjais ir jehudimais) produktas, kada “žydai” Lietuvoje augina vaikus Izraeliui, taip spjaudami į veidą Lietuvos valstybei ir lietuviams, t.y.komandos, kuri vadinasi Lietuva, nariams, atiduodantiems visą save Lietuvai.

        • Be abejo, ir mūsų valdovai siekė užgrobti kuo daugiau svetimų žemių bei jų turtų – ir tai buvo natūralu to meto viduramžiškame imperijų kūrimo pasaulyje.

         Tačiau gyvename jau kitais laikais – tautinių valstybių amžiuje, ir todėl turėtume mąstyti bei elgtis pagal dabartinę padėtį pasaulyje, o ne pagal pasenusias viduramžiškas-imperines sąlygas, nes jos jau akivaizdžiai atgyveno savo laikmetį – imperijos pasaulyje byra kaip kortų namukai, o naujų jau seniai neatsiranda… 🙂

         • tikras lietuvis:

          Užgrobti gal ne, bet atsiimti privalome: štai punskiečiai, seiniečiai vargsta po lenkiškojo imperializmo letena, juos kaip įkaitus lenkomanai stengiasi panaudoti, ieškodami gėrybių Lietuvos nusitautinusiems tuteišiams, o mūsų valdžia nesugeba pasakyti tiesiai šviesiai: vagys, grąžinkite mūsų žemes! 😉
          O ką tautininkai – irgi молчекс? 😉 😉 😉

    • Beje, kas toks yra ponas, prisidengęs slapyvardžiu “Li Bo”, ir kokios yra jo “ne kaimietiškos genderlopiškos vertybės” 🙂 labai aiškiai parodo jo “išsamūs” komentarai straipsnyje:

     Seimo narė A.Stancikienė ėmė aiškintis kas ketina darželinukams diegti sąmonę žalojančias programas (81)
     http://www.alkas.lt
     2012 07 17 19:41

     http://alkas.lt/2012/07/17/seimo-nare-a-stancikiene-eme-aiskintis-kas-ketina-darzelinukams-diegti-samone-zalojancias-programas/#comments

     • Tarp kitko, sprendžiant iš nemažo kiekio atitinkamų pasisakymų, kuriuos visi gali paskaityti masono Breiviko “Manifeste”, šis pono “Li Bo” taip dažnai minimas kosmopolitas taip pat yra “genderlopas”, o kalbant aiškiau – pederastas. 🙂

      Kokios jo politinės pažiūros, parodo jo palikti įrašai:

      “…turime užtikrinti, kad paveiksime kitus kultūrinius konservatorius priimti mūsų antirasistines, homoseksualumui bei Izraeliui palankias pažiūras. Kai tai įvyks, galėsime žengti į kitą lygmenį.” – Breiviko komentaras, jo paliktas “document.no” 2009 metų rugsėjo 14 dieną.

      Štai ką dar šitas pseudonacionalistas-masonas rašo:

      „Šios partijos prieš imigrantus nesimobilizuoja. Užuot tai dariusios, jos skleidžia stiprų dešinįjį nacionalizmą ir kursto prieš Europos Sąjungą nukreiptus sentimentus, taip pat antisemitizmą (ypač Lenkijos „Savigynos“ partija bei Vengrijos partija „Gyvenimas ir teisingumas“) bei priešinimąsi kitoms etninėms grupėms, ypač romams (čigonams)“, – rašoma A. B. Breiviko manifeste.

     • Štai dar galite pasiskaityti “nemaža krūvelę” pono “Li Bo” “genderlopiškų pasisakymų” temoje:

      Zeppelinus. Gender Loops sugrįžo. Kitu vardu ir paslapčia… (50)
      tinklaraštininkas Zeppelinus, http://www.alkas.lt
      2012 07 16 12:28
      http://alkas.lt/2012/07/16/zeppelinus-genderloops-sugrizo-kitu-vardu-ir-paslapcia/#comments

      P.S. Iš ypatingai aršių ir “jausmingų” “Li Bo” komentarų akivaizdu, kad šis Zeppelinus straipsnis tikrai stipriai “užkabino” ypač jautrią pono “Li Bo” “genderlopišką natūrą”… 🙂

 3. abc:

  o man patinka konservatoriai..butent jie pradejo permainas…o dirbant,visada ir klysti galima…o istorikai turetu rupintis ,kad musu istorija butu teisinga ir be interpretaciju…nes ,kai noriu suzinoti TIESA apie Lietuvos istorija turim narsyti pasaulio archyvus…o musu vadoveliuose tik pasikalbejimai ir pamastymai butais nebutais faktais….

 4. Geriau žvirblis saujoj, nei meška jaujoj:

  T. Baranauskas šaipytis moka – tiesiog maudosi pašaipų spinduliuose.
  Kam kasate duobę, ponas Tomai?
  Ar nereiks po rinkimų gailėtis, kad taip dūrėte TS-LK peiliu į nugarą?
  Naujieji politikos populistai (sąrašai visokie ir patvoriniai klystkeliai) ir senieji politikos lūzeriai – demagogai (darbiečiai, tvarkiečiai ir socdemai) trina rankas iš malonumo, kai tautininkas-istorikas, taip sudirbinėja vienintelę partiją, kuri dirba “vardan tos Lietuvos”.

 5. Mintis:

  manau Lietuvos seimui reikalingi Tautininkų sąjungos nariai kaip ištoškusiam tyras vanduo.Manau Lietuvos Seime turėtų dirbti G.Songaila,A.Butkus,Panka,Kundrotas,Baranauskas,Uoka,Vaiškūnas ir kiti niekada neišdavę Lietuvos,turintys tvirtą pasaulėžiūrą.Tikri Lietuvos sūnus.Dalinuosi tuo kas neįkainuojama: http://abutkus.wordpress.com

 6. Rytas:

  Ačiū mielasis leiti. Tu ypač matai savo vergišką gyvenimą po lenko padu kaip ir KBL, BTK, USPK, MSL, PKS, ČPK.

 7. marija:

  Manau, kad filologas Mantas Adomėnas tiesiog pasinaudojo rašytojo Čechovo patarimu, kad, jei gyvenime būna labai sunku, naudinga jame paieškoti juokingų pusių… Šaunuoliai konservatoriai, linkiu jiems sėkmės…

 8. Rytas:

  Kodėl prie Kubiliaus, Butkevičiaus, Uspaskio, Pakso, Tomaševskio, Masiulio, Čapliko?

  1. Seimo Socialdemokratų frakcijoje dirbantys milijonieriai: iš 24 šios frakcijos narių 8 yra milijonieriai, bendra jų turto vertė – 62,9 milijono litų. 10 narių parlamente turinčioje Darbo partijos frakcijoje – 7 milijonieriai. Jų bendra turto vertė – 13,1 milijono litų. Didžiausioje valdančiojoje Tėvynės sąjungos –
  Lietuvos krikščionių demokratų partijos frakcijoje iš 45 narių yra 5 milijonieriai, kurių bendras turtas viršija 33 milijonus litų.
  2. Iš kur tokie milijardieriai? Kaip su mokesčiais?
  VMI preliminariai sudėlioti visų gyventojų pajamų deklaracijų duomenys atskleidė ir milijardierių – vienas asmuo deklaravo 2011 m. gavęs 1 mlrd. 371,7 mln. Lt pajamų. Tą sumą padalinus iš 12 mėnesių ir iš 200 tūkst. gaunančių MMA ( 800 litų), tai gaunam 600 litų. Taigi už vieno žmogaus pajamas galima buvo mokėti NE 800, o 1400 litų MMA VISUS METUS.
  Tai galima, kaip siūlo LLRI, sumažinti MMA iki 200 litų, tai turėsim 2 tokius milijardierius per metus.
  Štai taip!!! „Nuskausminus“ vieną milijardierių MMA (minimalų mėnesinį atlyginimą) galima padidinti iki 1400 litų.
  3. Lietuvoje turėdami vidutinį atlyginimą apie 1 100 JAV dol. pagal perkamosios galios paritetą, taip pat esame apatinėje lentelės dalyje, atsilikdami nuo artimiausių Jamaikos, Rusijos, Estijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Makedonijos.
  4.Gyventojų registro tarnybos duomenys: per šių metų pirmą pusmetį savo išvykimą deklaravo 21 171, t.y. beveik 3 000 gyventojų daugiau, nei 2011 m. (18 210).
  5.Šių metų sausį „Eurostat“ paskelbė naujausius ES narių minimalios mėnesinės algos (MMA) rodiklius, leidžiančius pažvelgti kaip bendrame Europos kontekste mes atrodome. Lietuvoje MMA siekia 800 lt. (247 eurus). Tai trečias rodiklis nuo galo tarp 20 valstybių. Mažiau uždirba rumunai (162 eurai) ir bulgarai (138 eurai). Tarp Baltijos šalių pirmauja estai (290 eurų), latviai (286 eurai). ES vidurkis – 748 eurai, t.y. didesnis nei mūsų VDU.
  6. Kodėl 2010 per krizę atsirado 273 nauji milijonieriai? Kodėl skirtumas tarp turtuolių ir vargšų – didžiausias Europoje?
  7. Kodėl prie Kubiliaus per 3 metus valstybės skola išaugo nuo 17 milijardų iki 50 milijardų?
  8. Kodėl statybose pusvelčiui daugiausiai dirba atvežti baltarusiai, pakistaniečiai, siuvėjos iš Šri lankos ir kt. (Klaipėda, Vilnius, Mažeikiai ir kt.)?
  9. Kodėl prie Kubiliaus per 2 metus iš darbo rinkos dingo 250 tūkst. dirbančiųjų, o dabar atsistatė apie 40 tūkst (darbo ir soc. tyrimų institutas)
  10. Kodėl prie Kubiliaus, Kirkilo ir kt. Rytų Lietuvoje nesilaikoma Lietuvių kalbos, Švietimo, Darbo kodekso, kitų įstatymų? Kodėl nevykdomi teismų sprendimai?
  11. Kodėl prie Kubiliaus MMA 800 litų, o įmonių pelnas 2010 m. 5, 3 milijardo (statistikos departamentas)? Jei MMA būtų 1000, įmonių pelnas būtų 4.8 milijardo. Daug pelno investuota Baltarusijoje. Ar tai gerai?

 9. “Multi-kulti” ideologija arba kosmopolitizmas

  “Trumpiau tariant, mes turime reikalą su rimta ideologija, kuri po politinio korektiškumo iškaba bando sugriauti mūsų visuomenę. Kuo mažumoms blogiau, tuo geriau jų lyderiams: bus ką ginti.

  Bet jų uždavinys – sunaikinti mūsų visuomenę ir tai naujausia, pikčiausia marksizmo versija.

  Cenzūra, kurią įvedė „politinio korektiškumo“ gynėjai, apsaugo juos nuo dialogo. Jeigu aš su jais ginčyčiausi, tai sutvarkyčiau juos per keletą minučių. Bet kas gi man leis?

  Aš, pilnateisis Jungtinės Karalystės pilietis, negaliu parašyti šia tema straipsnio, išleisti knygos, sudalyvauti visuomeniniuose debatuose šia tema – todėl, kad tokių debatų tiesiog nėra. Per televizorių jūs jokių argumentų „už“ ar „prieš“ politkorektiškumą neišgirsite. Šią ideologiją mums primeta.”

  Vladimiras Bukovskis, Sofija, Bulgarija.

 10. nei pavyduolis,nei validolis,nei pavidolis:

  O ko galima pavydėti Užkalniui? Užuojautos? Užkalniui,kartu su “proto broliu” Algiu Ramanausku labai tiktų vaidinti Lašininį ir Kanapinį per Užgavėnes. Nenuoširdus konservatorių “elito” juokas ir dar nenuoširdesni aplodismentai garantuoti. 🙂

  • tikras lietuvis:

   Tokius užkalnius, kurie mano, kad kažką ypatingo suskels, parašydami žodį nemokšų slavakalbių žargonu, nuo seno lietuviai vadina pusdurniais, t.y. tokiais, kurie šneka bele ką, vietoj to, kad geriau jau patylėtų.

 11. Kažin:

  Užėjo mada protestus prieš valdžias reikšti fliuksavimo stiliaus priemonėmis. Antai, neseniai fliuksavimu (juostelių raišiojimas, žodžio “laisvės” piešimas ant grindinio prie valdžios įstaigų) protestus reiškė Kuolys, dabar Adomėno reklaminiu leidiniu konservatoriai fliuksiškai protestuoja patys prieš save… Beje, prieš pora metų fliuksiškai protestą prieš Lukšenką reiškė ir baltarusiai, rinkdamiesi jam paploti.
  Tas rodo, kad politinių protestų srityje yra visiškas išsigimimas… Be to, iš tikrųjų politinio protesto reiškimas fliuksavimo stiliaus priemonėmis yra pasityčiojimo iš žmonių, jų visiško nuvylimo, politinio protesto diskreditavimo apskritai vykdymas.
  T.Baranauskas, atrodo, fliuksišką žaidimą priėmė už tikrą dalyką…

  • zemaiciu zydas:

   bet kokia protesto forma yra geriau negu jokio protesto. Bet geriausia is visu – teroras. Na…efektyviausia taip pavadinkim…:) Antra turbut butu – sabotazas. Maziau civiliu auku. Kita vertus, godulys iveikia visada. Dar nera buve kad ko nors neiveiktu. As neistorikas, taciau tiek kiek istorija domejausi, neteko girdeti kad godulys pralaimetu…buciau pamalonintas suzinoti toki fakta aisku…:)

   • Kažin:

    Sakoma – ir gudri višta uodegą sušlampa… Taigi gali taip atsitikti ir godžiajam.

    • tikras lietuvis:

     Nesi lietuvis, nes nemoki patarlės, o ji yra tokia: ir gudri višta uodegą išsidilgina.

    • zemaiciu zydas:

     Taip, bet cia daugiau apie individualius atvejus. Kai vienas drakonas suklumpa, estafete perima kitas drakonas. Tik veikejai pasikeicia ir daugiau nieko. Godulys yra savitikslio modelio, siuo metu valdancio zmonija, variklis. Modelis paprastas, todel labai gajus. As manyciau jis netgi nera zmogaus kurinys is tikro. Visos biosistemos veikia panasiu principu. Ir mechanizmai nera is tikro gerai zinomi. Yra aiskus tik desningumai. Pavyzdziui kad laimi ta sistema, kuri suvartoja daugiausia energijos. Arba tai, kad esant pasirinkimu, visada einama paprasciausiu keliu. Taciau jeigu iskelsim klausima kaip atrandamas tas paprasciausias variantas, arba kokiu budu viena sistema sugeba suvartoti daugiau nei kita – viskas labai komplikuojasi. Viena siandien aisku, kad vyksta brutalus karas, globali kova del energijos resursu. Resursai yra gamtos istekliai ir darbo jega – ie rinka. Tokie pestininlkai kaip Lietuva yra mazi zaidejai, ir dideji juos jau prarijo – pajunge, ipareigojo, praskolino ir kitaip pakinke. Jeigu paisyti siuolaikines tarptautines teises, nera jokios skirtumo kas perims valdzia – visi tures vykdyti kazkieno valia is auksciau. Jeigu naujoji valdzia sugalvotu spjauti i isipareigojimus, salis patirtu didziuli spaudima. Kuo visa tai baigtusi – neaisku. Greiciausiai butu importuota “konstruktyvi” valdzia, kaip kad buvo graikijoj ar italijoj, arba siek tiek blogiau – Libijoj. Jus iskelkit kokius norit Songailas, Paksius ar dar ka tik patinka, jeigu jie nesilaikys taisykliu, bus pasalinti, kadangi isorines jegos yra nepalyginamai didesnio kalibro negu visa lietuviu tauta kartu paemus. Rinkimu keliu niekas niekada nepasikeis. Va jeigu ivyktu kazkokia pilietine suirute, prasidetu kazkokie neramumai, nacionalizavimai, streikai, sabotazo akcijos, drakonas po truputi imtu trauktis. Jam irgi reikia garantiju kad investuoti, o kokios gali buti garantijos is valdzios, kuri nevaldo padeties savo salyje? Ziurek, gal tai sujudintu dar koki kaimyna…tada dar lengviau…na ir tt. Nesvarbu kad maza salis, beresurse, bet jeigu vaikas yra nepaklusnus ir nenuspejamas, ir nepaisant bizuno vistiek daro savo, netgi kieciausiems aukletojams gali nusvirti rankos…

     • Valdas:

      ******************************************************************************************
      zemaiciu zydas:
      2012 09 01 14:17
      ” …Va jeigu ivyktu kazkokia pilietine suirute, prasidetu kazkokie neramumai, nacionalizavimai, streikai, sabotazo akcijos, drakonas po truputi imtu trauktis.”

      ******************************************************************************************
      zydeli, nekurstyk karo Lietuvoje.

      Lietuvos konstitucijoje parašyta …
      2 straipsnis
      Lietuvos valstybę kuria Tauta.
      Tai reiškia, kad …

      Lietuvos valstybę protingai kuria viena vienintelė lietuvių Tauta.

      Rusui, lenkui, žydui tylint.

 12. Naglis Puteikis:

  Diskusija su Alvydu Medalinsku, ar partijas gali steigti tik tautininkai su centristais:

  Naglis Puteikis: Alvydai, leisk atsakyti į Tavo klausimus:

  “Tik štai įdomu su kokia programa eina į rinkimus pats Naglis: su konservatorių partijos ar savo. O, jeigu savo, tai kodėl eina su ta partija, kurią nuolat kritikuoja.”

  N.P.: eičiau su TS-LKD, bet kad kol kas dar nėra tos programos, taigi nėra kaip ir rinkėjams prisistatyti. Už biudžetinius pinigus žurnale “TS-LKD žmonės (dvidešim penki)” rėkauti su Užkalniu “duskit pavidoliai” negaliu, nes pats pavydžiu limuzino Porshe Panameros už 300 000 Lt; grožybių, kačiukų, šuniukų už 5000 Lt dar neturiu, todėl prisistatyti rinkėjams galėčiau nebent su programa. Todėl ką randu gero pakeliui, tą ir imu: ėjau, žiūriu guli apynaujė “Lietuvos sąrašo” programa. Paskaičiau – patiko, ypač dėl daugiamandatės apygardos panaikinimo, dėl antstolių reprichvatizavimo (nacionalizavimo – suvalstybinimo), ir t.t.
  O kritikuoju TS-LKD todėl, kad į tą TS-LKD elito žurnalą pateko tik pirmi 24, plius alkopramonės lyderis, plius Užkalnis, plius vyr.redaktoriaus draugužis, taigi iš viso 27, o aš sąraše būdamas 26-u nepatekau. Todėl negalėjau reklamuotis šalia taupiausios iš visų Seimo narių automobilių – mano tėvo 1988 m. gamybos dujinio Wolksvagen passato.
  Jei lauksiu TS-LKD programos, tai gali taip atsitikti, kad ją likus 2 dienom iki rinkimų parašys Užkalnis su Adomėnu, arba ji bus baigta tik po rinkimų.

  “Nacionalinis suvienijimas Už Lietuvą Lietuvoje baigia ruošti tokią programą, bet nežinau, ar turėsime pakankamai galimybių ją žmonėms pristatyti. Bet Naglį ir kitus galiu nuraminti, kad tokia programa netrukus bus paskelbta.”

  N.P.: Alvydai, nepyk, bet ką Jūsų susivienijimo kandidatai DABAR pristatinėja savo rinkėjams? Gal TS-LKD 2008 m. programą -ji,beje, labai gera. Ar visai nieko nepristatinėja? O gal imate pavyzdį iš Adomėno ir programą parengsite po rinkimų?

  “Pirmas, tas, kas žiniasklaidoje jau buvo minėta, kad “D.Kuolys suvažiavime Daukanto aikštėje turėjo virš tūkstančio įgaliojimų ir tai irgi panašu į teisybę, nes į aikštę susirinko keletas dešimčių žmonių, o atstovavo virš tūkstančio.”

  N.P.: 800 žmonių pasitikėjo D.Kuoliu ir pasirašė įgaliojimus. Kuo tai skiriasi nuo 1900 visuotinio susirinkimo dalyvių , arba 119 delegatų, atstovaujančių po 10 partijos narių, balsavimo? Kuo tai skiriasi nuo 700 įgaliojimų Emigrantų partijai, 500 įgaliojimų Brazauskienei, 400 įgaliojimų DK aktyvistei ir pan.?

  “Antra, kad susirinkta, kažkodėl ne kokioje nors salėje, kaip steigiama partija, o aikštėje.”

  N.P.: Įstatymas nedraudžia steigti organizacijų ir ant šaligatvio, bet būtų trikdomas eismas, o aikštė nuo graikų laikų yra demokratijai skirta vieta. Kuo skiriasi aikštė nuo salės?: 1. Taupymu – nereikia švaistyti sunkiai surinktų nario mokesčių. 2. Fliuksu – asimetrinis atsakymas papuvusiai sistemai, 3. Viešieji ryšiai -žurnalistams lengva filmuoti, fotografuoti visais rakursais, imti interviu, laisvai judėti nieko netrikdant – puikus demokratijos ir viešumo triumfas prieš užsidariusius prabangiuose viešbučiuose liberalcentristų forumus, pasibaigiančius beveik orgijomis prabangiuose baruose ir kambariuose už biudžeto pinigus (tai nekliūna?).

  “Trečia, kad suvažiavimo delegatams dar prieš suvažiavimą patvirtinti siūlyta partijos vadovu D. Kuolį ir balsuoti už visas rezoliucijas, dokumentus, jų net nemačius, kas bus pasiūlyta suvažiavime.”

  N.P.: įgaliojime triskart parašyta, kad įgaliojama veikti TIK DĖL STEIGIMO.

  “Ir, ketvirta, aišku, ne mažiau skandalinga: kad įgaliojimą pasiūlyta duoti būsimam partijos pirmininkui iki 2016 metų.”

  N.P.: įgaliojimai duoti tik dėl steigimo, taigi gali iki 2016 steigti partiją, bet tik steigti. Matyt rengėjai galvojo, kad surinkti 800 ir daugiau įgaliojimų D.Kuoliui gali prireikti 4 metų. Kaip matome, apsiskaičiavo, nes surinko per 11 dienų, ar tai dėl per didelio pasitikėjimo D.Kuoliu, ar dėl pernelyg gerai organizuoto rinkimo (matyt, parašų rinkikai karštai įtikėjo sėkme, ar reikalingumu) , o gal dėl visų šitų trijų dalykų sinergijos?

 13. Naglis Puteikis:

  Ar vieni kitus naikindami pilietiniai judėjimai ir nebiudžetinės partijos ruošiasi laimėti Seimo rinkimus?
  Keliose vienmandatėse tikisi laimėti šios organizacijos? Kodėl aršūs vieni kitų kritikai patys neišsikėlė kandidatais į Seimą, surinkdami 1000 parašų, arba iš viso neina vienmandatėse (su retomis išimtimis)? Bijo pralaimėti?O juk galėtų savo kritiškus samprotavimus dėstyti teisiai rinkėjams į akis. Ar baisu gauti atkirtį dėl neteisingumų?Dėl kurios vietos, pvz. Vilniaus Senamiesčio rinkimų apygardoje kausis DK atstovas A.Nakas ir ULL atstovas G.Songaila? Dėl penktos? Akivaizdu, kad vieni kitus išeliminuos ir nepateks į antrą turą. Ir taip bus (pilietiniai judėjimai ir nebiudžetinės partijos nepateks į antrus turus) visoje Lietuvoje, išskyrus Kauną, gal su retomis išimtimis.
  O D.Kuolio “Lietuvos sąrašo” dėja buvo visiems susivienyti, pasiskirstyti vienmandates, jose nekonkuruoti ir VISUR IŠEITI Į ANTRUS TURUS. Ir kautis dėl demokratijos ATKŪRIMO Lietuvoje.
  Bet egoizmas, puikybė, noras kitus pažeminti, paniekinti, apspjaudyti, pasirodė stipresni. Todėl S.Stulpinas ir kiti interneto komentatoriai, imantys iš jo blogą pavyzdį, iš visų jėgų ir naikina menkus pilietinio pasipriešinimo daigus kie įmanoma labiau pildami purvus vieni ant kitų.
  Kodėl užuot susivieniję, visi tik spjaudosi purvais, užuot išsikėlę vienmandatėse?
  Beje, o kur pilietinių judėjimųi ir nebiudžetinių partijų trumpos, rinkėjams SUPRANTAMOS rinkimų programos?
  Dėl ko veržiatės į tą Seimą? Ką ten vykdysite?
  D.Kuolys, kol oponentai liejo ant jo pavydo tulžį, parašė puikią demokratijos atkūrimo programą – lietuvossarasas.lt/darbu-sarasas .
  Gal ją ir bandykime vykdyti pildydami, tobulindami VISI KARTU, nesvarbu kokiose organizacijos bebūtumėme. Ten ir investuokime energiją, o ne į purvų drabstymą naudojantis melagingais piktų žmonių straipsniais.

 14. Rytas:

  Niekas jau į Jus nekreipia dėmesio. Visi dirba savo darbus. Kuolys lyg tai paskutiniam kursiokų vakarėlyje buvo nuverstas? Ir dabar naujas pirmininkas – rašytojas? Nežinom, kas ten vyksta? Dar sako Kuolininkų sąraše įtraukti JAPONAI turistai, nes jie tuo metu ėjo aikšte, ir dabar toj partijoj neliko net 50 gyvų dūšių?
  Tautininkai, ULL džiaugiasi ir visiems linki sėkmės .

 15. arvydas damijonaitis:

  VAGIAMA LIETUVOS ISTORIJA:
  Kodėl Lietuvos istorikai nutyli, vengia, bijo liesti siaubingus masinius Lietuvos gyventojų žudymus, genocidą 17 amžiaus viduryje(„Tvanas“)? 1655 m. rusų caro kariuomenė nužudė 70 proc. (apie 2 milijonai) beginklių Lietuvos gyventojų, fantastinio grožio sostinė Vilnius buvo sudegintas, sugriautas iki pamatų,pasakiški turtai išgabenti į žudikų irštvą maskoliją.

  VYTAUTO TRAGEDIJA:
  1.Po mūšio prie Tanenbergo ( Žalgirio mūšis) ,ordino sostinė nebuvo užimta, jokių strateginių pranašumų lietuviams nebuvo skirta, atskirtis nuo Vakarų Europos padidėjo;
  2.Penkiolikto amžiaus pradžioje Rytų Europoje vyko tautų formavimosi laikotarpis, lietuviai turėjo istorinį šansą įsitvirtinti Europoje, kaip krikščioniškų Vakarų sąjungininkai. Vytautas , augęs ir auklėtas ordino aplinkoje, nesugebėjo savo galybe sutriuškinti vasalus maskolius, busimus engėjus rusus. Tai yra Vytauto tragedijos priežastis – Lietuvių imperijai nuo Baltijos iki Juodosios jūros sąlygas pradeda diktuoti Vytauto vasalai, proanūkis Maskvos caras Ivan Grozni , toliau sekė siaubingas karas su Maskvos DK, “Tvanas“, kurio metu Lietuva neteko 60-70 % savo gyventojų, fantastinio grožio sostinė Vilnius buvo sudegintas iki pamatų;
  3.Tolimesnė įvykių raidos istorija parodė , kad Žalgiris tapo klastingų okupantų smegenų plovimo sistemos mechanizmo dalis, pragaištingos Lietuvos orientacijos į Rusiją , į “Stalino saulę” ,trėmimus, masines lietuvių žudynes.Net „Žalgirio” sporto klubas propagandos tikslu buvo įkurtas Maskvoje, 1943 metais;
  4.Rusijos imperija yra ne tik blogio(R.Reiganas) ,bet ir melo imperija, nes jos istorija yra parašyta pagal politikų scenarijų. Pavyzdžiui, epas “Slovo o polku Igoreve”, yra falsifikatas, pagamintas Prahoje 19 amžiaus pradžioje. Šio epo ir kitų klastingų pasakų pagrindu sukurta imperinės ,totalitarinės Rusijos „istorija“.

  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė