T. Baranauskas. Konservatorių prisipažinimas – „Mąstau, vadinasi vargas“ (56)

Plakatas iš TS-LKD reklaminio leidinio: „Mąstau, vadinasi vargas“

Plakatas iš TS-LKD reklaminio leidinio: „Mąstau, vadinasi vargas“

‎Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų rinkiminis reklaminis leidinys „Žmonių istorijos“ jau patraukė visuomenės dėmesį. Pabrėžtinai bulvariniu stiliumi prisistatanti valdančioji partija čia nevengia išties šokiruojančių prisipažinimų: viršelyje brūkšniniu kodu užkodavo palinkėjimą savo rinkėjams „Duskit pavidolei“ (būtent tokia rašyba!), išreklamavo kremą „Ingrida“ su aliuzija į savo finansų ministrę Ingridą Šimonytę, pasigyrė, kad būdami Seime, pasirūpino sveiku maistu ir jau spėjo sušlamšti 2 tonas burokų, 1,7 tonos morkų bei daug kitų sodo ir daržo gėrybių. Žodžiu, matyt, rinkėjui reikia suprasti: tik leiskit mus prie lovio – mes sveikai maitinsimės! Visokių rinkiminių pažadų būna, bet kad kas nors žadėtų gerai prisivalgyti, dar neteko matyti. Matyt, sako tai, kas jiems iš tikrųjų svarbu.

Na, o pačius leidinyje pateiktus politikų pristatymus geriausiai apibendrino Virginijus Savukynas, pavadindamas juos „buitiniais politikais“. Kitaip sakant – grynas bulvaras, jokių idėjų ar iškilesnių savybių bei siekių. Viską vainikuoja leidinio puslapis skirtas reklaminei Andriaus Užkalnio eseistikai – šis veikėjas, simbolizuojantis Lietuvos viešosioserdvės dugną ir besididžiuojantis pelnytu „trolio“ titulu, pareiškia balsuosiąs už TS-LKD ir, žinoma, kitus taip daryti agituoja. Valdančiajai partijai, pasirodo, tinka net ir agitatorius-padugnė, svarbu, kad už juos!

Ir čia jums ne kokios samdytos viešųjų ryšių firmos išdaigos – leidinį redagavo pats iškilusis konservatorių politikas, filosofas ir klasikinės filologijos specialistas Mantas Adomėnas! Matyt dėl savo filologinio išsilavinimo patį nuoširdžiausią konservatorių prisipažinimą jis ir išreiškė lotyniškai parašytu plakatu.

Plakate vaizduojamas šiaip jau TS-LKD lyg ir nepriklausęs Albertas Enšteinas (gal maketuotojas netyčia supainiojo su kitu, kur kas mažiau pasiekusiu, fiziku Andriumi Kubiliumi?), o didelėmis auksinėmis raidėmis parašyta „Cogito ergo vae“. Išvertus iš lotynų kalbos tai reiškia „Mąstau, vadinasi vargas“. Taip savo mąstymo rezultatus reklamuoja patys kubilistai! Filologinį išsilavinimą turintis Mantas Adomėnas žino, ką rašo. Vargas visai Lietuvai iš tokio jų mąstymo.

Tiesa, leidinyje pateikiamas kiek kitoks (lotynų kalbos požiūriu akivaizdžiai klaidingas) šios frazės vertimas: „Mąstau, vadinasi VAE“. VAE čia suprantama kaip „Visagino atominė elektrinė“. Gal ir galima būtų šiuos lotyniškus žodžius aiškinti kaip tam tikrų lietuviškų įstaigų pavadinimus: „Cogito“ galėtų būti ne labai garsi uždara akcinė bendrovė, „Ergo“ – žinomesnė draudimo firma, na o VAE tuomet iš tiesų galėtų būti „Visagino atominė elektrinė“. Tik tokiu atveju mąstymo čia neliktų – tik kažkoks sąrašas – gal sponsorių? Žinia, atominės energetikos pramonė, po pasaulį sukrėtusių katastrofų išgyvenanti ne geriausius laikus ir norinti Lietuvai prakišti kitur nebe pageidaujamą atominės elektrinės reaktorių, tikrai galėtų paremti jiems tokią palankią partiją…

Bet vis dėlto net ir pats Mantas Adomėnas šį įrašą interpretuoja kaip lotynišką, todėl kitaip kaip lotyniško jo interpretuoti nereikėtų. Mane sujaudino lotyniškais žodžiais išreikštas toks nuoširdus A. Kubiliaus bendražygių prisipažinimas apie savo bandymus mąstyti! Buvau šį plakatą pasidalinęs savo „Facebook“ sienoje nuo iškilaus konservatorių politiko Manto Adomėno sienos, o apie patikslintą lotyniškojo įrašo vertimą informavau ir M. Adomėno fanus, bet šis, pamatęs tą vertimą, taip susijaudino, kad ir patį vertimą nedelsiant pašalino nuo savo sienos ir mane, kaip žinantį per daug lotyniškų žodžių, užblokavo. Net ir pats plakatas dėl to veiksmo nuo mano „Facebook“ sienos buvo pradingęs… Ką gi, kai kurie klasikiniai filologai – žmonės ambicingi. Nemėgsta konkurencijos. Bet kam taip nervintis? Svarbiausia, kad reklama plistų, o žmonės sužinotų, už kokius mąstytojus jie turi galimybę balsuoti.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė