Kviečia Europos žydų kultūros dienos (0)

Ch.Frenkelio vila | ausrosmuziejus.lt nuotr.

Ch.Frenkelio vila | ausrosmuziejus.lt nuotr.

Rugsėjo 1–2 dienomis Lietuvoje vyks tradicinės Europos žydų kultūros dienos, kurias organizuoja Kultūros paveldo departamentas. Tai sudėtinė Europos Tarybos remiamos programos „Žydų kultūros paveldo kelias Europoje“ dalis. Pirmąjį rugsėjo savaitgalį besidomintieji žydų kultūra žmonės 27 Europos šalyse kviečiami į parodas, koncertus, seminarus.

Šiemet bus iš arčiau pristatyta žydų kasdieninio gyvenimo kultūra: tradicijos, amatai, humoro ypatumai. Pažintinės ekskursijos, vyksiančios Kaune rugsėjo 1 d. metu besidominčiųjų žydų kultūra laukia pažintinis pasivaikščiojimas „Žydų profesijų ir amatų pėdsakais Kaune“. Bus pasakojama apie tradicines žydų profesijas bei amatus, lankomos svarbiausios su vietos žydų bendruomene susijusios vietos. Rugsėjo 2 dieną Vilniuje miestelėnai ir svečiai kviečiami į dvi ekskursijas. Vieno iš pasivaikščiojimų tema  – „Gyvenimas Vilniaus žydų kvartale“, jo metu laukia pažintis su istoriniu žydų kvartalu, jo užstatymo ypatumais, žydų gyvensenos ypatumais.

Antroji ekskursija – „Netikėti Vilniaus žydų pasivaikščiojimai“ prasidės Lukiškių aikštėje, kurioje bus atskleista primiršta  šios vietos reikšmė garsiosios Vilniaus žydų teatro tradicijos raidai. Toliau maršrutas Gedimino prospektu ves pro Katedros aikštę, Vilniaus universitetą iki Rotušės, supažindindamas su žydų praeitimi ir dabartimi bei garsiausių žydų pėdsakais šiose vietose.

Sostinėje taip pat bus galima pasiklausyti paskaitos  „Nuo lopšio iki kapo: humoras žydų dvasiniame ir kasdieniame gyvenime“ apie žydų šmaikštumą, kuriuo persmelkta ši kultūra ir kasdieninė būtis. O štai Joniškio kultūros centre rugsėjo 2-ąją vyks trijų dalių renginys „Europos žydų kultūros diena. Per humorą į praeities tradicijas“. Jame dalyvaus ir savo karikatūrų parodą pristatys garsus karikatūristas, animatorius, režisierius Ilja Bereznickas. Bus degustuojami tradiciniai žydų patiekalai, o renginį užbaigs specialiai šiai progai perkusininko Arkadijaus Gotesmano ir eseisto, dramaturgo Rolando Rastausko sukurta poetinė džiazo programa „Nežinau – verkti ar juoktis“.

Žydų kultūros paveldo dienoms skirtas renginys rugsėjo 2 d. vyks ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio vilos parke. Jo metu Rafailas Karpis, Darius Mažintas, Arkadijus Gotesmanas, Petras Vyšniauskas atliks žydų kompozitorių bei žydų liaudies dainas jidiš ir hebrajų kalbomis su džiazo interpretacijomis. Klausytojai prieš koncertą kviečiami apžiūrėti parodą Chaimo Frenkelio viloje Šiauliuose – „Urbi et orbi“, kurioje atspindima žymiausio visų laikų Šiaulių fabrikanto Ch. Frenkelio fabriko istorija.
Visi Žydų kultūros paveldo dienų renginiai yra nemokami, tačiau būtina registracija. Daugiau informacijos.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė