Nuo rugsėjo Lietuvos mokyklose pradedami mokinių mainai (0)

Nuo rugsėjo Lietuvos mokyklose pradedama įgyvendinti viena iš „Mokymosi visą gyvenimą programos“ veiklų – Comenius individualus mokinių mobilumas. Veiklos tikslas – galimybė mokiniui pasimokyti kitos šalies mokykloje arba mokytis kartu su bendraamžiu, atvykusiu iš kitos šalies. Šiais metais mokinių mainus vykdys 8 mokyklos: Alytaus Dzūkijos pagrindinė mokykla, Alytaus Putinų gimnazija, Druskininkų „Atgimimo“ pagrindinė mokykla, Kauno Jono Jablonskio gimnazija, Kauno Varpo gimnazija, Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazija, Panevėžio Kazio Paltaroko gimnazija ir Prienų „Žiburio“ gimnazija.

Penkiolika mokinių mokytis svetur išvyksta jau rugsėjo mėn., dar 11 vyks nuo 2013 m. sausio mėn. Iš viso 26 Lietuvos mokiniai mokysis Belgijos, Danijos, Italijos, Ispanijos ir Prancūzijos mokyklose. Į Lietuvos mokyklas iš Belgijos, Italijos, Ispanijos ir Prancūzijos atvyksta net 17 moksleivių. Planuojama, kad mokslas priimančioje mokykloje vidutiniškai truks 3–5 mėnesius.

Palyginti: penkis kartus daugiau gyventojų turinti Olandija šiais metais į savo mokyklas priims 12 mokinių, į svečias šalis išleis 19, o mūsų kaimynai latviai priims 10 ir išleis 12 mokinių. „Esu tikra, kad šioje programoje dalyvaujantys moksleiviai grįš labiau motyvuoti, tolerantiškesni, gebantys priimti skirtumus, analizuoti save ir aplinką“, – teigia Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė.

Comenius individualaus mokinių mobilumo veiklą Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Ši veikla yra „Mokymosi visą gyvenimą programos“ dalis, kuri finansuojama Europos Sąjungos lėšomis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė