JTO: Reikia sunaikinti Europos šalių „homogeniškumą“ (25)

Peteris Saterlendas

Peteris Saterlendas

Piteris Saterlendas (Peter Sutherland) Jungtinės Karalystės lordams pareiškė, kad daugelio ES valstybių būsima gerovė priklausys nuo to, ar jos taps multikultūrinėmis. Jis taip pat užsiminė, kad Jungtinės Karalystės vyriausybės vykdoma imigracijos politika nesiremia tarptautine teise. Tokius pareiškimus jis padarė, kuomet buvo apklausinėjamas Lordų rūmų ES vidaus reikalų pakomitetyje, tiriančiame globalią migraciją.

Saterlendas, kuris yra „Goldman Sachs International“ neoficialusis pirmininkas ir buvęs naftos milžinės BP pirmininkas, vadovauja Pasauliniam migracijos ir plėtros forumui, kuriame politinėmis idėjomis dalinasi 160 valstybių atstovai.

Lordų rūmų komitetui jis pareiškė, kad migracija kai kuriose ES tautose būtų „lemiama varomoji jėga ekonominiam augimui“, „kad ir kaip sudėtinga būtų tuo įtikinti šių valstybių gyventojus.“

„Atviresnės“

Senstanti arba mažėjanti vietos populiacija tokiose šalyse kaip Vokietija arba pietinės ES šalys, buvo „pagrindinis argumentas (aš dvejoju naudoti žodį, kadangi žmonės užsipuolė jį) multikultūrinių valstybių vystymuisi“, – pridūrė jis.

„Neįmanoma tikėtis, kad toks homogeniškumo laipsnis, kurį turi omenyje oponentai, gali išlikti, kadangi valstybės turi tapti atviresnėmis, kai kalbame apie jose gyvenančius žmones. Kaip ir parodė Jungtinės Karalystės atvejis.“

Jungtinių Tautų specialiojo atstovo migracijos klausimams taip pat buvo klausinėjama apie tai, ką Europos Sąjunga turi daryti dėl duomenų iš Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos, rodančių, kad užimtumo rodikliai tarp migrantų yra aukštesni JAV ir Australijoje nei ES šalyse.

Komitetui jis pareiškė: „Jungtinės Valstijos, arba Australija ir Naujoji Zelandija – tai migrantų visuomenės, todėl jos lengviau įtraukia kitos kilmės žmones nei mes, vis dar puoselėjantys savo homogeniškumo ir išskirtinumo iš kitų jausmą.“ „Ir, mano požiūriu, būtent tai Europos Sąjunga turėtų iš visų jėgų stengtis pakirsti.“

Neseniai vesdamas paskaitą Londono ekonomikos mokykloje (kuriai, be kita ko, pirmininkauja), Sutherlandas įrodinėjo, kad įvyko „poslinkis nuo valstybių, besirenkančių migrantus, prie migrantų, besirenkančių valstybes“, ir kad Europos Sąjungos pajėgumui konkuruoti „pasauliniame lygmenyje“ iškilo pavojus.

„Jokio pateisinimo“

Kalbėdamas Lordų komitetui, jis ragino ES valstybes-nares artimiau bendradarbiauti migracijos politikos srityje ir gynė globalų požiūrį į šį klausimą, kritikuodamas Jungtinės Karalystės vyriausybės bandymą sumažinti bendrą migraciją nuo jos dabartinio lygmens iki „dešimčių tūkstančių“ per metus, tam panaudojant vizų apribojimus.

Britų aukštojo švietimo vadovai nori, kad užsienio studentai iš šalių, esančių už ES ribų, būtų išskirti iš migracijos statistikos ir teigė, kad vizų apribojimai, įvesti siekiant padėti vyriausybei pasiekti jos tikslus, pakenks Britanijos ekonominiam konkurencingumui.

Tačiau imigracijos ministras Demianas Grynas (Green) pareiškė, kad užsienio studentų išskyrimas prilygtų duomenų klastojimui, ir kad dabartinis skaičiavimo metodas buvo patvirtintas Jungtinių Tautų.

Komiteto pirmininkas lordas Hanis (Hannay), nepriklausomas peras ir buvęs Britanijos ambasadorius Jungtinėse Tautose, nurodė, jog Gryno teiginys, kad JT pritaria studentų itraukimui į migrantų statistiką, „iš tiesų neturi jokio pagrindo – tai nėra tarptautinės teisės sritis.“

Saterlendas, buvęs Airijos generalinis prokuroras, pritarė, sakydamas: „Visiškai ne. Tai visiškai nesuteikia jokio pateisinimo tai pozicijai, apie kurią jie kalba.“

„Jungtinės Karalystės parama“

Jis pareiškė, kad tokia politika sukeltų pavojų Britanijos kaip „tolerantiškos, atviros visuomenės“ tradicinei reputacijai ir būtų „smarkiai žalinga“ jos aukštojo mokslo sektoriui tiek finansiškai, tiek intelektualiai.

„Labai svarbu, kad mes tiek potencialiems didžiausių gabumų studentams, tiek akademiniam personalui nenusiųstume žinutės, kad ši šalis kuria nors prasme suteikia nepalankią aplinką vizai ar bet kokiems kitiems reikalingiems leidimams gauti… ir aš bijau, kad tokia politika būtent tokią žinutę ir nusiųstų.”

Saterlendas, kuris yra dalyvavęs Bilderbergo grupės (aukščiausio lygmens tarptautinio tinklo organizacijos, kuri dažnai kritikuojama dėl įtariamo veiklos slaptumo) susirinkimuose, paragino ES valstybes nustoti kliudyti „aukštos kvalifikacijos“ migrantams, teigdamas, kad „pačiame pagrindiniame lygmenyje asmenys privalo turėti laisvę pasirinkti“, ar atvykti studijuoti arba dirbti į kitą šalį.

Saterlendas taip pat informavo lordus apie Pasaulinio migracijos ir plėtros forumo planus ateinančioje metinėje konferencijoje Mauricijuje lapkritį, pridurdamas: „Jungtinė Karalystė labai konstruktyviai įsitraukė į visą šį procesą nuo pat pradžios ir labai palaiko mane asmeniškai.“ Kuomet buvo paklaustas, kiek Jungtinė Karalystė prisidėjo prie einamųjų forumo išlaidų padengimo per šešerius jo gyvavimo metus, jis atsakė, kad tai buvo palyginti maža suma „dešimčių tūkstančių“ ribose.

BBC

Kategorijos: Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė