Lietingas rugpjūtis menkina rekordiškai didelį grūdų derlių (0)

Efoto.lt nuotr.

Efoto.lt nuotr.

Dar javams nesubrendus Lietuvos ūkininkai prognozavo gausų šiųmetį derlių, tačiau permainingi rugpjūčio orai ne tik stabdo javapjūtės darbus, bet ir blogina grūdų kokybę.

Kaip teigia supirkėjai, kol kas iš į elevatorius ir supirkimo punktus pristatytų kviečių tik maždaug ketvirtadalis atitinka aukščiausius maistinių grūdų reikalavimus.

Jei užsitęs lietingi orai, prastos kokybės grūdų bus tik daugiau. Kita problema – perpildyti aruodai. Tenka dalį derliaus laikyti laukuose, o tai dar labiau menkina grūdų kokybę.

Nuo grūdų kokybės priklauso žemdirbių pajamos. Štai skirtumas tarp ekstra ir antros klasės kviečių tonos kali skirtis 50 – 80 litų. Dar daugiau nuostolių augintojai patirs, jei grūdai bus pripažinti pašariniais.

Kaip praneša „grain.lt“ didžiausias kainas siūlo supirkėjas „Agrosfera“. Už aukščiausios klasės kviečių toną siūlo 805 litus, o pačios prasčiausios, ketvirtos klasės, grūdus tik 680 litų.

Efoto.lt nuotr.

Efoto.lt nuotr.

Rugius brangiausi pirko „Agrorodeo“ firma, kuri už 1 klasės žiemkenčius siūlė 575 litus už toną, o antros klasės 55 litais pigiau.

Nuo derliaus kokybės priklausys, ar kepant gerai iškils ruginė duona, o kuo daugiau kviečių grūduose baltymų ir glitimo, tuo pyragai puresni ir baltesni.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė