15-tą kartą Mėnuo Juodaragis sukvietė gentainius kerinčiam muzikos ir kultūros pokyliui (nuotraukos, video) (2)

MJR XV buvo skirtas paukščiams | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

MJR XV buvo skirtas paukščiams | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Penkioliktasis baltų kultūros ir alternatyvios muzikos festivalis „Mėnuo Juodaragis“ (MJR) pristatantis pagoniškosios tradicijos palikimą, neo-folkloro kryptis ir post-moderniosios kūrybos avangardą iš kosminio kiaušinio išsirito, kaip lemta, paskutinį vasaros savaitgalį, sukviesdamas visus gentainius kerinčiam muzikos ir kultūros pokyliui į jaukiais namais tapusią pasakišką Zaraso salą. Šių metų MJR pagrindine tema pasirinko paukščius.

Šventė kaip jau tapo įprasta buvo pradėta protėvių apeigomis skirtomis baltų Dievams. Lietuvos Romuvos Krivis Jonas Trinkūnas ir Romuvos apeigų grupė „Kūlgrinda“ prie seno galingo ąžuolo uždegė aukurą ir po apeigų ir maldų Dievams paskelbė jog šventė Zaraso saloje yra atidarytą.

Šeštadienis, kaip įprasta, tapo svarbiausia ir turiningiausia diena. Nuo pat ryto kiekvienas galėjo išsirinkti savo širdžiai mielą užsiėmimą: kas važiuoti autobusu į Birvėtos tvenkinius stebėti paukščių su Lietuvos ornitologų draugija, kas riedėti pažintiniu žygiu dviračiais, kas leisti į pažintinį žygį pėsčiomis su Tadu Šidiškiu, po Zarasus ir apylinkes.

Likusieji saloje galėjo varžytis futbolo turnyre, dairytis po amatų kiemelį, bendrauti su ornitologais, akiratį praplėsti su etnologe G.Kadžyte, klausytis V.Povilionio, A.Klovos, J.Miškinio, D.Razausko ir kitų žymių žmonių pasakojimų, susijusių su paukščiais.

Vakarinės dalies labiausiai laukė mažieji – juos užbūrė V.V.Landsbergis, o palapinėje nesutilpo visi norintieji išgirsti jiems skirtų dainelių.

Prie didžiosios scenos vakaro vinimis tapo  V.Povilionienė su „Blezdinga“ ir Lietuvos Lietuvos kariuomenės orkestru bei Andriaus Mamantovo koncertas, kuris išjudino ir labiausiai sustingusius.

Didžiausia šių metų „Mėnesio Juodaragio“ staigmena tapo kartu su airių „pagan“ metalo grupė „Cruachan“ scenoje pasirodžiusi ir dainavusi lietuvė „Kūlgrindos“ narė Vėtra Trinkūnaitė. Gausus žiūrovų būrys skandavo ne airių grupės, o Vėtros Trinkūnaitės vardą.

Dar vidurvasaryje „Mėnuo Juodaragis“ rengėjams airių grupės „Cruachan“ vadovai išsakė pageidavimą, kad su jais kartu galėtų sudainuoti lietuvių atstovas.

MJR rengėjai „Cruachan“ išsiuntė apie 20 dainininkų įrašų iš kurių airiai išsirinko antrakursę studentę romuvę Vėtrą. Mergina per mėnesį išmoko visas grupės dainas ir nuostabiai pasirodė kartu us airių metalistais.

Visko ir nesuminėsi ką buvo galima pamatyti, išgirsti, pajausti ir suprasti. Džiugino puiki, draugiška ir, kas retoka šiomis dienomis, blaivi atmosfera.

Nesuspėjusieji ar negalėjusieji dalyvauti lai nenusimena – kitąmet Mėnuo Juodaragis sugrįš atjaunėjęs ir dar galingesnis.

Dr. Dainiaus Razausko paskaita „Dievo paukštis“:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė