Sintautai paskutinį vasaros savaitgalį kviečia į 450 metų jubiliejų bei dainuojančio fontano atidarymą (0)

Sintautai | sintautai.eu nuotr.

Sintautai | sintautai.eu nuotr.

Rugpjūčio 25 – 26 dienomis Sintautų miestelis Šakių rajone  kviečia kartu paminėti 450 metų mietelio įkūrimo jubiliejų. Ta proga visus suburs jau antrasis pasaulio sintautiečių suvažiavimas kuris prasidės rupjūčio 25 d. 10 valandą moksline konferencija atnaujintame Sintautų kultūros centre.

Čia veiks parodos „Sintautiečių menininkų darbai“ ir „Sintautai mene“, o naujai įrengtoje parko prekybinėje zonoje ir atnaujintoje senojoje Sintautų mokykloje šurmuliuos Sintautų verslo dienos dalyviai.

13.30 val. prasidės tarptautinio tapytojų plenero „SINTAUTAI 450“ darbų parodos atidarymas.

14 val. pristatomas Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos finansuotas Sintautų kultūrinis – rekreacinis parkas.

16 val. buvusius mokinius į susitikimą kviečia Sintautų mokykla, kartu pristatydama ir knygų parodą „Sintautai ir sintautiečiai“. Čia bus galima susipažinti ir su baigiama statyti Sintautų mokyklos sporto sale. Sintautiečius ir jų svečius linksmins tradicinės muzikos kapela „Nalšia“, merginų grupė „ Roxy five“, bus klausomasi Haroldo bei lietuvių ir lenkų muzikinio plenero suburto kolektyvo muzikavimo.

Nuo 17 val. karaliaus rokas. Jau antrasis roko festivalis „SINTA II“ atidarydamas renginį pristato Italijos grupę „Hatetyler“ , lenkų „Wicked side“ ir „Sinhesd“, Rusijos „The sloe“, „Soulrise“ ir „Zavodnoj apelsin“ bei lietuvius „Nekkralai“, „Triple slasch“ ir „Movo“.

22.30 val. numatoma pristatyti grojančius ir šokančius Sintautų parko fontanus, o festivalį vainikuos lietuviškojo roko grandai – grupė „Piligrimas“.

Šventės akcentu, regis, galima laikyti šeštadienio vakare numatytą dainuojančio fontano, kurį puoš trys dobiliukai – Sintautų herbo ženklai – atidarymą. Beje, fontanas jau buvo išbandytas trečiadienį. Kodėl Sintautai jubiliejų žymi taip pompastiškai – pasaulio sintautiečių suvažiavimu?

„Senokai pastebėjome, kad į miestelį neretai atvyksta svetur išvykusių gyventi žmonių, pagalvojom, kad reikėtų rasti laiką, kai Sintautų žmonės galėtų susirinkti visi kartu. Gera proga tam – miestelio jubiliejai. Minint 440 metų jubiliejų vyko pirmasis pasaulio sintautiečių suvažiavimas, o pažymint 450 metų jubiliejų – antrasis“, – sakė Sintautų seniūnijos seniūnas Kęstutis Birbilas ir sintautietis, Šakių rajono savivaldybės Regioninės plėtros skyriaus vedėjas Vitas Girdauskas. Pasak jų, antrajame pasaulio sintautiečių suvažiavime bus iš JAV, Airijos, Vokietijos ir Lenkijos atvykusių žmonių, kurie savo gimtine vadina Sintautus.

Sintautų bendruomenės aktyvistai tikisi parengti ir pasaulio sintautiečių registrą, kuriame būtų informacijos apie įvairiose pasaulio šalyse gyvenančius iš čia kilusius žmones. Apie Sintautuose ir greta jų gyvenančius žmones nemažai informacijos galima rasti miestelio internetinėje svetainėje ir Sintautų bendruomenės svetainėje, na o jaunimui – facebooke.

Kas yra ta gimtinė?

Šia tema ne tik bus daug kalbama antrajame pasaulio sintautiečių suvažiavime, ji nagrinėjama ir ką tik išleistame poezijos almanache „Mano Sintautai“ (jame 23 autoriai pateikia po vieną eilėraštį apie Sintautus, o kitą – bet kokį, kurį labiausiai norėjo pristatyti kraštiečiams) bei knygoje „Aš – sintautietis“, pristatančioje 272 Sintautų seniūnijos gyventojus ir 17 joje veikiančių organizacijų. Joje skaitome ne žymių poetų, bet šios seniūnijos žmonių mintis ir kūrybą, kurios nerasime kitose knygose ir almanachuose – pasak Sintautų kultūros centro direktorės Laimos Girdauskienės ir miestelio jaunimo klubo „Penta“ projektų vadovės Vidos Čeplevičienės, toks ir buvo šių leidinių tikslas.

Renginiai tęsis ir spalio mėnesį

Na, o renginiai Sintautų miestelio 450 metų jubiliejui šį paskutinį vasaros savaitgalį dar nesibaigs – spalio mėnesį vyks kroso varžybos Kęstučio Orento, nuo šio krašto kilusio žymaus lengvaatlečio, daug kartų gerinusio šalies ir Sovietų Sąjungos 3000, 5000 ir 10000 m kliūtinio bėgimo rekordus, taurei laimėti, lapkričio mėnesį – sakralinės muzikos festivalis „Giesmė-2012“, filmo apie Sintautus pristatymas.

Dar šiais metais bus išleista ir solidi monografija „Sintautai“, pasakojanti apie šio miestelio istoriją nuo seniausių laikų. Kitąmet tikimasi pastatyti ir paminklą poetui Pranui Vaičaičiui.

Pasak sintautiečio V. Girdausko, kiekvienas toks įvykis – tarsi akmenukas, kurį įmetus nusirita bangos į visas puses, paskatindamos naują veiklą, naujus sumanymus.

Šventinė Programa:

Rugpjūčio 25 diena

09 00 Parodos „Sintautiečių menininkų darbai“ ir „Sintautai mene“

Sintautų verslo diena

09 00 Dalyvių ir svečių registracija
10 00 II Pasaulio sintautiečių suvažiavimo atidarymas
10 15 Mokslinė konferencija „Sintautai 450“
12 00 Poezijos almanacho „Mano Sintautai“ pristatymas
12 15 Knygos „Aš sintautietis“ pristatymas
12 30 Merginų grupė „Roxy five“
13 30 Menininkų  plenero „Sintautai 450“ darbų parodos atidarymas
14 00 Sintautų kultūrinio rekreacinio parko atidarymas
14 30 Tradicinės muzikos kapela „Nalšia“
15 30 Dainuojamosios poezijos konkursas „Dainuoju Sintautams“
16 00 Sintautų mokyklos mokinių susitikimai. Parodos „Sintautai ir sintautiečiai“.  Atidarymas Sintautų mokykloje.
16 30 Projekto „Sintautai-GOLDAP 2“ muzikos plenero dalyvių koncertas
17 00 Roko festivalis SINTA II Grupė „Hatetyler“ (Italija)
17 45 Roko festivalis SINTA II Grupių „The sloe“ (Rusija), „Sinhead“ (Lenkija), „Nekkralai“  (Lietuva), konkursas I dalis
19 00 Roko festivalis SINTA II Grupė „Wicked side“ (Lenkija)
19 45 Haroldo koncertas
20 30 Roko festivalis SINTA II   Grupių „Triple slach“ (Lietuva), „Zavadnoj apelsin“ (Rusija), „Soulrise“ (Rusija) konkursas II dalis
21 45 Roko festivalis SINTA II Grupė „Movo“ (Lietuva)
22 30 Grojantys Sintautų fontanai
23 00 Roko festivalis SINTA II Grupė „Piligrimas“ (Lietuva)
00 00 Šventiniai fejerverkai

00 15 „Sidabrinės Gervės“ naktis:

Filmas „Ryba“,rež. V. Dambrauskas, S. Aškelavičienė, M. Drakšas.
Kino filmas „Tadas Blinda. Pradžia“ rež. D.Ulvydas

Mokslinė konferencija „SINTAUTAI 450“

(Moderatorius V.Girdauskas)

10 15 Sveikinimai –  D. Januta (Kalifornija, JAV); P. Jonušas („Versmės“leidykla).
10 25 V. Girininkienė „Sintautai istorijos vingiuose
10 45 K. Birbilas „Sintautų seniūnija šiandien“
11 00 Diskusija. „Sintautai – problemos ir galimybės. Pasaulio sintautiečių žvilgsnis
11 30 V. Staniulis „Paminklas poetui Pranui Vaičaičiui“
11 45 Monografijos „Sintautai“ pristatymas

Rugpjūčio 26 diena

10 00 Šv. Mišios už senojo Sintautų valsčiaus gyventojus
12 00 Šv. Baltramiejaus atlaidai
14 00 Sintautiečių susitikimas sporto aikštelėje. Krepšinis 3×3

Parengta pgl. organizatorių bei Delfi.lt informaciją.

Kategorijos: Kultūra, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė