D.Grybauskaitė: Senieji amatai – gyvos istorijos pamokos (0)

lrp.lt nuotr.

lrp.lt nuotr.

Rugpjūčio 24 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi sostinės Rotušės aikštėje šurmuliuojančioje istorinėje Šv. Baltramiejaus amatų mugėje. Jau ketvirtą kartą rengiamoje mugėje atgaivinti ir rekonstruoti Renesanso epochos miesto amatai, menai ir amatininkų cechų tradicijos.

„Lietuviai nuo seno garsėjo darbštumu, amatais ir savo dirbinių kokybe. Atgaivinti ir puoselėjami senieji amatai ne tik prisideda prie paveldo išsaugojimo. Tai – gyvos pamokos miesto svečiams, turistams, jaunajai kartai, padedančios geriau pažinti ir įsivaizduoti šalies istoriją, kultūrą, skatinančios kūrybiškumą ir išradingumą“, – sakė šalies vadovė.

Prezidentė stebėjo įvairiausių amatininkų – puodžių, juvelyrų, knygrišių, kalvių, audėjų, odminių, drožėjų – darbą, apžiūrėjo ir įsigijo jų gaminamos produkcijos.

lrp.lt nuotr.

lrp.lt nuotr.

Šių metų mugė skirta Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Jogailos 1387 m. Merkinėje išduotos privilegijos, kuria Vilniaus miestui buvo suteiktos Magdeburgo teisės, 625-osioms metinėms paminėti.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Šventės | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė