Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ Lietuvai priminė Baltijos kelio dvasią (nuotraukos, video, dokumentai) (19)

Baltijos keliu 2012 | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Baltijos keliu 2012 | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Rugpjūčio 23 d. Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ žygio dalyviai automobilių vilkstine keliavo Baltijos keliu nuo Vilniaus Katedros aikštės iki Lietuvos-Latvijos pasienyje esančio Saločių-Grenctalės pasienio punkto taip paminėdami lietuvių, latvių ir estų tautų lygiai prieš 23-jus metus atliktą nepakartojamą žygdarbį.

Pakeliui buvo sustota Ukmergėje, Panevėžyje, Pasvalyje. Sustojimo vietose buvo surengti trumpi mitingai kuriuose pasisakė vietos valdžios atstovai, Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ nariai, Nepriklausomybės Akto signatarai, sąjūdininkai.

Virš susirinkusiųjų galvų kaip ir prieš 23 metus ratus suko ir gėles barstė lėktuvai tarp kurių buvo ir AN2 skridęs Baltijos keliu ir 1989-siais. Virš Ukmergės su šiuo istoriniu AN2 vėl praskrido ir pirmajame Baltijos kelyje skridę Petras Beta bei jo žmona Irena Beitienė.

Lietuvos aeroklubo prezidentas Jonas Mažintas papasakojo kaip buvo rengiamas ir kaip vyko  lėktuvų skrydis virš Baltijos kelio 1989-aisiais. Tuo metu pirmąjį AN-2, populiariai vadinamą „antonu“, pilotavo Vytautas Tamošiūnas, Petras Beta, gėles mėtė parašiutininkas Povilas Keserauskas. Piloto Petro žmona Irena vertėjavo ten buvusiems užsienio žurnalistams, kurie visas žinias ir perdavė plačiajam pasauliui. Antrąjį lėktuvą AN-2, taip pat skraidinusį žurnalistus ir gėles pilotavo Kazimieras Šalčius, Audrius Jonušas ir jau anapilin iškeliavęs Algis Virbickas.

Visur žygio dalyvius šiltai sutiko vietos valdžios atstovai bei patriotiškai nusiteikę gyventojai. Mažesnėse gyvenvietėse ir pakelėse žmonės su gėlėmis, šypsenomis ir rankų mostais sveikino Baltijos kelio žygio dalyvius. Kai kur palei kelią automobilių vilkstinės laukė didesni žmonių susibūrimai su gėlėmis ir vėliavomis. Vyresnio amžiaus žmonės buvo atsivedę vaikus. Jautėsi pakili nuotaika.

Vakare vėliavomis pasipuošusiai automobilių vilkstinei įveikus lietuviškąją Baltijos kelio dalį ir atvykus į Saločių pasienio punktą įvyko Lietuvos ir Latvijos delegacijų susitikimas. Prie restorano „Pasienis“ šalia magistralės Via Baltica buvo užkurtas šventinis laužas apie kurį susibūrę žygio dalyvius sveikino Latvijos nepriklausomybės akto signatarų klubo prezidentas Juris Karlsonis (Juris Karlsons), buvęs Tautos fronto lyderis Dainis Ivanis (Dainis Ivans), signataras Nacionalinio susivienijimo „Visu Latvijai/TB/LNNK“ atstovas Voldemaras Krustinis (Voldemars Krustinš) ir kiti politikai ir visuomenės veikėjai.

Po iškilmingų kalbų apie Baltijos kelią suvienijusį 3 Sovietų sąjungos pavergtas Baltijos tautas, apie Lietuvių ir Latvių tautų draugystę, bendradarbiavimą ir būtinybę stiprinti abipusius ryšius, buvo paskelbti ir iškilmingai pasirašyti du svarbūs dokumentai: Latvijos ir Lietuvos vienybės deklaracija ir Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“  ir Nacionalinios susivienijimo „Visu Latvijai/TB/LNNK“ komunikatas.

Baltijos kelio metinių minėjimo šventę vainikavo „BALTŲ VAKARONĖ“. Kas tik norėjo ir turėjo jėgų galėjo išsišokti skambant kojas kilnojančiai ir uždegančiai liaudiškai muzikai.

Nacionalinį susivienijimą „Už Lietuvą Lietuvoje“ sudaro susivienijusios 4 politinės partijos – Tautininkų sąjunga, Centro partija, Socialdemokratų sąjunga, Tautos vienybės sąjunga bei visuomenininkai buvę Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nariai, Nepriklausomybės Akto signatarai.

Nors šis jungtinis politinis darinys susikūrė prieš šių metų Seimo rinkimus ir žada juose dalyvauti bendru koaliciniu sąrašu, tačiau pasak Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ Politinės tarybos pirmininko, Seimo nario Gintaro Songailos „Už Lietuvą Lietuvoje“ susikūrė, ne tik tam, kad eitų į 2012-ųjų metų Seimo rinkimus, bet ir, „kad vykdytų bendrą politiką siekdamas įgyvendinti šio susivienijimo suformuluotus svarbiausius programinius uždavinius“.

Pagal Seimo rinkimų įstatymą, koalicijoms per rinkimus reikia įveikti 7 proc. ribą. Partijoms, rinkimuose dalyvaujančioms savarankiškai, numatyta mažesnė 5 proc. riba.

Žygio akimirkos Vytauto Daraškevičiaus nuotraukose:

httpv://youtu.be/XTv55Yt-yCw

httpv://youtu.be/FDB2W2yEtBM

httpv://youtu.be/K8gJ7UrBoeM

httpv://youtu.be/7M1p0UbwJeQ

httpv://youtu.be/JVU8_B26O9Q

httpv://youtu.be/PnSK2HMKiVY

httpv://youtu.be/HwdJmm3k8aM

httpv://youtu.be/NCAoQ200dHY

httpv://youtu.be/ZERPmieQgYY

Žygio akimirkos Jono Vaiškūno nuotraukose:

Rimo Pakerio nuotraukos iš lėktuvo:

httpv://youtu.be/NnNFJAWe_SE

Kategorijos: Kultūra, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė