Rambyno kaimynystėje įkurtas naujas Mažosios Lietuvos kultūros židinys (0)

N.Levkovskajos nuotr.

N.Levkovskajos nuotr.

Istorinėje Bitėnų kaimo sodyboje, prie pat Nemuno upės kranto ir visai netoli Rambyno kalno duris atvers Rambyno regioninio parko Lankytojų centras. Čia nuo praeito amžiaus trečio dešimtmečio vidurio iki antrojo pasaulinio karo veikė G. Volbergo restoranas. Rekonstravus sovietmečiu pastatytą sodybos ūkinį pastatą tvartą-daržinę 2001 metais įsikūrė Rambyno regioninio parko direkcija. Mažosios Lietuvos krašto ūkinį pastatą primenančiame pastate, su 120 kv. m. mansarda, veiks parko vertybių ekspozicija. Ekspozicija lankytojus supažindins su išskirtinėmis Rambyno regioninio parko vertybėmis bei galimybėmis pažinti krašto gamtos ir kultūros paveldą.

„Pirmajame pastato aukšte įrengta renginiams skirta erdvė. Ji turėtų tapti puikia vieta direkcijos renginiams, jaukiems vietinių gyventojų susibūrimams, mokslininkams pristatantiems savo atradimus, o krašto menininkams kūrinius apie Rambyną ir jo apylinkes. Salė pritaikyta ir parodoms. Nuoširdžiai tikimės, kad dailininkams irgi ši erdvė patiks ir jie noriai rengs savo parodas po mūsų stogu.

Suremontavus nenaudojamas patalpas pagrindiniame seniausiame sodybos pastate, įrengta klasė jauniesiems parko gyventojams ir svečiams. Čia turėtų vykti edukacinė veikla. Svajojame apie Gamtos – kultūros mokyklą“ – sakė Rambyno regioninio parko direktorė Diana Milašauskienė.

Rambyno Lankytojų centras turėtų tapti nauju Mažosios Lietuvos kultūros ir informacijos židiniu.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė