Lietuvoje inicijuojama parama uždrausti ES kamieninių ląstelių tyrimams (0)

Medicina | doyourpart.com nuotr.

Medicina | doyourpart.com nuotr.

Pirmą kartą Lietuvoje Vyriausioji rinkimų komisija įregistravo akciją rinkti parašus, kad iš Europos Sąjungos biudžeto nebūtų finansuojami žmogaus embrionų kamieninių ląstelių tyrimai. Nors mūsų šalyje tokie tyrimai uždrausti, tikimasi surinkti apie 20 tūkst. parašų.

Be Lietuvos, parašai bus renkami dar vienuolikoje Europos Sąjungos šalių.

Šios iniciatyvos iniciatoriai yra italai. Prieš tokius tyrimus iš viso pasisako 12 šalių, tarp jų ir Lietuva. Tiesa, mūsų šalyje, kaip dar keturiose ES narėse – Lenkijoje, Austrijoje, Slovakijoje ir Airijoje, tyrimai su žmogaus embrionų kamieninėmis ląstelėmis visiškai uždrausti.

ES piliečių iniciatyvos „Vienas iš mūsų“ atstovas Lietuvoje Kęstutis Danielius sako, kad Lietuvoje šie tyrimai yra uždrausti, bet tuo pačiu nori paraginti kitas Europos Sąjungos šalis „susitvarkyti“ ir, kad Lietuva nelieka nuošalyje sprendžiant ši klausimą.

Tokie tyrimai vertinami prieštaringai, nes imant ląsteles iš embrionų, šie yra sunaikinami. Iniciatyvos atstovai siekia, kad embrionas būtų gerbiamas kaip gyvybė, o tyrimai su jais būtų uždrausti visoje Europos Sąjungoje.

Biochemijos instituto atstovai teigia, kad daugelis gyventojų yra klaidinami, kad kamieninės ląstelės gaunamos tik iš embrionų.

„Visuomenė yra klaidinama, kadangi dauguma žmonių žino, kad kamieninė ląstelė – tai tik embrionų kamieninė ląstelė, o mažiau žmonių yra informuoti, kad kiekvienas iš mūsų turime daugybę tų kamieninių ląstelių“, – aiškino VU Biochemijos instituto direktoriaus pavaduotoja Virginija Bukelskienė, o ją cituoja LRT Televizijos laida „Šiandien“.

Kad būtų galima kreiptis į Europos Komisiją, kad ji parengtų arba galvotų apie teisės akto parengimą, reikia ne mažiau kaip 1 mln. ES piliečių iš nemažiau kaip 7 skirtinų. Lietuva prie šio skaičiau tikisi prisidėti bent 20 tūkst. parašų.

Nuo šių metų balandžio 1 d. Europos Sąjungoje įsigaliojo Europos piliečių iniciatyvos reglamentas, kuris nustato ir suteikia Europos Sąjungos piliečiams naują dalyvaujamosios demokratijos priemonę – galimybę vienam milijonui Europos Sąjungos piliečių iš ne mažiau kaip septynių valstybių narių paraginti Europos Komisiją siūlyti teisės aktą Europos Sąjungos kompetencijai priklausančiais klausimais. Piliečių iniciatyva turi būti svarbi ir pagrįsta bei neprieštarauti Europos Sąjungos vertybėms.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė