„Sidabrinės gervės naktys 2012“ atkeliauja į Jonavą (0)

Rugpjūčio 24 dieną, penktadienį, 21.00 val.,„Sidabrinės gervės naktys“ atskris į Jonavą. Susirinkusiesiems ke­tinama parodyti šiais metais Lietu­vos kino ir televizinio kino apdova­nojimuose „Sidabrinė gervė 2012“ triumfavusius arba nominacijoms pristatytus įvairių žanrų lietuvių autorių kūrinius: animacinį filmą „Puntuko akmuo“ (režisierius A.Skučas), dokumentinį kino filmą „Našlai­tynas“ (režisierė A.Griniūtė), trum­pametražį vaidybinį kino filmą „Laikinai“ (režisierė J.Samulionytė) ir ilgametražį vaidybinį kino fil­mą „Tadas Blinda. Pradžia“ (režisierius D.Ulvydas).  

„Šiuolaikiniai lietuviški filmai akivaizdžiai „grįžta į madą“. Be abejo, juos įdomu žiūrėti ir uždarose salėse. Tačiau kino vakarai po atviru dangumi dar žavesni, todėl mes labai tikimės ir visiems linki­me gero oro Jonavoje“, – kalbėjo festivalį „Sidabrinės gervės nak­tys“ rengiančios Lietuvių kino akademijos direktorė Lina Buzelytė.

Šiais metais festivalio vakarus pakaitomis ves aktoriai Andrius Bialobžeskis ir Sandra Dauk­šaitė-Petrulėnė, jau nebe pirmus metus keliaujantys per Lietuvą su „Sidabrinės gervės naktų“ kara­vanu. „Labai smagu matyti, kaip gausiai žmonės renkasi į lietuviš­ko kino vakarus, jeigu oro sąlygos  leidžia, ateina su vaikais, atsineša pledų ir užkandžių. Miela ir šil­ta šitaip vakaroti. Žmonės grįžta prie lietuviško kino, domisi juo, priėję pakalbina aktorius: pagiria ar pasmalsauja, kaip toliau klos­tysis veiksmas seriale“, – pasako­jo S.Daukšaitė-Petrulėnė.

Televizijos seriale „Pasmerk­ti“ išgarsėjusi Sandra neseniai paragavo ir kino aktorės duonos. Pasak jos, tai – visiškai skirtingi dalykai. „Kitokia darbo specifi­ka. Filmuojant kiną viskas vyks­ta gerokai lėčiau, dirba didžiulė komanda, daug įvairiausių pla­nų – stambus, stambesnis“, – fil­mo kūrimo užkulisius praskleidė S.Daukšaitė-Petrulėnė.

„Sidabrinės gervės naktų“ fes­tivalio vakarai yra išskirtiniai jau vien tuo, kad visi norintieji gali tiesiogiai pabendrauti su aktoriais ar kitais filmų kūrėjais, sužinoti, kaip gimė vienas ar kitas šiuolai­kinis kino darbas.

Iš viso šią vasarą „Sidabrinės gervės naktų“ karavanas ketina aplankyti 26 šalies miestus, juose parodyti originaliausius ir aukš­čiausių įvertinimų sulaukusius animacinius, trumpametražius ir ilgametražius dokumentinius bei vaidybinius kino filmus.

httpv://youtu.be/D3HTyDXd_xA

Filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ anonsas

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė