Spaudos konferencijoje pristatytas automobilių žygis Baltijos keliu (tiesioginė transliacija, video) (12)

Baltijos kelias | V.Daraškevičiaus nuotr.

Baltijos kelias | V.Daraškevičiaus nuotr.

Rugpjūčio 22 d, trečiadienį, 10 val. Seimo spaudos konferencijų salėje įvyko Seimo nario Gintaro Songailos spaudos konferencija, skirta paskelbti naujausias žinias apie rugpjūčio 23 d. rengiamą automobilių žygį Baltijos keliu.

Spaudos konferencijoje dalyvavo: Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys akad. Antanas Buračas, Lietuvos aeroklubo prezidentas Jonas Mažintas, Lietuvių etninės kultūros draugijos pirmininkė dr. Dalia Urbanavičienė.

J.Mažintas papasakojo apie kartu su automobilių žygiu rengiamą lėktuvų skrydį, priminė kaip buvo surengtas analogiškas lėktuvų skrydis Baltijos keliu prieš 23 metus.  Dr. D.Urbanavičienė papasakojo apie lietuviškų ir latviškų tradicinių šokių pamokas, kurios rugpjūčio 23 d. bus surengtos ties siena su Latvija. Buvo pateikta daugiau žinių apie Baltijos kelio minėjimo dalyvius iš Latvijos.

Apie ketinimą Baltijos kelio metinių proga rugpjūčio 23 d. surengti automobilių žygį nuo Vilniaus iki Lietuvos-Latvijos pasienio šių metų rugpjūčio 17 d. paskelbė Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“.

Planuojama, kad rugpjūčio 23 d., 13.30 val. automobilių kolona pajudės iš Vilniaus į Ukmergę. Automobilių kolona Vilniuje prasidės ties Arsenalo ir Vrublevskio gatvių sankryža. Kolona apjuos Katedros aikštę iki Pilies gatvės.

Žygio rengėjai praneša, kad norintys dalyvauti žygyje dėl dalyvavimo aplinkybių, žinių gali gauti pas šiuos žygio koordinatorius:

Vilniuje: Eugenijus Skrupskelis, 8-62087806, augissk[@]yahoo.com
Ukmergėje: Audra Uselienė, 698 15607, audra.useliene[@]gmail.com
Panevėžyje: Alfonsas Lupeikis 8-663 71510, alfonsas.lupeikis[@]gmail.com
Pasvalyje: Donatas Golubevas 8-647 32826
Saločiuose: Birutė Valionytė, 8-699 15763
Del folklorinių ansamblių ir šokių: Dalia Urbanavičienė 8-699 04237, daliau[@]gmail.com

Alkas.lt tiesioginė spaudos konferencijos transliacija vyks ČIA ir čia (tiesioginė transliacija baigta, dabar žiūrėkite vaizdo įrašą):

 Spaudos konferencijos įrašas aukštesne vaizdo kokybe:

httpv://youtu.be/2Hs6mOLe370

Papildyta  rugpjūčio 22 d. 13.55 val.

Po spaudos konferencijos Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ išplatino šį pranešimą:

Šiandien Seime įvyko Seimo nario, Tautininkų sąjungos pirmininko Gintaro Songailos sukviesta spaudos konferencija, kurioje dalyvavo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys akademikas Antanas Buračas, Lietuvių etninės kultūros draugijos pirmininkė dr. Dalia Urbanavičienė, Lietuvos aeroklubo prezidentas Jonas Mažintas. Konferencijoje taip pat pasisakė Nepriklausomybės akto signataras R.Ozolas, Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas Seimo narys Rytas Kupčinskas. Konferencijoje buvo išsamiai pristatytas Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ rugpjūčio 23 d. rengiamas simbolinis automobilių žygis Baltijos keliui atminti.

Rytoj, rugpjūčio 23 d. 13.00 val. žygio dalyvių automobilių kolona renkasi Vilniuje, Katedros aikštėje (kolonos galas Šventaragio gatvėje prie Pilies gatvės; kolona kaip juosta apjuos Katedros aikštę).

Automobilių žygis pasieks Ukmergę apie 15.00 val., kur trumpai sustos prie Nepriklausomybės paminklo Kęstučio aikštėje, kur jį pasitiks Ukmergės rajono meras Algirdas Kopūstas. Ukmergėje, kaip ir prieš 23 metus ore žygio dalyvius pasveikins lėktuvai, kurie lydės žygio dalyvius Baltijos keliu, pabarstys gėlių taip pat Panevėžyje ir Pasvalyje. Lietuvos aeroklubo prezidentas Jonas Mažintas informavo apie pilotus, kurie prieš 23 metus dalyvavo Baltijos kelyje ir dabar dalyvaus Baltijos kelio atminimo akcijoje.

17 val. žygio dalyviai pasieks Panevėžį, kur trumpai sustos Laisvės aikštėje prie Panevėžio dramos teatro.

18.30 val. žygis pasieks Pasvalį, kur Vytauto aikštėje prie bažnyčios Pasvalio meras Gintautas Gegužinskas ir kiti pasvaliečiai pasveikins žygio dalyvius.

19.30 val. žygis pasieks Saločius, kur prie restorano „Pasienis“ įvyks susitikimas su Latvijos delegacija, kurioje dalyvaus Latvijos Nepriklausomybės akto signataro klubo prezidentas Juris Karlsonis (Juris Karlsons), buvęs Tautos fronto lyderis Dainis Ivanis (Dainis Ivans), signataras Nacionalinio susivienijimo „Visu Latvijai/TB/LNNK“ atstovas Voldemaras Krustinis (Voldemars Krustinš) ir kiti. Dalia Urbanavičienė informavo, kad vakaronės metu žygio dalyviai mokysis latvių ir lietuvių tradicinių šokių; susitikimo dalyvius į vakaronę įtrauks Pasvalio rajono Raubonių kaimo folkloro ansamblis.

Akademikas Antanas Buračas pažymėjo, kad Baltijos kelias turėjo milžinišką istorinę reikšmę, tai buvo trijų tautų valios pareiškimas atgauti savo valstybes, tai buvo vertybinis latvių, lietuvių ir estų tautų susivienijimas. Tautinės vertybės, vienybės dvasia, kurios ryškiausiai pasireiškė kaip tik per Baltijos kelią, yra labai svarbios ir šiandien, kai mūsų valstybės kūną ėda korupcija, kai vis menkėja piliečių galimybės kartu nuveikti visai valstybei reikšmingus darbus, didėja socialinė atskirtis.

J.Mažinstas pabrėžė, kad daugelis Lietuvos piliečių, nepaisant nusivylimo nuotaikų, ir šiandien ištikimi Baltijos kelio dvasiai, tačiau šios dvasios trūksta aukščiausiems valstybinės valdžios ešelonams.

Gintaras Songaila informavo, kad susitikime Saločiuose numatoma priimti bendrą deklaraciją dėl lietuvių ir latvių vienybės stiprinimo.

Romualdas Ozolas pažymėjo, kad žygio dalyviai atkreips Lietuvos valstybės institucijų dėmesį į tai, kad Baltijos kelio paminklai nėra įtraukti į bendrą kompleksą ir valstybės apsaugos programą. Jis taip pat pabrėžė, kad Nacionalinis susivienijimas „Už Lietuvą Lietuvoje“ imsis istorinės analizės, kas, kaip ir kada nutolo nuo Sąjūdžio projektuotos valstybės tikslų ir sieks, kad lietuvių tauta susigrąžintų savo nacionalinę valstybę.

Seimo narys, Lietuvos sąjūdžio pirmininkas Rytas Kupčinskas pasveikino žygio organizatorius ir pakvietė piliečius, kurie nevažiuos Baltijos keliu, aktyviai dalyvauti kituose rugpjūčio 23d. renginiuose, ypač 19.00 val. prie A.Mickevičiaus paminklo.

Papildyta rugpjūčio 22 d. 21.31 val.

Rugpjūčio 23 d. Nacionalinio susivienijimo „Už Lietuvą Lietuvoje“ rengiamo automobilių žygio „Baltijos keliu“ dienotvarkė:

13.00 val. žygio dalyviai renkasi Vilniuje, Katedros aikštėje ir Kaune (vieta bus patikslinta). Kolonos pradžia bus ties Arsenalo ir Vrublevskio gatvių sankryža. Kolona apjuos Katedros aikštę iki Pilies gatvės.

13.30 val. išvažiuojama iš Vilniaus ir apie 15.00 val. pasiekiama Ukmergė, kur trumpai sustojama prie Nepriklausomybės paminklo Kęstučio aikštėje.  Ukmergėje prisijungia žygio dalyviai iš Kauno.

15.00 val. Šiauliuose (vieta bus patikslinta) renkasi žygio dalyvių grupė prisijungsianti prie žygio dalyvių Panevėžyje.

Apie 17.00 val. pasiekiamas Panevėžys, kur trumpai sustojama Laisvės aikštėje prie Panevėžio dramos teatro.  Panevėžyje prisijungia žygio dalyviai iš Šiaulių krašto.

18.45 val. pasiekiamas Pasvalys, kur Vytauto aikštėje prie bažnyčios Pasvalio meras Gintautas Gegužinskas ir kiti pasvaliečiai pasveikins žygio dalyvius.

19.30 val. žygis pasieks Saločius, čia prie restorano „Pasienis“ įvyks susitikimas su Latvijos delegacija, kurioje dalyvaus Latvijos Nepriklausomybės akto signataro klubo prezidentas Juris Karlsonis (Juris Karlsons), buvęs Tautos fronto lyderis Dainis Ivanis (Dainis Ivans), signataras Nacionalinio susivienijimo „Visu Latvijai/TB/LNNK“ atstovas Voldemaras Krustinis (Voldemars Krustinš) ir kiti politikai ir visuomenės veikėjai.

Po 20 val. Įvyks „BALTŲ VAKARONĖ“ (Lietuvos – Latvijos pasienyje, Saločių-Grenctalės pasienio punkte, prie „VIA Baltica“ kelio esančioje kavinėje „Pasienis“).

Taip pat skaitykite:

Lietuvių etninės kultūros draugija po automobilių žygio Baltijos keliu kviečia į baltiška vakarone

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė