Lietuva pristatyta tarptautiniame kultūros festivalyje Karaliaučiuje (0)

Kultūros minist. nuotr.

Kultūros minist. nuotr.

Karaliaučiuje rugpjūčio 14–18 dienomis vykusiame pirmajame tarptautiniame kultūros festivalyje „Territorija Mira“ tarp dešimties užsienio valstybių savo kultūrą ir nacionalinę virtuvę pristatė  ir Lietuva. Festivalį istorinėje Karaliaučiaus širdyje – Imanuelio Kanto saloje – inicijavo Kaliningrado srities kultūros ministerija.

Lietuvą festivalyje atstovavo ir svečius linksmino liaudiškos muzikos kapela iš Vilniaus ,,Gryčia“ (vad. Robertas Petkevičius), kulinarinio paveldo paslaptimis dalijosi lietuviškų patiekalų užeigos ,,Marceliukės klėtis“ savininkas Vytenis Urba, su savo kolega pagaminęs Kėdainių blynų, cepelinų, įvairių žolelių arbatos. Liaudies meistrų, amatų sektoriuje audimo tradicijas demonstravo Kaliningrado srities lietuvių kalbos ir etnokultūros mokytojos su savo auklėtiniais, kurie ne tik audė, bet ir kankliavo, dainavo lietuviškas dainas, šoko.

Pristatydamas dalyvius Lietuvos generalinio konsulato Karaliaučiuje kultūros atašė Romanas Senapėdis pabrėžė kultūrinių ryšių svarbą įtvirtinant geros kaimynystės santykius ir plečiant įvairiapusį bendradarbiavimą.

Festivalio organizatorių teigimu, kasdien festivalyje apsilankė per 5 tūkst. lankytojų. Tikimasi, jog festivalis ,„Territorija Mira“ taps tradiciniu, ryškiu kultūriniu įvykiu Baltijos jūros regione.

Organizatororių nuotr.

Organizatororių nuotr.

Organizatororių nuotr.

Organizatororių nuotr.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė