Disidentai spaudos konferencijoje pristatys kreipimąsi į JAV ir ES šalių vyriausybes dėl N.Venckienės politinio persekiojimo (29)

N.Sadūnaitė, D.Grybauskaitė ir A.Terleckas | Genocid.lt nuotr.

N.Sadūnaitė, D.Grybauskaitė ir A.Terleckas | Genocid.lt nuotr.

Rugpjūčio 22 dieną, 11 val. naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje rengiamoje spaudos konferencijoje bus pristatytas disidentų, žinomų visuomenės veikėjų kreipimasis į visų Europos Sąjungos valstybių ir JAV vyriausybes dėl buvusios teisėjos Neringos Venckienės politinio persekiojimo. Spaudos konferencijoje dalyvaus buvę politiniai kaliniai, disidentai vienuolė Nijolė Sadūnaitė, Lietuvos laisvės lygos vadovas Antanas Terleckas, signataras Algirdas Patackas.

Disidentai, visuomenei žinomi veikėjai, antradienį išsiuntinėjo kreipimąsi į visas Europos Sąjungos  ir JAV vyriausybes dėl buvusios teisėjos Neringos Venckienės politinio persekiojimo. Po kreipimosi pasirašę Alfonsas Svarinskas, Algimantas Keina, Robertas Grigas, Vytautas Vaičiūnas, Nijolė Sadūnaitė, Antanas Terleckas, Algirdas Patackas, Algirdas Endriukaitis dėl buvusios teisėjos ir jos šeimos narių politinio persekiojimo nurodo, kad buvusiai teisėjai N. Venckienei taikomi dvigubi standartai.

Kėdainių apylinkės teismas priimdamas sprendimą teisėją N. Venckienę vertino kaip mažametės mergaitės globėją. Tuo tarpu už jos pasisakymus jau baudė ne kaip globėją, bet kaip teisėją. Lietuvos Respublikos teisėjos N. Venckienės atžvilgiu pirmąkart taip akivaizdžiai taikė dvigubus standartus ir vienu atveju ją baudė kaip teisėją, o kitu – kaip globėją, naikindami teisėjos imunitetą, neteisėtai aiškindami Konstituciją N. Venckienės nenaudai, – nurodoma pareiškime ir Visuomeninės komisijos, sudarytos iš Lietuvos teisininkų, žmogaus teisės gynėjų, išvadose.

Pareiškime N. Venckienei ir jos šeimai daromas spaudimas prilyginamas J. Tymošenko Ukrainoje ir verslininko M. Chodorkovskio Rusijoje persekiojimui ir S. Magnickio, atskleidusio Rusijos vyriausybės dengiamą plataus masto teisėsaugos pareigūnų sisteminę vagystę, persekiojimui bei nužudymui.

Žurnalistai trečiadienį 11.00 val. laukiami naujienų agentūros ELTA (Gedimino pr. 21/2, įėjimas iš A. Vienuolio g. pusės) konferencijų salėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė